• KatoGwiazdy 2024⭐️ 🌟 ✨⭐️

W piątek, 5 kwietnia br. uczniowie klas Ic i If Branżowej Szkoły I Stopnia mieli przyjemność uczestniczyć, jako publiczność, w finale Konkursu KatoGwiazdy 2024. W Konkursie na scenie Katowice Miasto Ogrodów wystąpili uzdolnieni uczniowie katowickich szkół ponadpodstawowych. W finale Konkursu o wygraną walczyło 13 wykonawców. Koncert był wspaniałą okazją do integracji i wymiany doświadczeń pomiędzy uczniami katowickich szkół ponadpodstawowych.

• Znamy wyniki Regionalnego Konkursu Wielkanocnego🐤 🐰🐣 🐰🐥

Z radością informujemy, że I miejsce w Regionalnym Konkursie na Babę Wielkanocną zdobyła uczennica klasy 2d - Zofia G., która kształci się w naszej Szkole w zawodzie kucharz. Konkurs zorganizowany został przez Branżową Szkołę I Stopnia nr 8 w Bytomiu. Wyróżnienie w Konkursie otrzymał również Adam Z. - uczeń klasy 1b.
            Gratulujemy Zofii i Adamowi👏 Cieszymy się bardzo z ich sukcesu👍

• Odwiedziliśmy XXVI Ogólnopolskie Targi Edukacja 2024

Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia wzięli udział w Targach Edukacja 2024, które odbyły się w katowickim "Spodku". Na Targach odwiedzali stoiska promujące szkoły i uczelnie niemal z całej Polski. Szkoły przedstawiły aktualną ofertę edukacyjną poprzez ciekawe prezentacje, pokazy. Każdego roku to wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem młodych ludzi zainteresowanych wiedzą w zakresie poznawania możliwości edukacyjnych w kraju i za granicą. Bez wątpienia jest to ułatwienie w wyborze dalszej ścieżki edukacji, co jest ważne również dla uczniów naszej Szkoły.

• Wielkanocne śniadanie w naszej Szkole🐤 🐰🐣 🐰🐥

W miniony wtorek, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zapanowała w Szkole wyjątkowa i świąteczna atmosfera. Od rana uczniowie uczący się w zawodzie kucharz oraz nauczyciele przedmiotów gastronomicznych przygotowywali uroczyste śniadanie wielkanocne. Na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się baby wielkanocne, jaja i inne świąteczne smakołyki. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali spektakl słowno - muzyczny, w wesoły sposób mówiący o najważniejszych wartościach w życiu człowieka.
            Spotkanie było wspaniałą okazją do umacniania szkolnych więzi, kultywowania tradycji i obrzędowości polskiej związanej z przeżywaniem Świąt Wielkiej Nocy.

• Rekolekcje wielkopostne.

Nasze rekolekcje wielkopostne miały w tym roku wyjątkowa formę. Ksiądz Tomasz, wikary parafialnego kościoła zaprosił uczniów do wspólnych przygotowań do wyprawy w rejs statkiem. Uczniowie gromadzili sprzęty i rzeczy, które mogłyby się im w czasie takiej wyprawy przydać. Ale tak naprawdę chodziło o podróż do nieba i o to, co trzeba mieć przy sobie, jakim być człowiekiem aby do nieba się dostać. Rekolekcje zakończyły się mszą św. podczas której ksiądz Tomasz powtórzył raz jeszcze, że w życiu nie ważne są dobra materialne, lecz wartości uniwersalne i ponadczasowe, takie jak akceptacja, miłość, wiara, troska o bliźniego, relacje z innymi, przyjaźń.

• Wycieczka do hotelu Mariackiego Best Western w Katowicach

W miniony poniedziałek uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz oraz pracownik pomocniczy obsługi hotelowej  naszej Szkoły oraz młodzież Technikum nr 4 przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Królowej Jadwigi w Jaworznie, w ramach innowacji "Szkoła dla Szkoły" odbyła wycieczkę zawodoznawczą do Hotelu Mariackiego w Katowicach. Uczniowie uczestnicząc w prelekcji prowadzonej przez panią dyrektor Hotelu zostali zapoznani z funkcjonowaniem obiektu hotelarskiego, jego strukturą zarządzania, działami hotelu oraz szeroką gamą usług, które oferuje on swoim gościom. Obiekt ten charakteryzuje bardzo wysoki standard świadczonych usług oraz obsługa gości głównie biznesowych z całej Europy. Uczniowie poznali hotel od podszewki, gościli w lobby hotelowym, recepcji, pokojach o różnym standardzie, a także w hotelowej restauracji, w której zostali poczęstowani pysznym śniadaniem. Obiekt wzbudził ogromny zachwyt młodzieży i niewątpliwie przyczynił się do wzrostu motywacji dalszego kształcenia zawodowego. Drogę powrotną z wycieczki uprzyjemnił Katowicki Szlak Beboków, którego celem było odszukanie figurek śląskich beboków, zaprojektowanych przez katowickiego artystę Grzegorza Chudego.

• Dzień otwarty w naszej Szkole.

Przedostatni tydzień marca… wiosna puka do drzwi… a w naszej Szkole odbył się Dzień otwarty. Właśnie 20 marca drzwi Branżowej Szkoły I Stopnia otworzyły się dla wszystkich tych, którzy chcieliby w nowym roku szkolnym rozpocząć naukę w naszej Szkole. Nasi goście mogli w tym dniu szczegółowo zapoznać się z ofertą edukacyjną Szkoły i poznać kierunki kształcenia na jakich będą mogli kontynuować naukę po ukończeniu szkoły podstawowej. Odbyło się również spotkanie ze szkolnym doradcą zawodowym, który dodatkowo udzielił młodzieży pomocy w wyborze zawodu. Z kandydatami rozmawiali również nauczyciele poszczególnych zawodów, odpowiadając na zadane przez nich pytania.
            Przyszli absolwenci szkół podstawowych! Mamy nadzieję, że spotkamy się w progach naszej Szkoły ponownie we wrześniu
            😊Zapraszamy😊