• Biblioteka szkolna "Pod Aniołem"

• Szkoła prowadzi odpowiednio dobraną i celowo uzupełnianą bibliotekę szkolną. Z biblioteki mogą korzystać nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły.

Nauczyciel bibliotekarz

mgr Iwona Żogała

zaprasza:

Poniedziałek                        08.55 - 13.55

Środa                                   10.55 - 11.55

Czwartek                              08.55 - 14.55

Piątek                                  08.55 - 09.55

• W naszej szkolnej bibliotece Mikołaj poleca na święta...

• Targi Książki 2022r.

• Nasza szkoła wzięła udział w Targach Książki trwających od 4 do 6 listopada w Katowicach, podczas których odbywały się wykłady, warsztaty. Prezentowało się tam ponad 100 wydawnictw, bukiniści. 100- lecie istnienia obchodziła Biblioteka Śląska. Na targach można było znaleźć bestsellery, poradniki, komiksy, białe kruki. Można było spotkać  osobistości ze świata kultury, nauki i rozrywki- prof. J. Bralczyka- językoznawcę, Radio Katowice, ukraińskie wydawnictwa oraz zespół Dżem.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• W naszej Szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nauczyciele Branżowej Szkoły I Stopnia czytali uczniom fragmenty literatury przygodowej W. Scott'a, natomiast w Szkole Przysposabiającej do Pracy fragmenty książki "Doktor Dollitle" H.J.Loftinga. Uczniowie słuchali również głośnego czytania w szkolnej bibliotece.

• Lekcja biblioteczna

• W ramach listopadowej lekcji bibliotecznej uczniowie klasy 2d Branżowej Szkoły wybrali się z wizytą do Filii numer 32 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Podczas swojej wizyty uczniowie mogli podziwiać wystawę prac pod tytułem "Z plecakiem przez Nepal" autorstwa pana Grzegorza Gawlika, który jest podróżnikiem, alpinistą i dziennikarzem.

• Uczniowie naszej Szkoły biorą udział w spotkaniach w ramach cyklu "Zdrowie w bibliotece". Spotkania odbywają się w Filii numer 32 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach.

W dniu 23 listopada uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrali się na wycieczkę do zaprzyjaźnionej biblioteki, aby uczestniczyć
        w pierwszym takim spotkaniu. Uczniowie mogli poznać bibliotekę i porozmawiać z panią bibliotekarką na temat zdrowia i niepełnosprawności.

• W dniu 14 grudnia uczniowie podczas kolejnego spotkania mogli posłuchać bajki o niepełnosprawnym dzięciołku oraz zapoznać się z zasadami funkcjonowania biblioteki. W przyszłości planowane jest zorganizowanie wystawy prac tworzonych przez uczniów na temat zdrowia i niepełnosprawności.