• logo akcji
     • Przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiego Głośnego Czytania

      W dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania. Włączyliśmy się do tej ważnej akcji poprzez aktywne słuchanie tekstów czytanych przez nauczycieli, słuchanie audiobooków i słuchowisk podczas dzisiejszych zajęć w Szkole.                                                                                                                   

    • plakat fundacji
     • "Myślę, więc nie śmiecę!"

      Tradycją w Szkole stał się już udział uczniów w akcji Sprzątania Świata - Polski, która w tm roku przypadła w trzeci weekend września i którą Szkoła podejmuje z inicjatywy Fundacji Nasza Ziemia. W tym roku odbyła się ona pod nazwą: „Myślę, więc nie śmiecę”. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, zaangażowani w nią byli wszyscy uczniowie i nauczyciele. Poza terenową akcją sprzątania (która odbyła się w ograniczonym składzie) uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy dyskutowali na zajęciach dlaczego nie wolno śmiecić, a także wykonali plakaty, które powiesili na szkolnych korytarzach. Uczniowie Branżowej Szkoły uczestniczyli w przedstawieniu szkolnym oraz rywalizowali ze sobą w rozwiązaniu zadania o tematyce ekologicznej. Wygrały uczennice z klasy Ib, którym serdecznie gratulujemy!

      zdjęcia... filmik..

    • plakat imprezy łączy nas chleb
     • "Łączy nas chleb"

      W piątek, 10 września wzięliśmy udział w wydarzeniu, którego głównym tematem był chleb w tradycji różnych kultur, narodów i wyznań. Festyn pod hasłem „Łączy nas chleb” był lokalną inicjatywą Miasta Katowice 2021 w ramach Festiwalu Miast Partnerskich. W  naszej szkole chleb wypiekamy już od wielu lat. Uczniowie wypiekają różne chleby - pszenne, razowe, które w swoim składzie mają nie tyko ziarna słonecznika, dyni lub sezamu ale także siemię lniane, czarnuszkę, płatki róż z kruszonką z mielonymi migdałami i wiele innych składników. Nasze bochenki prezentowaliśmy podczas tego wydarzenia. Do kromki chlebka podaliśmy konfiturę z aronii z jabłkiem, gruszką i śliwką, którą przygotowali uczniowie na zajęciach praktycznych w szkole, a która także zachwyciła odwiedzających nasze stoisko w Amfiteatrze w Parku Zadole. Kto nie był niech żałuje…
      W ramach projektu „Łączy nas chleb” wzięliśmy udział w minionym roku szkolnym w konkursie, na który przygotowaliśmy prezentacje i filmiki prezentujące nasze doświadczenia w wypiekaniu chleba w szkole. Zapraszamy do obejrzenia!
      Klasa 1b Branżowa Szkoła I stopniaKlasa 1c Branżowa Szkoła I stopniaKlasa 3a Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Klasa 2c Branżowa Szkoła I stopnia.

    • na peronie
     • Wycieczka do Krakowa

      Kolejny raz uczniowie naszej Szkoły odwiedzili dawną stolicę Polski. Dzięki wsparciu Kolei Śląskich podróżowali pociągiem nieodpłatnie. Dopisała pogoda, był ciepły, słoneczny dzień. Zwiedzali miasto, a o historii najważniejszych zabytków Krakowa opowiadał nauczyciel języka polskiego pan Krzysztof Lasocki. Wrócili z wyprawy zadowoleni i pełni wrażeń!                                                                                          
      zdjęcia...

    • zdjęcie z pikniku
     • Spotkaliśmy się na pikniku

      Wrześniowe spotkanie piknikowe na stałe wpisało się w kalendarz imprez obchodzonych w naszej Szkole. To dobra okazja do bliższego poznania rówieśników, zwłaszcza uczniów klas pierwszych, jak również wychowawców i nauczycieli. Tańce przy muzyce, gry i zawody sportowe zorganizowali dla nas nauczyciele wychowania fizycznego. Dla uczestników pikniku przygotowany był również smaczny i aromatyczny poczęstunek. Zapach ciasta drożdżowego ze śliwkami i grilowanych kiełbasek unosił się dookoła. To był naprawdę miło i sympatycznie spędzony czas!

      Zdjęcia...