• Szkoła organizuje praktyki wspomagane.
    Praktyka odbywa się na stanowisku pomoc kuchenna i pracownik hali sprzedażowej. Uczniowie mają możliwość poznać specyfikę pracy w branży gastronomicznej, uczą się obsługi maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gastronomii, dbają o porządek w lokalu i w jego otoczeniu. Praktyka odbywana na hali sprzedażowej przygotowuje uczniów do podjęcia pracy w placówce handlowo - usługowej.
    Praktyka wspomagana jest także miejscem kontaktów społecznych, daje możliwość wymiany doświadczeń i poznawania nowych ludzi.

      

    Na praktykach wykonują prace porządkowe w lokalu, pracują na zmywaku, obsługują zmywarko-wyparzarkę, dokonują obróbki wstępnej warzyw i innych produktów spożywczych.
    Na praktykach na terenie hali sprzedażowej uczniowie dystrybuują towar w supermarkecie, dokonują odpowiedniego rozlokowania towaru w sklepie, eksponują towar według podanej reguły i in.

    W ten sposób przygotowują się do podjęcia pracy w przyszłości...

      


    Praktyka wspomagana w roku szkolnym 2021/2022 


    Od II półrocza roku szkolnego 2021/2022 w praktykach wspomaganych uczestniczy klasa 2b Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

       

    zdjęcia...


    W roku szkolnym 2021/2022 na zajęcia w zakładzie organizującym dla nas praktyki wspomagane dołączyła kolejna klasa Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Klasa 3e uczęszcza na zajęcia w zakładzie gastronomicznym.

     

    zdjęcia z praktyk w zakładzie gastronomicznym 2021/2022...


    Praktyka wspomagana na hali sprzedażowej w supermarkecie...

    Zdjęcia...

     


    Uczniowie klas trzecich  na praktykach w Bistro Smaczek w Katowicach.
    Praktyka na stanowisku pomocy kuchennej. Uczniowie dokonują obróbki wstępnej oraz przygotowują dania obiadowe pod okiem wykwalifikowanych kucharzy. 

       
    zdjęcia z praktyk...
    zdjęcia cd. ....