• 6.Festiwal Nauki w Katowicach.
     • 6.Festiwal Nauki w Katowicach.

      Po raz kolejny już wzięliśmy udział w święcie śląskiej nauki – byliśmy obecni w szóstej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Nasza Szkoła przygotowała w tej edycji stoisko "Śląska kuchnia jest zdrowa" – zapraszając wszystkich uczestników Festiwalu na pyszny chleb, wegański smalec oraz śląski gorący kubek. Był również quiz o zwyczajach i śląskiej kuchni. W drugim dniu Festiwalu na scenie zaprezentowała się nasza szkolna grupa taneczna ROLNA DANCE SHOW. Uczniowie zagrali na bębnach djembe i zatańczyli przed festiwalową publicznością. Za swój występ zostali nagrodzeni dużymi brawami😊Uczniowie, którzy wzięli udział w imprezie, mogli także uczestniczyć w wielu proponowanych im aktywnościach, warsztatach, pokazach, doświadczeniach. To były fantastyczne lekcje😊!
      zdjęcia...

    • Chcemy oddychać czystym powietrzem! #polichromstopsmog!
     • Chcemy oddychać czystym powietrzem! #polichromstopsmog!

      Wiemy, jak ważny jest problem zanieczyszczenia środowiska przez stosowanie nieodpowiedniego opału. Grając w wolontariat uczyliśmy się o tym mówić i wiemy też, co możemy zrobić we własnym zakresie, by jak najlepiej chronić swoje zdrowie. W Szkole przeprowadziliśmy panele dyskusyjne na ten temat. Rozmowy były bardzo burzliwe. Wielu z naszych kolegów swoje emocje przeniosło na papier, tworząc oryginalne prace plastyczne. Przedstawiamy niektóre z nich😊
      zdjęcia...

    • Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie.
     • Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie.

      W piątek, 2 grudnia br. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy odwiedzili Muzeum Chleba w Radzionkowie. Uczniowie poznali historię bochenka chleba i etapy jego powstawania, wzięli udział w prelekcji o szacunku do chleba. Samodzielnie wykonali plecionkę z ciasta drożdżowego oraz wykrawali świąteczne pierniczki. Atrakcją była również lekcja w dawnej klasie szkolnej, podczas której uczniowie siedzieli w dawnych, drewnianych ławkach szkolnych. Pani przewodnik opowiedziała o zwyczajach panujących przed laty w szkołach, pokazała dawne książki, materiały piśmiennicze, stroje oraz przybory, a każdy z uczestników mógł spróbować pisania rysikiem na kamiennej tabliczce. 

      zdjęcia...

    • Wyniki Konkursu "Moje wymarzone miejsce pracy."
     • Wyniki Konkursu "Moje wymarzone miejsce pracy."

      Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Katowicach wzięli udział w Konkursie "Moje wymarzone miejsce pracy". Mieli za zadanie stworzyć pracę plastyczną lub literacką o swoim wymarzonym miejscu pracy. Uczniowie poradzili sobie doskonale i powstały ciekawe prace.
      Oto wyniki Konkursu:

      - w kategorii plastycznej:
      I miejsce: Łukasz O.
      II miejsce: Kacper K.
      III miejsce: Szymon L.
      - w kategorii literackiej:
      I miejsce: Tomasz K. 
      II miejsce: Magdalena S.
      III miejsce: Jakub P.
      Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!

      Prace uczniów...

    • Wycieczka do Palmiarni w Gliwicach.
     • Wycieczka do Palmiarni w Gliwicach.

      Żywe kamienie? Owady wyglądające jak liście? Gekon biegający na dwóch tylnych nogach? Takie i inne znakomitości przyrodnicze oglądali uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia podczas wycieczki do gliwickiej Palmiarni. Dobry humor i świetna atmosfera sprawiły, że wyprawa ta była cudownym przeżyciem i wspaniałą lekcją przyrody!
      zdjęcia...

     • Webinar #ZdrowoNakręcamy!

      24 listopada br. uczniowie klas gastronomicznych Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczyli w webinarze #ZdrowoNakręcamy!”, którego tematem przewodnim było: Dlaczego konsumenci myślą na skróty i co z tego wynika? Wykład poruszał tematykę zdrowego odżywiania oraz tego, jak podejmować mądre decyzje zakupowe?
      Prelegenci opowiadali o elementach, których my konsumenci nie zauważamy kupując żywność, a na które warto zwracać uwagę na co dzień. Wykład był organizowany w przez Uniwersytet Warszawski, Fundację Polskie Dzieci oraz grupę Maspex.

     • Wyniki Konkursu na najpiękniejszy, wykonany własnoręcznie różaniec.

      Konkurs na „Najpiękniejszy różaniec” ogłoszony w naszej Szkole na początku października został rozstrzygnięty. Przez cały miesiąc uczniowie naszej Szkoły oddawali swoje prace wykonane z najróżniejszych materiałów. Gratulujemy uczestnikom, którzy podjęli trud tworzenia różańca. Wszystkie różańce zostały nagrodzone. Prace możemy podziwiać w górnym holu Szkoły i zachęcamy do ciągłej modlitwy różańcowej.

     • Koncert i warsztaty w Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach.

      Każdy, kto tu przyjdzie, zobaczy coś, czego nie ma nigdzie na świecie”.
                                                                                                           
      Yasuhisa Toyota

      Nie tylko zobaczy ale i usłyszy! Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy mieli przyjemność wysłuchać koncertu edukacyjnego orkiestry dętej, który odbył się w sali koncertowej NOSPR w Katowicach. Uśmiech na twarzy publiczności wywoływały szczególnie znane utwory filmowe, grane przez dzieci i młodzież. Poza spotkaniem z muzyką uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących kina. Wrażenia z koncertu były niesamowite😊
      zdjęcia...

     • Wewnątrzszkolny Konkurs na kartkę urodzinową rozstrzygnięty.

      Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy zostali nagrodzeni w Wewnątrzszkolnym Konkursie na kartkę urodzinową. Ich zadaniem było wykonanie kartki urodzinowej w programie graficznym PAINT. Oto wyniki Konkursu:
      I miejsca:
      Grzegorz P., Michał M.
      II miejsca:
      Mateusz D., Julia S.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie, a autorom najlepszych prac jeszcze raz gratulujemy!

      Zapraszamy do obejrzenia prac z Wewnątrzszkolnego Konkursu na kartkę urodzinową.

    • kibice
     • Strefa kibica w naszej Szkole!

      Pierwszy mecz reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej KATAR 2022 nasza młodzież obejrzała w Strefie kibica, którą Samorząd Uczniowski zorganizował w Szkole. Razem przeżywali emocje obserwując zmagania naszych Orłów w meczu Polska - Meksyk. Atmosfera szkolnej Strefy Kibica była fantastyczna, warto było razem razem spędzić to jesienne popołudnie.
      Dalej trzymamy kciuki za NASZYCH.

    • Zapraszamy na Festiwal Pieczenia Pierników Świątecznych
     • Zapraszamy na Festiwal Pieczenia Pierników Świątecznych

      W dobie wszechobecnej komercjalizacji i nieustającego pośpiechu dostrzegamy zanik „prawdziwego ducha” świąt Bożego Narodzenia z jego rodzinną atmosferą i otwarciem na drugiego człowieka. Od wielu lat w naszej Szkole prowadzimy szereg działań, by zatrzymać i odwrócić ten smutny stan rzeczy. Jedną z naszych tradycji, która integruje pokolenie dziadków, rodziców i dzieci jest Festiwal Pieczenia Pierników Świątecznych.

      5 grudnia br. zapraszamy wszystkich chętnych rodziców na spotkanie, podczas którego będziemy mogli porozmawiać, nacieszyć się swoją obecnością i oczywiście wypiec pierniki. 7 grudnia gościmy w naszej Szkole uczniów klas ósmych, z którymi będziemy wspólnie wypiekać pierniki oraz rozwiązywać zadania konkursowe z wiedzy na temat historii piernika.
      ZAPRASZAMY !!!