• Obejrzeliśmy historię, która wzrusza i inspiruje...

      Uczniowie klasy 1c i 3d Branżowej Szkoły I Stopnia  w dniu 26 października udali się do kina na film "Johnny". Film opowiada o przyjaźni i stawianiu czoła przeciwnościom losu, empatii, śmierci i miłości... Mimo kilku wylanych łez podczas seansu, wyszliśmy z kina radośni i z rozbrzmiewającymi w naszych głowach słowami ks. Jana Kaczkowskiego "Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż ci się wydaje."

    • Jesteśmy w Programie...😊
     • Jesteśmy w Programie...😊

      Miło nam poinformować Was, że...😊
      Udało nam się dostać do programu Kulczyk Foundation i marki Rossmann „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”. Kulczyk Foundation wspiera projekty mające na celu wzmocnienie pozycji kobiet i dziewczynek w obliczu dyskryminacji i stygmatyzacji, jakich doświadczają w różnych sferach życia zawodowego i społecznego. Fundacja kładzie szczególny nacisk na walkę z ubóstwem i wykluczeniem menstruacyjnym.Fundacja zapewni naszej szkole roczny zapas podpasek dla uczennic.
      Opis projektu...

     • Działamy na rzecz bezdomnych i porzuconych zwierząt👍

      Los bezdomnych i porzuconych zwierząt nie jest nam obojętny. Dlatego też już po raz kolejny w naszej Szkole zorganizowaliśmy charytatywną zbiórkę karmy i innych akcesoriów potrzebnych dla zwierząt. Zebraliśmy dla naszych czworonożnych przyjaciół karmę, koce, akcesoria. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspomóc bezdomne i porzucone zwierzęta. Dziękujemy za okazaną pomoc psim i kocim podopiecznym w Schronisku dla Zwierząt w Chorzowie. 

    • 1 Task Polichrom-u
     • 1 Task Polichrom-u

      Gra Polichrom ruszyła👍Przed nami pierwszy TASK czyli prezentacja naszej polichromowej drużyny.
      Cześć!
      To my, Rolniacy ze Śląska. Jesteśmy młodzieżą uczącą się w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach. W Branżowej Szkole I Stopnia kształcimy się na kucharzy, hotelarzy oraz ślusarzy. W Szkole Przysposabiającej do Pracy uczymy się pracy na różnych stanowiskach pracy. Każdy z nas jest inny, każdy z nas mieszka w innej dzielnicy, mamy różne hobby i zainteresowania. Ale jest coś, co nas wszystkich łączy! To wyzwania i chęć pomagania innym. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania, bo lubimy jak coś dobrego dzieje wokół nas.Pozdrawiamy😊                                                                                                                                                                         Rolniacy

      p.s.Nazwa naszej grupy pochodzi od ulicy, przy której mieści się nasza szkoła (ul.Rolna).
      @Polichrom

    • Konkurs kulinarny! Zapraszamy!
     • Konkurs kulinarny! Zapraszamy!

      Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia kształcących się w zawodzie kucharz do wzięcia udziału w szkolnym konkursie "Dyniowe Inspiracje Kulinarne". Wystarczy w dniu Konkursu przygotować przez siebie jedno danie, w którym głównym składnikiem będzie dynia🎃
      Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie. Na zgłoszenia chętnych uczniów czekamy do 28.10.2022r.
      Regulamin Konkursu Dyniowe Inspiracje

    • Gra "Zagraj w wolontariat!" wystartowała!
     • Gra "Zagraj w wolontariat!" wystartowała!

      W końcu nadszedł dzień na który wszyscy czekaliśmy ☀️
      Ogłaszamy, że Gra "Zagraj w wolontariat!" wystartowała. Już nie ma odwrotu 😉 więc wszystkie ręce na pokład! Mamy nadzieję, że polubiliście osobę Profesora, bo to on będzie nas prowadził przez całą grę🧐.

      Nazywam się Eugeniusz Składkowski – więcej już nie usłyszycie tego nazwiska.
      Byłem szefem Polskiej Agencji Syntezy Polichromu, która walczyła o lepszy świat opierający się na relacjach laboratoryjnie badając skutki syntezy Polichromu. Działaliśmy aktywnie wśród ludzi. To był szereg zwycięstw i sukcesów. Polichrom powstawał w trakcie spotkań, warsztatów, akcji charytatywnych, dzięki grupom szybkiego reagowania. Kiedy sukces był już blisko, a Monochrom, grożący dobrobytowi ludzkości pierwiastek, został praktycznie wyeliminowany z atmosfery, rozwiązano nas. Ale zagrożenie epidemiologiczne pozostało. Nie chcemy tego więcej! Chcemy budować więzi, pomagać, czuć, że jesteśmy w tym razem!


      To tylko początek fabuły gry “Polichrom”.
      Czekamy na pierwsze zadanie😉

     • „EKO-LOGIKA. Sztuka roślinnego gotowania".

      Nauczyciele Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczą obecnie w szkoleniu „EKO-LOGIKA. Sztuka roślinnego gotowania", będącym wstępem do projektu #POPOJUTRZE_zawodowo. Oprócz zajęć teoretycznych nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych ćwiczą praktykę pod okiem Szefa Kuchni pana Sergiusza Hieronimczaka w Poznaniu. Projekt #POPOJUTRZE_zawodowo jest skierowany do uczniów klas uczących się w zawodzie kucharz. Nasi uczniowie zakwalifikowani do projektu będą poszerzać tajniki kuchni roślinnej. Już od 8 listopada br. podczas trzydniowych warsztatów w pracowni gastronomicznej będą realizować innowację  „EKO-LOGIKA. Sztuka roślinnego gotowania".

      #POPOJUTRZE_zawodowo
      SENSE consulting
      #EkoLogika

      Zdjęcia...

    • Dzień Edukacji Narodowej.
     • Dzień Edukacji Narodowej.

      Dzień Edukacji Narodowej w naszej Szkole obchodziliśmy w czwartek 13 października br. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego, po czym poznaliśmy wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Kolejnym punktem programu było przedstawienie w wykonaniu nauczycieli Szkoły zatytułowane "Długa przerwa", które wszystkich nas rozbawiło i wprowadziło w dobry nastrój. W czasie przedstawienia także uczniowie zaprezentowali swój występ artystyczny, dedykując społeczności szkolnej serdeczne życzenia z okazji święta Edukacji Narodowej. Na zakończenie spotkania Pani dyrektor Marzena Machoń wyraziła swoją wdzięczność za przygotowanie programu artystycznego oraz zorganizowanie tego świątecznego dnia. To był bardzo miły dzień!
      zdjęcia...

    • Szkolne rozgrywki w ramach Międzynarodowego Dnia Gier Planszowych.
     • Szkolne rozgrywki w ramach Międzynarodowego Dnia Gier Planszowych.

      W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Gier Planszowych odbył się maraton gier planszowych i karcianych. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy grali m.in w "Wirusa", "Sen", "Chińczyka", "UNO", "Osadników z Catanu" czy w szachy. Rozgrywce towarzyszyła dobra zabawa i mnóstwo pozytywnych emocji. Zwycięzcami Turnieju zostali: I miejsce Roksana z klasy 1cBS, II miejsce Darek z klasy 1 b BS i III miejsce Kacper z klasy 1a BS. Serdecznie gratulujemy wygranej i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach😊
      zdjęcia...

    • Odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego...
     • Odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego...

      We wtorek, 11 października 2022r. odbyły się w naszej Szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybierali rónież Rzecznika praw ucznia. Ogłoszenie wyników odbędzie sie podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 13 paździenika br.
      zdjęcia...

     • Prelekcja na temat odpowiedzialności karnej.

      W dniu 27.09.2022 odbyły się w Branżowej Szkole I Stopnia i Szkole Przysposabiającej do Pracy prelekcje na temat odpowiedzialności karnej. Spotkanie poprowadziły funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Katowicach. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących ich praw i obowiązków wynikających ze roli ucznia, syna/ córki, uczestnika ruchu drogowego i komunikacji miejskiej.

    • Październik miesiącem bibliotek!
     • Październik miesiącem bibliotek!

      W ramach obchodów miesiąca bibliotek, filia Biblioteki Miejskiej nr 32 w Katowicach oraz nasza szkolna biblioteka "Pod Aniołem" zaprasza na wystawę malarstwa "Wewnętrzny świat" przedstawiającą prace Pauliny Troncik. Uczniowie naszej Szkoły obrazy artystki podziwiali w zeszły piątek, 7 października br.

    • Wycieczka do Ogrodów Kapias.
     • Wycieczka do Ogrodów Kapias.

      Klasy 1a i 2a Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrały się na wycieczkę do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach. Spotkali tam piękną polską jesień. Zachwycali się różnorodnością gatunków drzew, krzewów i roślin, bo ogrody Kapias zrodziły się z prawdziwej pasji do przyrody, gospodarze wyczarowali tam przecudowne miejsce - wspaniałe ogrody pokazowe.
      zdjęcia...

    • obrazek naleśnika
     • Jesienne naleśniki.

      Kto ich nie lubi? Wystarczy jajo, mleko, woda, mąka oraz patelnia. Uczniowie klasy pierwszej Branżowej Szkoły I Stopnia uwielbiają takie naleśniki😊
      zdjęcia...

     • Piórnik cukiernika😊

      30 września br. uczniowie klas gastronomicznych Branżowej Szkoły I Stopnia pogłębiali swoją wiedzę o zagadnienia związane z cukiernictwem, uczestnicząc w wykładzie on-line z Michał Węcławek – Zastępca Szefa Kuchni Akademii Inspiracji MAKRO, w ramach programu Szef dla Młodych Talentów. Tematem wrześniowego wykładu był Piórnik Cukiernika. 

    • Z okazji światowego Dnia Kawy...😊
     • Z okazji światowego Dnia Kawy...😊

      29 września br. w szkole znów zapachniało kawą, a to za sprawą obchodzonego w tym dniu Światowego Dnia Kawy. Ostatnie badania naukowe dowodzą, że kawa może zmniejszać ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory, cukrzycę typu 2, demencję, choroby układu sercowo-naczyniowego. Dlatego zamiast napojów energetycznych pijmy kawę!
      zdjęcia...