• Kolejne zadanie w ramach szkolnego Konkursu "Chcę być pracownikiem" za nami.
     • Kolejne zadanie w ramach szkolnego Konkursu "Chcę być pracownikiem" za nami.

      W ramach naszego szkolnego Konkursu doskonaliliśmy umiejętność odpowiedniego nakrycia stołu. Podczas nakrywania stołu należy zwrócić uwagę na każdy szczegół dotyczący ułożenia sztućców czy zastawy. Wiemy, że umiejętność ta jest wyrazem szacunku wobec przyjmowanych gości i wskazuje na znajomość zasad savoir-vivre’u. Warto więc wiedzieć, jak nakryć do stołu, by zrobić dobre wrażenie na rodzinie i znajomych, np. podczas uroczystej kolacji. Jak nakrywali stół do posiłku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy zobaczyć można na zdjęciach. Zapraszamy do galerii zdjęć.

      zdjęcia...

     • 💙💛"Solidarni z Ukrainą"!

      💙💛 Wobec dramatycznych wydarzeń w Ukrainie nie jesteśmy obojętni! W Szkole uruchomiliśmy zbiórkę, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewni konkretną pomoc poszkodowanym. Jesteśmy przekonani, że już teraz nasze wsparcie może zmienić los Ukraińców, którzy zostali dotknięci działaniami wojennymi. Zebraliśmy dla potrzebujących artykuły spożywcze, koce, pościel, ręczniki, śpiwory, środki higieniczne i inne produkty. Na praktyce wspomaganej jedna z klas włączyła się w akcję "wykup obiad dla uchodzców" zakwaterowanych w hostelu Gwarek w Katowicach. Ważne jest to, że dalej chcemy i będziemy pomagać!💙💛.

    • "Charming Garden" - przystępujemy do kolejnego projektu w ramach eTwinning.
     • "Charming Garden" - przystępujemy do kolejnego projektu w ramach eTwinning.

      Obecna dramatyczna sytuacja międzynarodowa uświadamia nam dobitnie jak ważna jest współpraca między różnymi narodami. Wspólne przedsięwzięcia, dyskusje i komunikacja zbliżają ludzi. Nasza Szkoła chce poszerzyć swoje działania o aktywność w tym obszarze i przystąpiła do kolejnego projektu realizowanego na europejskiej platformie eTwinning. Współpraca szkół z Turcji, Malty i Włoch ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów poprzez zaangażowanie ich w tworzenie i dbanie o nowe „zielone” miejsca w przestrzeni wspólnej. Będziemy propagować wśród społeczności szkolnej nawyku niemarnowania  zasobów i kreatywnego wykorzystywania ich do ponownego użycia. Projekt będzie prowadzony w języku angielskim, więc rozwinie umiejętności komunikacyjne w języku obcym. Cześć zadań będzie wykonywana przy wykorzystaniu narzędzi ICT, dlatego projekt przyczyni się do rozwinięcia kompetencji uczniów i nauczycieli również w tym zakresie.

     • Spotkanie z przedstawicielem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

      Uczniowie klas trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia wzięli udział w spotkaniu online z przedstawicielem Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Podczas spotkania dowiedzieliśmy sie jakiego wsparcia możemy oczekiwać ze strony Publicznych służb zatrudnienia. Uczniom udzielono wskazówek w jaki sposób poszukiwać pracy na otwartym rynku pracy. 

     • 💙💛 "Solidarni z Ukrainą" - Uwaga! Zbiórka darów dla Ukrainy. 💙💛

      Włączamy się w akcję Solidarni z Ukrainą. Wszyscy z wielkim niepokojem obserwujemy dramatyczną sytuację na Ukrainie. W ostatnich dniach kilka tysięcy Ukrainców przekroczyło polską granicę. Uchodźcy potrzebują natychmiastowej pomocy humanitarnej i medycznej. Potrzebne są przede wszystkim koce, pościel, czekolada, środki opatrunkowe, żywność. Dary można dostarczać od poniedziałku do czwartku (3 marca) do Pani Joanny Miłek oraz Pani Anny Gosek.

    • Muzyczne dedykacje z okazji Walentynek.
     • Muzyczne dedykacje z okazji Walentynek.

      Z okazji Walentynek mamy dla naszych uczniów muzyczne niespodzianki. Przygotowali je uczniowie naszej Szkoły. Pierwszą z nich jest piosenka Krzysztofa Zalewskiego "Miłość" z dedykacją dla wszystkich dziewcząt w wykonaniu Kuby P. - ucznia klasy 3c Branżowej Szkoły I Stopnia.​​​​

      Drugą niespodzianką jest piosenka w wykonaniu Klaudii C. - uczennicy klasy 2c Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Piosenkę "Kocham cię kochanie moje" zespołu Maanam Klaudia dedykuje wszystkim chłopakom w Szkole💘

    • Dzień Bezpiecznego Internetu 2022
     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

      W tym roku szkolnym w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu był obchodzony w dniach od 7 do 11 lutego 2022r. W Szkole były przygotowane zajęcia, które w głównej mierze miały uwrażliwić młodych ludzi na problem obrażania w Internecie, zapoznać z pojęciami hejt i mowa nienawiści, zaprezentować metody radzenia sobie z internetowym hejtem oraz kształtować i promować postawy empatyczne.

      W tym roku również był poruszony temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
      Na szkolnych korytarzach pojawiła się gazetka informująca o DBI 2022. Zamieszczone były na niej informacje o DBI, plakat z 14 poradami dotyczącymi korzystania z Internetu, smartfonów
      i komputerów, a także ulotka zawierająca porady, jak radzić sobie z nękaniem, wyzywaniem
      i ośmieszaniem przez Internet. Uczniowie z trzeciej klasy ze szkoły Przysposabiającej do Pracy przygotowali gazetkę w swojej klasie z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, zasadami antyhejtowymi oraz wyjaśnienie uzależnienia.

      Opiekunowie tegorocznej akcji oprócz zachęcenia nauczycieli do przeprowadzenia lekcji zgodnie z zaproponowanym scenariuszem o hejcie  zaproponowali również dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia – stworzenie rebusów klasowych związanych z hasłem „Nie hejtuję!”. Z kolei uczniowie Szkoły Przysposabiającej do pracy w programie PAINT przygotowali klasową grafikę „Przyjazny/Bezpieczny Internet”, a także układali rozsypankę wyrazową z zasadami antyhejtowymi. Poniżej zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmików z rebusami i pracami graficznymi „Przyjazny/Bezpieczny Internet”.

      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w DBI.

      Klasowe rebusy uczniów Branżowej Szkoły:

      Klasowe grafiki komputerowe „Przyjazny Internet” uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy:

    • kolaż prac uczniów
     • Szkolna wystawa prac plastycznych "Śląsk w moich oczach"

      Od początku roku szkolnego inspirujemy się tradycjami i kulturą Śląska. Na pierwszym piętrze budynku Szkoły Branżowej I Stopnia można podziwiać prace naszych uczniów, których inspiracją był temat "Śląsk w moich oczach". Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Szkoły Branżowej twórczo zaangażowali się w przygotowanie prac przedstawiających charakterystyczne miejsca Katowic. Ich prace są wyjątkowe i niepowtarzalne! Serdecznie gratulujemy autorom wykonania tak wspaniałych prac!
      Prace uczniów...

    • Sukces naszego ucznia w Konkursie Plastycznym😊
     • Sukces naszego ucznia w Konkursie Plastycznym😊

      Cieszymy się sukcesem Marka Ż. - ucznia klasy Ia Szkoły Przysposabiającej do Pracy który zajął I miejsce w Regionalnym Konkursie Plastycznym "Nasz kalendarz." Pracę naszego laureata oraz wyróżnione prace pozostałych uczestników Konkursu można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w Miejskim Domu Kultury "Południe" w Katowicach. Zapraszamy!!!

    • Piórnik Szefa kuchni
     • Piórnik Szefa kuchni

      28 stycznia uczniowie klas gastronomicznych Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczyli w kolejnym webinarze w ramach programu Szef dla młodych talentów. Tematem spotkania był: Piórnik Szefa kuchni – podstawowe narzędzia pracy i ich zastosowanie. Pan Rafał Zaręba Szef kuchni Akademii Inspiracji Makro odkrył przed młodzieżą, co znajduje się w jego codziennej torbie kucharza. Zostały zaprezentowane różnego rodzaju noże wraz z ich zastosowaniem, szpatułki, termometr, obieraczki i wiele wiele innych narzędzi niezbędnych do przygotowania potraw. Również maseczka i plastry to obowiązkowe wyposażenie każdego kucharza. Warto pamiętać o wszystkim😊

     • Wspieramy 30.Finał WPŚP!

      Wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, naszego ucznia z klasy Ia Szkoły Przysposabiającej do Pracy wspierają również nauczyciele Szkoły😊

    • Wyniki wewnątrzszkolnego turnieju tenisa stołowego.
     • Wyniki wewnątrzszkolnego turnieju tenisa stołowego.

      Grudzień  i styczeń były miesiącami tenisa stołowego. Uczniowie Branżowej Szkoły i Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w wewnątrzszkolnym turnieju tenisa stołowego😊.

      Przedstawiamy wyniki sportowej rywalizacji:
      Dziewczyny:

      I miejsce: Kasia G.  kl. 3d SPP
      II miejsce: Klaudia G. kl 1b BS
      III miejsce: Natalia K. kl. 1b BS

      Chłopcy:
      I miejsce: Kamil M. kl 3d BS
      II miejsce: Adam K. kl 3d SPP
      III miejsce: Piotr D. kl 3d BS

      Uczniowie za udział w turnieju otrzymali pochwałę, dyplom oraz drobne gadżety od organizatorów turnieju.
      Wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju bardzo dziękujemy za zaangażowanie. GRATULUJEMY😊 

      zdjęcia...