• kibice
          • Strefa kibica w naszej Szkole!

Pierwszy mecz reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej KATAR 2022 nasza młodzież obejrzała w Strefie kibica, którą Samorząd Uczniowski zorganizował w Szkole. Razem przeżywali emocje obserwując zmagania naszych Orłów w meczu Polska - Meksyk. Atmosfera szkolnej Strefy Kibica była fantastyczna, warto było razem razem spędzić to jesienne popołudnie.
            Dalej trzymamy kciuki za NASZYCH.

• Zapraszamy na Festiwal Pieczenia Pierników Świątecznych

W dobie wszechobecnej komercjalizacji i nieustającego pośpiechu dostrzegamy zanik „prawdziwego ducha” świąt Bożego Narodzenia z jego rodzinną atmosferą i otwarciem na drugiego człowieka. Od wielu lat w naszej Szkole prowadzimy szereg działań, by zatrzymać i odwrócić ten smutny stan rzeczy. Jedną z naszych tradycji, która integruje pokolenie dziadków, rodziców i dzieci jest Festiwal Pieczenia Pierników Świątecznych.

5 grudnia br. zapraszamy wszystkich chętnych rodziców na spotkanie, podczas którego będziemy mogli porozmawiać, nacieszyć się swoją obecnością i oczywiście wypiec pierniki. 7 grudnia gościmy w naszej Szkole uczniów klas ósmych, z którymi będziemy wspólnie wypiekać pierniki oraz rozwiązywać zadania konkursowe z wiedzy na temat historii piernika.
            ZAPRASZAMY !!!

• "Mistrzynie w szkołach"

Uczennice naszej Szkoły wzięły udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego z medalistkami igrzysk olimpijskich. W ramach akcji "Mistrzynie w szkołach" w hali sportowej katowickiego IV LO im. gen. Maczka razem z naszymi uczennicami ćwiczyły Otylia Jędrzejczak, jedyna polska mistrzyni olimpijska w pływaniu, Justyna Święty–Ersetic mistrzyni olimpijska w lekkoatletycznej sztafecie 4x400 m, Agnieszka Kobus-Zawojska medalistka olimpijska w wioślarstwie oraz Natalia Czerwonka, medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim. Lekcja wychowania fizycznego prowadzona była przez popularną trenerkę personalną Katrin Kargbo.
            zdjęcia...

• To już trzeci Task w wykonaniu szkolnej grupy wolonariuszy😉

Bardzo chętnie i z dużym zapałem grupa wolontariuszy skupiona wokół Polichromu przystąpiła do wykonania kolejnego Tasku. Przy jego powstawaniu pomagała nam duża część naszej społeczności szkolnej.
            Jako, że jesteśmy młodymi patriotami staraliśmy się bardzo, aby nasze prace były wyjątkowe i niepowtarzalne!