• Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej

• Kształcenie w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej w Branżowej Szkole I Stopnia przeznaczone jest dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.

Po ukończeniu Branżowej Szkoły I stopnia uczeń otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły zawodowej, a po zdaniu egzaminu zawodowego z kwalifikacji HGT.05. Wykonywanie prac pomocniczych w obiektach świadczących usługi hotelarskie otrzymuje dyplom zawodowy i posiada kwalifikacje w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.

• Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej wykonuje proste czynności w hotelach i innych obiektach, świadczących usługi hotelarskie: wykonuje prace pomocnicze związane z obsługą gości, wykonuje prace porządkowe w pokojach dla gości i w pomieszczeniach ogólnodostępnych, wykonuje prace gospodarcze oraz dba o estetykę budynku hotelu i jego otoczenia. Najczęściej wspomaga innych pracowników hotelu przy wykonywaniu zadań, zgodnie ze specyfiką obiektu hotelarskiego.

Absolwent znajdzie pracę w hotelach, pensjonatach, motelach, domach wycieczkowych, schroniskach i innych obiektach noclegowych.

• Zajęcia praktyczne...

• organizowane przez Szkołę odbywają się w hotelach na terenie miasta Katowice.

• Przedmioty nauczania z zakresu kształcenia ogólnego w Szkole:

• język polski
          • język obcy (język angielski, język niemiecki)
          • historia
          • wiedza o społeczeństwie
          • podstawy przedsiębiorczości
          • geografia
          • biologia
          • matematyka
          • informatyka
          • edukacja regionalna
          • doradztwo zawodowe