• 💙💛 "Solidarni z Ukrainą" - Uwaga! Zbiórka darów dla Ukrainy. 💙💛

      Włączamy się w akcję Solidarni z Ukrainą. Wszyscy z wielkim niepokojem obserwujemy dramatyczną sytuację na Ukrainie. W ostatnich dniach kilka tysięcy Ukrainców przekroczyło polską granicę. Uchodźcy potrzebują natychmiastowej pomocy humanitarnej i medycznej. Potrzebne są przede wszystkim koce, pościel, czekolada, środki opatrunkowe, żywność. Dary można dostarczać od poniedziałku do czwartku (3 marca) do Pani Joanny Miłek oraz Pani Anny Gosek.

    • Muzyczne dedykacje z okazji Walentynek.
     • Muzyczne dedykacje z okazji Walentynek.

      Z okazji Walentynek mamy dla naszych uczniów muzyczne niespodzianki. Przygotowali je uczniowie naszej Szkoły. Pierwszą z nich jest piosenka Krzysztofa Zalewskiego "Miłość" z dedykacją dla wszystkich dziewcząt w wykonaniu Kuby P. - ucznia klasy 3c Branżowej Szkoły I Stopnia.​​​​

      Drugą niespodzianką jest piosenka w wykonaniu Klaudii C. - uczennicy klasy 2c Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Piosenkę "Kocham cię kochanie moje" zespołu Maanam Klaudia dedykuje wszystkim chłopakom w Szkole💘

    • Dzień Bezpiecznego Internetu 2022
     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

      W tym roku szkolnym w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu był obchodzony w dniach od 7 do 11 lutego 2022r. W Szkole były przygotowane zajęcia, które w głównej mierze miały uwrażliwić młodych ludzi na problem obrażania w Internecie, zapoznać z pojęciami hejt i mowa nienawiści, zaprezentować metody radzenia sobie z internetowym hejtem oraz kształtować i promować postawy empatyczne.

      W tym roku również był poruszony temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
      Na szkolnych korytarzach pojawiła się gazetka informująca o DBI 2022. Zamieszczone były na niej informacje o DBI, plakat z 14 poradami dotyczącymi korzystania z Internetu, smartfonów
      i komputerów, a także ulotka zawierająca porady, jak radzić sobie z nękaniem, wyzywaniem
      i ośmieszaniem przez Internet. Uczniowie z trzeciej klasy ze szkoły Przysposabiającej do Pracy przygotowali gazetkę w swojej klasie z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, zasadami antyhejtowymi oraz wyjaśnienie uzależnienia.

      Opiekunowie tegorocznej akcji oprócz zachęcenia nauczycieli do przeprowadzenia lekcji zgodnie z zaproponowanym scenariuszem o hejcie  zaproponowali również dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia – stworzenie rebusów klasowych związanych z hasłem „Nie hejtuję!”. Z kolei uczniowie Szkoły Przysposabiającej do pracy w programie PAINT przygotowali klasową grafikę „Przyjazny/Bezpieczny Internet”, a także układali rozsypankę wyrazową z zasadami antyhejtowymi. Poniżej zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmików z rebusami i pracami graficznymi „Przyjazny/Bezpieczny Internet”.

      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w DBI.

      Klasowe rebusy uczniów Branżowej Szkoły:

      Klasowe grafiki komputerowe „Przyjazny Internet” uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy:

    • kolaż prac uczniów
     • Szkolna wystawa prac plastycznych "Śląsk w moich oczach"

      Od początku roku szkolnego inspirujemy się tradycjami i kulturą Śląska. Na pierwszym piętrze budynku Szkoły Branżowej I Stopnia można podziwiać prace naszych uczniów, których inspiracją był temat "Śląsk w moich oczach". Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Szkoły Branżowej twórczo zaangażowali się w przygotowanie prac przedstawiających charakterystyczne miejsca Katowic. Ich prace są wyjątkowe i niepowtarzalne! Serdecznie gratulujemy autorom wykonania tak wspaniałych prac!
      Prace uczniów...

    • Sukces naszego ucznia w Konkursie Plastycznym😊
     • Sukces naszego ucznia w Konkursie Plastycznym😊

      Cieszymy się sukcesem Marka Ż. - ucznia klasy Ia Szkoły Przysposabiającej do Pracy który zajął I miejsce w Regionalnym Konkursie Plastycznym "Nasz kalendarz." Pracę naszego laureata oraz wyróżnione prace pozostałych uczestników Konkursu można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w Miejskim Domu Kultury "Południe" w Katowicach. Zapraszamy!!!

    • Piórnik Szefa kuchni
     • Piórnik Szefa kuchni

      28 stycznia uczniowie klas gastronomicznych Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczyli w kolejnym webinarze w ramach programu Szef dla młodych talentów. Tematem spotkania był: Piórnik Szefa kuchni – podstawowe narzędzia pracy i ich zastosowanie. Pan Rafał Zaręba Szef kuchni Akademii Inspiracji Makro odkrył przed młodzieżą, co znajduje się w jego codziennej torbie kucharza. Zostały zaprezentowane różnego rodzaju noże wraz z ich zastosowaniem, szpatułki, termometr, obieraczki i wiele wiele innych narzędzi niezbędnych do przygotowania potraw. Również maseczka i plastry to obowiązkowe wyposażenie każdego kucharza. Warto pamiętać o wszystkim😊