• "Znam Parki i Ogrody Katowic" - wycieczka do chorzowskiego ZOO.
     • "Znam Parki i Ogrody Katowic" - wycieczka do chorzowskiego ZOO.

      W ramach szkolnej Innowacji "Znam Parki i Ogrody Katowic", w dniu 29 października br. uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia wybrali się na wycieczkę do ZOO. Mimo, że pogoda nie zachęcała do spacerów, udało im się zwiedzić ogród bez deszczu. Największe wrażenie zrobiły na uczestnikach wyprawy drapieżne koty, a zwłaszcza tygrysy. To bardzo piękne i majestatyczne zwierzęta. Uwagę uczniów zwróciły także inne zwierzęta sawanny, głównie słonie i żyrafy. To była udana wyprawa😊
      zdjęcia...

    • Sukces Szkolnego Zespołu Tanecznego "Rolna Dance Show"!
     • Sukces Szkolnego Zespołu Tanecznego "Rolna Dance Show"!

      Po raz szósty uczestniczyliśmy w Przeglądzie Amatorskiej Sztuki Osób Niepełnosprawnych - PASZON, który organizuje Miejski Dom Kultury Koszutka filia Dąb. Szkolny Zespół Taneczny „Rolna Dance Show” po raz kolejny zaskoczył jurorów oraz publiczność profesjonalnym układem choreograficznym oraz precyzyjnym, rytmicznym wykonaniem tanecznego układu. 
      Zdobyliśmy I miejsce. Do szkoły wróciliśmy z piękną, pamiątkową statuetką oraz niezapomnianymi wrażeniami. Miło było się spotkać z rówieśnikami z całego Śląska, którzy tak jak my, chcą wyrażać się przez sztukę😊.

      zdjęcia...

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej Szkole

      Dzisiaj w naszej Szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nauczyciele Branżowej Szkoły I Stopnia czytali uczniom fragmenty literatury przygodowej W. Scott'a, natomiast w Szkole Przysposabiającej do Pracy fragmenty książki "Doktor Dollitle" H.J.Loftinga. Uczniowie sluchali również głośnego czytania w szkolnej bibliotece.

     • Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka😊

      W środę, 28 września br. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym i zorganizowana przez Samorząd Uczniowski dyskoteka. Okazją do jej zorganizowania byl zbliżający sie Dzien Chłopaka.
      Oprócz przedniej zabawy mieliśmy okazję poznać kandydatów na przewodniczącego naszej Szkoły oraz wziąć udział w konkursach. Nagrodami byly przepyszne rurki z kremem przygotowane przez uczennice klasy 1c i 2c Branżowej Szkoły I Stopnia, pod opieką nauczyciela.
      zdjęcia...

     • Poznaliśmy "Koty" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

      Koty to indywidualiści i zwierzęta z charakterem. Wiedzą to na pewno uczniowie klasy trzeciej Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którzy wraz z rodzicami i nauczycielami, w piątkowe popołudnie uczestniczyli w musicalu "Koty" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Spektakl zachwycił wszystkich scenograficzną oprawą, bajecznymi kostiumami, choreografią, charakteryzacją - dzięki której artyści przemienili się w prawdziwe koty. To widowisko obok którego nie można przejść obojętnie! Polecamy!!!
      zdjęcia...

    • Akcja "Sprzątanie Świata"
     • Akcja "Sprzątanie Świata"

      Tradycyjnie - jak co roku - uczniowie naszych Szkół przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Zaopatrzeni w worki i rękawice ochronne posprzątali okoliczne tereny naszej Szkoły, pamiętając oczywiście o zasadach segregacji śmieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak chętnie włączyli się w tą akcję😊
      zdjęcia...

     • Festiwal "Łączy nas chleb". Byliśmy tam👍

      Festiwal "Łączy nas chleb" organizowany przez Miasto Katowice odbył się 16 września 2022 roku w amfiteatrze Parku na Zadolu w Katowicach. Naszą Szkołę reprezentowali tam uczniowie klasy 3b Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Zaprezentowali tradycyjnie wypieczony chleb domowy: żytni, pszenno – żytni, pszenny z otrębami i z ziarnami oraz regionalne potrawy, takie jak tradycyjny smalec z cebulą, smalec z mięsem, smalec wegetariański, pasztet wieprzowy do smarowania, pasztet z marchewką, pasztet z wątróbek.
      Celem Festiwalu było pokazanie różnorodności i zarazem wspólnoty kultur narodów i wyznań. W trakcie Festiwalu działały stoiska miast partnerskich, konsulatów, piekarni rzemieślniczych, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, organizacji pozarządowych, rad dzielnic, szkół gastronomicznych, rzemieślników, producentów uczestniczących w wydarzeniu, można było degustować pieczywo, potrawy i uzyskać informacje na temat wypieków i przepisów wytworzonych potraw. Nasze produkty na Festiwalu prezentowały się i smakowały wspaniale!
      zdjęcia...

    • Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy rozpoczęli praktyki wspomagane na nowych stanowiskach pracy.
     • Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy rozpoczęli praktyki wspomagane na nowych stanowiskach pracy.

      Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach to nowe miejsce odbywania przez uczniów naszej Szkoły praktyk wspomaganych. W Zakładzie, który zajmuje się utrzymaniem oraz pielęgnacją terenów zieleni w obrębie miasta Katowice uczniowie będą wykonywać prace związane z pielęgnacją nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów, obsadzaniem kwietników sezonowych, koszeniem, zgrabianiem trawy i liści, nawożeniem, nawadnianiem trawników. Podczas ostatnich zajęć uczniowie odchwaszczali nowo posadzone drzewka w Parku Leśnym w dzielnicy Muchowiec.
      zdjęcia...

    • Informacja.
     • Informacja.

      Informujemy, że odbiór certyfikatów kwalifikacji zawodowych/dyplomów zawodowych będzie możliwy od poniedziałku 12 września br. w gabinecie kierownika szkolenia praktycznego: w poniedziałek w godzinach od 13:00 do 16:00 i w czwartek od 11:40 do 13:30.

     • Rozpoczynamy zajęcia praktyczne i praktyki wspomagane.

      Zajęcia praktyczne dla uczniów kształcących się w zawodach oraz praktyki wspomagane mogą się już odbywać. Rozpoczęliśmy od szkolenia wstępnego BHP, które przeprowadził w naszej Szkole społeczny inspektor pracy. Jesteśmy więc odpowiednio przygotowani do nauki i zajęć praktycznych u pracodawców! 😊

     • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023.

      Dzisiaj powitaliśmy uczniów, którzy rozpoczynają naukę w nowym roku szkolnym 2022/2023 w naszej Szkole. Jak co roku rozpoczynamy go z radością i optymizmem, nadzieją na spełnienie planów i osiągania sukcesów. Jednak tegoroczne rozpoczęcie roku było bardzo szczególne. Pożegnaliśmy wieloletniego dyrektora naszej Szkoły panią Joannę Warpas, która symbolicznie przekazała klucz do Szkoły nowej pani dyrektor Marzenie Machoń. Słowa gorących podziękowań za wieloletnią pracę na rzecz Szkoły i dobra uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników, za każdy uśmiech, okazywaną życzliwość i wsparcie, za wyjątkowy profesjonalizm wraz z bukietem kwiatów przekazaliśmy ustępującej pani dyrektor. Obejmująca stanowisko dyrektora Szkoły pani Marzena Machoń życzyła szkolnej społeczności spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2022/2023.