• Ślusarz

• Kształcenie w zawodzie ślusarz w Branżowej Szkole I Stopnia przeznaczone jest dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, afazją i niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Ślusarza określa się jako rzemieślnika, którego zadaniem jest ręczna lub ręczno - maszynowa obróbka metalu. Ślusarz wytwarza proste konstrukcje metalowe, konserwuje i naprawia mechanizmy i wyroby. Zasadniczym wyposażeniem ślusarskiego stanowiska pracy jest stół warsztatowy z imadłem, narzędziami do obróbki metali oraz przyrządami pomiarowymi.

• Nagłówek

• Po ukończeniu Branżowej Szkoły I Stopnia uczeń otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły zawodowej, a po zdaniu egzaminu zawodowego z kwalifikacji MEC.08 Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi absolwent uzyskuje  dyplom zawodowy i posiada kwalifikacje w zawodzie ślusarz.

Po ukończeniu Branżowej Szkoły I Stopnia absolwent może kontynuować naukę w branżowej szkole II stopnia w zawodzie technik mechanik

• Nagłówek

• Ślusarze znajdują zatrudnienie w zakładach przemysłu maszynowego, warsztatach samochodowych, na budowach, firmach sanitarnych i instalacyjno - grzewczych, serwisach naprawy sprzętu domowego, pracowniach ślusarstwa artystycznego.

Zajęcia praktyczne uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia odbywają się w warsztatach ślusarskich na terenie zakładów znajdujących się na terenie miasta Katowic

• Przedmioty nauczania z zakresu kształcenia ogólnego w Szkole:

• język polski
            • język obcy (język angielski, język niemiecki)
            • historia
            • wiedza o społeczeństwie
            • podstawy przedsiębiorczości
            • geografia
            • biologia
            • matematyka
            • informatyka
            • edukacja regionalna