• Wspieramy 30.Finał WPŚP!

      Wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, naszego ucznia z klasy Ia Szkoły Przysposabiającej do Pracy wspierają również nauczyciele Szkoły😊

    • Wyniki wewnątrzszkolnego turnieju tenisa stołowego.
     • Wyniki wewnątrzszkolnego turnieju tenisa stołowego.

      Grudzień  i styczeń były miesiącami tenisa stołowego. Uczniowie Branżowej Szkoły i Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w wewnątrzszkolnym turnieju tenisa stołowego😊.

      Przedstawiamy wyniki sportowej rywalizacji:
      Dziewczyny:

      I miejsce: Kasia G.  kl. 3d SPP
      II miejsce: Klaudia G. kl 1b BS
      III miejsce: Natalia K. kl. 1b BS

      Chłopcy:
      I miejsce: Kamil M. kl 3d BS
      II miejsce: Adam K. kl 3d SPP
      III miejsce: Piotr D. kl 3d BS

      Uczniowie za udział w turnieju otrzymali pochwałę, dyplom oraz drobne gadżety od organizatorów turnieju.
      Wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju bardzo dziękujemy za zaangażowanie. GRATULUJEMY😊 

      zdjęcia...   

    • Sukcesy naszych uczniów w Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"
     • Sukcesy naszych uczniów w Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

      W XX edycji ŚRODOWISKOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 60 im. Marii Grzegorzewskiej Specjalna w Zespole Szkół nr 3 w Katowicach sukcesy zdobyli uczniowie klasy 3d Szkoły Przysposabiającej do Pracy - Maciej K. zajął III miejsce w kategorii wiekowej powyżej 16r.ż, a uczniowie Kasia G. oraz Adam K. otrzymali wyróżnienia w tym Konkursie. Gratulujemy serdecznie sukcesu! 

      https://www.facebook.com/media/set/?vanity=618573624825468&set=a.5520281611321287

    • kolaż pizzy
     • Warsztaty gastronomiczne dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia.

      Pomimo, że Międzynarodowy Dzień Pizzy obchodzony był na całym świecie 17 stycznia (u nas w Szkole również) klasy gastronomiczne - Ib, Ic, IIb i IIIc Branżowej Szkoły wybrały się 18 stycznia na warsztaty gastronomiczne do Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Tam pod czujnym okiem szefa kuchni przygotowały ciasto i sos. Szef zaplanował różne dodatki, a nasi uczniowie dali radę i wszyscy mogliśmy zjeść pyszną własnoręcznie zrobioną pizzę 🍕🏐🧅🧄🍅🌶🌽🧀. 

      zdjęcia...

    • Wolontariusz WOŚP - uczeń naszej Szkoły zachęca do udziału w zbiórce pieniędzy.
     • Wolontariusz WOŚP - uczeń naszej Szkoły zachęca do udziału w zbiórce pieniędzy.

      30 stycznia 2022 roku odbędzie się 30 Finał zbiórki organizowanej przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do udziału w zbieraniu funduszy na cele charytatywne zachęca uczeń klasy Ia Szkoły Przysposabiającej do Pracy - Marek Żyła, który od lat jest wolontariuszem Fundacji. Dziękujemy Markowi, że chce grać z Orkiestrą i w czasie najbliższego Finału zbierać będzie pieniądze dla najmłodszych😊

    • Międzynarodowy Dzień Pizzy
     • Międzynarodowy Dzień Pizzy

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy i realizacji szkolnej innowacji „Nietypowe Święta” 17 stycznia br. uczennice klasy Ib Branżowej Szkoły przygotowały dwa pyszne wypieki. Kto z nas nie zna smaku i zapachu pizzy? Dodatkowo wykonana przez naszych uczniów szybko zniknęła ze stołu, za to zapach unosił się długo na szkolnym korytarzu.Ten kto nie zdążył, nich żałuje…😊

      Według historii pizza to  – szybki posiłek biedoty, który trafił na królewskie stoły. A Wy jak uważacie? To szybkie czy królewskie danie?

      zdjęcia...

    • Wystawa prac plastycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
     • Wystawa prac plastycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej

      Prace naszych uczniów można zobaczyć na wystawie w filii nr 32 Biblioteki Publicznej w Katowicach. Wystawę, na której prezentowane są aktualne prace plastyczne uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy można zwiedzać do końca stycznia. Prac uczniów jest jednak tak dużo, że kolejne będą zaprezentowane w następnym miesiącu😊.

      zdjęcia...

     • VI Wojewódzki Konkurs Kulinarny „Smacznie, zdrowo, kolorowo...” dla uczniów Szkół Przysposabiających do Pracy rozstrzygnięty.

      Tematem tegorocznego Konkursu kulinarnego było danie obiadowe: kluski śląskie, sos pieczarkowy, warzywa (do wyboru). Uczniowie, mimo iż zadanie do wykonania przez trzyosobowy zespół reprezentujący szkołę było trudne, poradzili sobie bardzo dobrze.

      Wyniki:
      I miejsce: Zespół Szkół Specjalnych nr 7 w Rudzie Śląskiej
      II miejsce: Zespół Szkół Specjalnych im. K. I. Gałczyńskiego w Bielsku-Białej oraz Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych im. J. Korczaka w Gliwicach
      III miejsce: Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach
      Wyróżnienie: Zespół Szkół Specjalnych w Siemianowicach Śląskich
      oraz Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach.
      Nagroda Organizatora: Zespół Szkół Nr 3 Specjalnych im. J. Korczaka w Pszczynie

      Wyróżnienia otrzymują również uczniowie:
      - Mirek Aleksandra
      - Świętochowska Karolina
      - Kolany Patryk
      - Misiak Monika
      - Kowalska Natalia
      - Szklarski Piotr
      Serdecznie gratulujemy!

    • kolaż zdjęć ze spotkania
     • „GOZ, Zero Waste – czy wiesz co oznaczają te pojęcia?” - webinar dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia.

      3 grudnia 2021r. uczniowie klas 1b i 1c Branżowej Szkoły uczestniczyli w webinarze pod tytułem: „GOZ, Zero Waste – czy wiesz co oznaczają te pojęcia?” Organizatorem webinaru był Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie oraz Grupy Maspex.

      Uczniowie zapoznali się z pojęciem GOZ – Gospodarka o Obiegu Zamkniętym (Circular Economy), czyli koncepcji gospodarczej, w której produkty, materiały oraz surowce powinny pozostawać w gospodarce tak długo, jak jest to możliwe, a wytwarzanie odpadów powinno być jak najbardziej zminimalizowane. Idea ta uwzględnia wszystkie etapy cyklu życia produktu, czyli projektowanie, produkcję, konsumpcję, zbieranie odpadów, aż do ich zagospodarowania. Ponadto uczestnikom wyjaśniono znaczenie zasady 3R – REDUCE, REUSE, RECYCLE oraz zaprezentowano dane dotyczące skali marnowania żywności, zachęcając do postawy Zero Waste. Zasady zero waste mogą wydawać się dość trudne do wykonania w praktyce, jednak ich wprowadzenie daje wiele korzyści, w tym także materialne (oszczędzanie na jedzeniu). Warto więc przemyśleć każdy zakup 😊.