• Poznaliśmy "Koty" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

      Koty to indywidualiści i zwierzęta z charakterem. Wiedzą to na pewno uczniowie klasy trzeciej Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którzy wraz z rodzicami i nauczycielami, w piątkowe popołudnie uczestniczyli w musicalu "Koty" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Spektakl zachwycił wszystkich scenograficzną oprawą, bajecznymi kostiumami, choreografią, charakteryzacją - dzięki której artyści przemienili się w prawdziwe koty. To widowisko obok którego nie można przejść obojętnie! Polecamy!!!
      zdjęcia...

    • Akcja "Sprzątanie Świata"
     • Akcja "Sprzątanie Świata"

      Tradycyjnie - jak co roku - uczniowie naszych Szkół przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Zaopatrzeni w worki i rękawice ochronne posprzątali okoliczne tereny naszej Szkoły, pamiętając oczywiście o zasadach segregacji śmieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak chętnie włączyli się w tą akcję😊
      zdjęcia...

     • Festiwal "Łączy nas chleb". Byliśmy tam👍

      Festiwal "Łączy nas chleb" organizowany przez Miasto Katowice odbył się 16 września 2022 roku w amfiteatrze Parku na Zadolu w Katowicach. Naszą Szkołę reprezentowali tam uczniowie klasy 3b Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Zaprezentowali tradycyjnie wypieczony chleb domowy: żytni, pszenno – żytni, pszenny z otrębami i z ziarnami oraz regionalne potrawy, takie jak tradycyjny smalec z cebulą, smalec z mięsem, smalec wegetariański, pasztet wieprzowy do smarowania, pasztet z marchewką, pasztet z wątróbek.
      Celem Festiwalu było pokazanie różnorodności i zarazem wspólnoty kultur narodów i wyznań. W trakcie Festiwalu działały stoiska miast partnerskich, konsulatów, piekarni rzemieślniczych, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, organizacji pozarządowych, rad dzielnic, szkół gastronomicznych, rzemieślników, producentów uczestniczących w wydarzeniu, można było degustować pieczywo, potrawy i uzyskać informacje na temat wypieków i przepisów wytworzonych potraw. Nasze produkty na Festiwalu prezentowały się i smakowały wspaniale!
      zdjęcia...

    • Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy rozpoczęli praktyki wspomagane na nowych stanowiskach pracy.
     • Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy rozpoczęli praktyki wspomagane na nowych stanowiskach pracy.

      Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach to nowe miejsce odbywania przez uczniów naszej Szkoły praktyk wspomaganych. W Zakładzie, który zajmuje się utrzymaniem oraz pielęgnacją terenów zieleni w obrębie miasta Katowice uczniowie będą wykonywać prace związane z pielęgnacją nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów, obsadzaniem kwietników sezonowych, koszeniem, zgrabianiem trawy i liści, nawożeniem, nawadnianiem trawników. Podczas ostatnich zajęć uczniowie odchwaszczali nowo posadzone drzewka w Parku Leśnym w dzielnicy Muchowiec.
      zdjęcia...

    • Informacja.
     • Informacja.

      Informujemy, że odbiór certyfikatów kwalifikacji zawodowych/dyplomów zawodowych będzie możliwy od poniedziałku 12 września br. w gabinecie kierownika szkolenia praktycznego: w poniedziałek w godzinach od 13:00 do 16:00 i w czwartek od 11:40 do 13:30.

     • Rozpoczynamy zajęcia praktyczne i praktyki wspomagane.

      Zajęcia praktyczne dla uczniów kształcących się w zawodach oraz praktyki wspomagane mogą się już odbywać. Rozpoczęliśmy od szkolenia wstępnego BHP, które przeprowadził w naszej Szkole społeczny inspektor pracy. Jesteśmy więc odpowiednio przygotowani do nauki i zajęć praktycznych u pracodawców! 😊

     • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023.

      Dzisiaj powitaliśmy uczniów, którzy rozpoczynają naukę w nowym roku szkolnym 2022/2023 w naszej Szkole. Jak co roku rozpoczynamy go z radością i optymizmem, nadzieją na spełnienie planów i osiągania sukcesów. Jednak tegoroczne rozpoczęcie roku było bardzo szczególne. Pożegnaliśmy wieloletniego dyrektora naszej Szkoły panią Joannę Warpas, która symbolicznie przekazała klucz do Szkoły nowej pani dyrektor Marzenie Machoń. Słowa gorących podziękowań za wieloletnią pracę na rzecz Szkoły i dobra uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników, za każdy uśmiech, okazywaną życzliwość i wsparcie, za wyjątkowy profesjonalizm wraz z bukietem kwiatów przekazaliśmy ustępującej pani dyrektor. Obejmująca stanowisko dyrektora Szkoły pani Marzena Machoń życzyła szkolnej społeczności spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2022/2023. 

     • Pożegnalny grill

      23 czerwca br. w ramach podsumowania całorocznej pracy klas uczących się w zawodzie kucharz Branżowej Szkoły I Stopnia zorganizowały wspólnego grilla. Wspomnień i śmiechu nie brakowało. W tajemnicy zdradzimy, że od września klasy gastro ruszają z dużym projektem z kuchnią roślinną. Oj, będzie się działo😊.

    • Wycieczka do Powiatowego Urzędu Pracy
     • Wycieczka do Powiatowego Urzędu Pracy

      Już za parę dni uczniowie klas trzecich ukończą szkołę i otrzymają świadectwo i dyplom zawodowy. Stąd w ostatnim tygodniu nauki hotelarze z klasy 3e BS postanowili odwiedzić Powiatowy Urząd Pracy licząc, że w niedalekiej przyszłości uda im się za jego pośrednictwem znaleźć pracę.

    • kolaż zdjęć
     • Dyskoteka szkolna.

      Po lekcji podsumowującej Projekt "Odpowiedzialni z Korczakiem" Samorząd Uczniowski zorganizował chwilę wspólnej zabawy w Szkole. Zatańczył każdy, kto tylko miał na to ochotę😊

      zdjęcia...

    • kolaż zdjęć
     • "Odpowiedzialni z Korczakiem" - podsumowaliśmy projekt.

      W środę, 15 czerwca br., w naszej Szkole odbyła się nietypowa lekcja: Sąd nad patronem szkoły. Było to podsumowanie całorocznego projektu: „Odpowiedzialni z Korczakiem”. W rolę prokuratora i obrońcy wcielili się uczniowie klasy IIIc Branżowej Szkoły I Stopnia. Sędzią został zdobywca I miejsca w szkolnym Konkursie znajomości książki B. Ostrowickiej: "Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku”. Lekcję prowadzili głównie uczniowie wspomagani przez nauczyciela historii, polonistkę, psychologa szkolnego oraz panią  bibliotekarkę. Nasz patron, Janusz Korczak udzielił nam dzisiaj kolejnej cennej i ważnej lekcji.

      zdjęcia...