• Kuchnie świata w naszej Szkole

8 stycznia w naszej szkole odbył się pierwszy z dwóch warsztatów gastronomicznych organizowanych przez Śląską Wyższą Szkołę Medyczną w Katowicach.Tematem przewodnim były kuchnie świata. Potrawy jakie wykonaliśmy to francuska zupa cebulowa, fondant czekoladowy – Lava cake (czekoladowe ciastko z płynącym środkiem), Scones (brytyjskie kruche babeczki), kurczak Tikka masals (smażone filety z kurczaka uprzednio marynowane, podawane w specjalnym śmietanowym sosie masala z pomidorów i aromatycznych przypraw – PYCHA), Panna cotta (francuski deser ze śmietanki podawany z sosem owocowym) oraz Etona mess z owocami czyli przepyszny bałagan (deser z bezami, śmietanką i owocami leśnymi). Każdy był bardzo zadowolony ze swojego dania. Potrawy oraz desery były bardzo smaczne. Zniknęły z talerzy bardzo szybko. Wyszliśmy z tych warsztatów z pełnymi brzuchami, świetnymi przepisami oraz dużą ilością nowo nabytej wiedzy, która na pewno nam się przyda w przyszłości nie tylko w życiu zawodowym, ale i w prywatnym.