• Wycieczki dydaktyczne są obowiązkowym elementem nauki w Szkole.
     Uczniowie chętnie w nich uczestniczą, bo uatrakcyjniają szkolną naukę,
     ucząc przez odkrywanie, przeżywanie i działanie.


     Z wizytą w Pracowni rzemieślniczej "Szewska pasja"

     Do zakładu rzemieślniczego wybrała się klasa 3b Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Dla uczniów była to bardzo ciekawa lekcja, podczas której poznali zawód szewca i kaletnika.
     W bezpośrednim kontakcie z czeladnikiem zobaczyli czym się zajmuje, jak pracuje, jaki materiałów i narzędzi używa podczas swojej codziennej pracy. To była bardzo ciekawa wycieczka!

       
     więcej zdjęć...​​​​​​​


      

     W ramach tegorocznej innowacji "Śląsk moja mała ojczyzna" realizowanej w Szkole Przysposabiającej do Pracy uczniowie klasy 3e wybrali się na wycieczkę do centrum Katowic. Spacer ulicami miasta pozwolił na przyjrzenie się atrakcjom centrum miasta jakimi są odrestaurowane kamieniczki, place i fontanny, pomniki, miejsca przeznaczone na rekreację i odpoczynek, nową siedzibę Urzędu Miasta, kościół Mariacki, kościół Ewangelicki. Wycieczkę zakończyliśmy przy filiżance pysznej gorącej czekolady i kawałku wyśmienitej szarlotki w jednej z katowickich kawiarenek.
     zdjęcia...


     Wycieczka dydaktyczna do hotelu Novotel w Katowicach
     Uczniowie klasy 2d uczący się w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, aby lepiej przygotować się do ogłoszonego w Szkole Konkursu „Hotel moich marzeń” wybrali się na wycieczkę dydaktyczną do hotelu 4* Novotel w centrum Katowic. Była to okazja do zwiedzenia hotelu, poznania poszczególnych stanowisk pracy w tym obiekcie. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda wyposażenie standardowego pokoju hotelowego oraz pokoju Superrior. Poznali ofertę oraz usługi, które swoim klientom oferuje hotel, byli także w barze i restauracji hotelowej serwującej potrawy tradycyjnej kuchni polskiej i międzynarodowej.
          


      

          
     17.11.2021 klasa 2d Branżowej Szkoły I Stopnia odbyła wycieczkę do Muzeum Śląskiego w Katowicach.
     W ramach „rajzy po muzeum” uczniowie obejrzeli wystawy stałe, takie jak „Galeria sztuki sakralnej”, „Galeria sztuki polskiej po 1945”, „Galeria sztuki polskiej 1800–1945”. Dużo pozytywnych emocji wzbudziła wystawa „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów” zlokalizowana w dawnej kopalni Katowice. Jest to nowoczesna, multimedialna ekspozycja będąca największą wystawą historyczną na Śląsku i o Śląsku. W drodze powrotnej zobaczyliśmy budynki Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Hali Widowisko-Sportowej "Spodek". Wycieczkę zakończyła się pod pomnikiem Powstań Śląskich, który powstał na pamiątkę wydarzeń świadczących o przywiązaniu do polskości Górnego Śląska i jego mieszkańców.

     zdjęcia...


     Wycieczka dydaktyczna do Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach

     Uczniowie klas uczących się w zawodzie KUCHARZ udali się na zajęcia warsztatowe do WSM w Katowicach.

       

     zdjęcia...


     Wycieczka do Muzeum Historii Katowic 

      

     Wycieczka do Muzeum Historii Katowic była dla nas ciekawą lekcją, która odkryła przed nami świat sztuki, historii oraz dziedzictwa regionalnego. 

     zdjęcia...


     Wycieczka do Spółdzielni Socjalnej Honolulu.

       

     zdjęcia...


     Wycieczka do mieszkania treningowego w Katowicach

      

     zdjęcia...