• Konkurs "Chcę być pracownikiem"

• Konkurs "Chcę być pracownikiem" skierowany jest do uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
          Celem Konkursu jest utrwalanie i poszerzanie wiedzy i umiejętności, doskonalenie posiadanych kompetencji społecznych umożliwiających uczniom podjęcie pracy na otwartym lub chronionym rynku pracy. Udział w Konkursie pozwala uczniom na rozwijanie umiejętności w zakresie przysposobienia do pracy, kształtowanie pozytywnej postawy wobec pracy, kształtowanie postawy pozytywnej rywalizacji i współzawodnictwa, podnoszenie wiary we własne umiejętności.

Zagadnienia konkursowe wynikają z potrzeby opanowania przez uczniów kluczowych umiejętności potrzebnych uczniom w dorosłym życiu, niezbędnych do podjęcia zatrudnienia na otwartym lub chronionym rynku pracy po zakończeniu edukacji w Szkole.
          Konkurs odbywa się według harmonogramu opracowywanego na dany rok szkolny, a uczniowie przystępują - raz w miesiącu i indywidualnie - do wykonywania zadania konkursowego.

• X Edycja Konkursu - rok szkolny 2023/2024.

• V zadanie konkursowe w ramach X edycji Konkursu

• Zadanie polegało na dokonaniu obróbki wstępnej ziemniaka. Zadaniem uczniów było obranie ziemniaka i pokrojenie warzywa w kostkę.

• IV zadanie konkursowe w X edycji Konkursu

• Uczniowie przygotowywali świąteczne stroiki z igliwia. W tym zadani oceniane były przede wszystkim umiejętności pracy w grupie, kreatywność oraz wrażenia estetyczne.

• III zadanie konkursowe w ramach X edycji Konkursu

• W tym zadaniu uczniowie wykazali się swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie znajomości numeru alarmowego, wzywania pomocy oraz udzielaniu pomocy podczas drobnych skaleczeń, oparzeń czy krwawienia z nosa.

• II zadanie konkursowe w X edycji Konkursu

• W drugim zadaniu tegorocznej edycji uczniowie nakrywali stół do posiłku. Nie tylko obrus, odpowiednio dobrana i ułożona zastawa stołowa, ale i dekoracyjnie złożona serwetka... Za to wszystko każdy z uczniów mógł otrzymać 10 punktów!

• I zadanie konkursowe w ramach X edycji Konkursu

• Rozpoczęliśmy X edycję Konkursu! Pierwsze zadanie konkursowe za nami. W tym zadaniu uczniowie wypełniali ankietę osobową, przedstawiali się i utrwalali zasady bezpiecznego udostępniania danych osobowych, korzystania z dokumentów osobistych i ochrony danych osobowych.

• W poprzednich latach...