• Jesienne inspiracje😊.
     • Jesienne inspiracje😊.

      Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy podczas zajęć w szkole chętnie podejmują temat jesieni i wykorzystują jej dary w swoich działaniach. We wrześniu i październiku przygotowywali jesienne stroiki, dekoracje, uwieczniali barwy jesieni w pracach plastycznych, a także wypiekali przepyszne ciasta z owocami jesieni. W szkole pachniało szarlotką, rogalikami z jabłkami, gruszkami. Przed dniem 1 i 2 listopada pamiętaliśmy o zmarłych, uczniowie zapalili znicze na grobach poległych harcerzy w Parku Kościuszki.
      zdjęcia...

    • II zadanie konkursowe za nami...
     • II zadanie konkursowe za nami...

      W ramach szkolnego Konkursu "Chcę być pracownikiem" dla uczniów Szkoły Przyspsabiającej do Pracy przystąpiliśmy do kolejnego zadania. Estetyczne nakrycie stołu, odpowiednie ułożenie sztućców, ułożenie szklanek, dekoracyjne złożenie serwetek to naprawdę zadanie, do którego należy się dobrze przygotować! 
      zdjęcia...

     • Uczestniczyliśmy w wykładzie "Finanse w restauracji"

      28 września 2022 roku uczniowie klas uczących się w zawodzie kucharz Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczyli w kolejnym wykładzie z Akademią Inspiracji Makro. Temat październikowego spotkania to: Finanse w restauracji. Bardzo ważny temat, bez którego firma na może istnieć i się rozwijać. Wykładowca to Maciej Możejko – Doradza Klienta HoReCa w MAKRO Polska. Dziękujemy za przekazanie nam cennych informacji nie tylko finansowych😉.

     • Wyprawa do zabytkowej dzielnicy Katowic - Nikiszowca.

      W środę, 26 października br. uczniowie Szkoly Przysposabiającej do Pracy wybrali się na romantyczny spacer po zabytkowej dzielnicy Katowic – Nikiszowcu. Jesienna, słoneczna pogoda dostarczyła dodatkowych, kolorowych wrażeń. Zwiedziliśmy Muzeum Hustorii Katowic. Miła przewodniczka opowiedziała uczestnikom o architektach, którzy zaprojektowali Nikiszowiec oraz o nowoczesnych pomysłach ułatwiających życie mieszkańcom. Zobaczyliśmy zabytkową pralnię oraz wystrój mieszkania robotniczego z początku XX wieku.
      Na deser poszliśmy do kawiarni Byfyj na gorące kakao oraz rogala świętomarcińskiego😊.
      zdjecia...

     • Biorożnorodność. Uczniowie wzięli udział w warsztatach w terenie.

      26 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach dotyczących bioróżnorodności. Ciekawy temat zaangażował wszystkich uczestników do działania. Badania terenowe umożliwiły połączenie wiedzy i umiejętności i praktyczne dzialanie. Wyciągnęliśmy z zajęć taki wniosek: wszyscy się różnimy, każdy z nas jest inny, ale też jesteśmy powiązani ze sobą i potrzebujemy się nawzajem. 

     • Webinar #ZdrowoNakręcamy!

      25 października 2022r. uczniowie klas gastronomicznych Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczyli w webinarze #ZdrowoNakręcamy! w ramach projektu EIT Food #AnnualFoodAgenda organizowanego przez Uniwersytet Warszawski, Instytut Żywności i Żywienia PAN w Olsztynie oraz grupę Maspex.Wykład poruszał zasady niemarnowania żywności i opowiadał o tym, czy da się żyć w czasach nadmiernego konsumpcjonizmu z zasadami #ZeroWaste czy #LessWaste. Ponadto poruszany był temat: Dlaczego konsumenci marnują jedzenie, „Mięsni macho”, „wrażliwi ekolodzy”, „seniorzy tradycjonaliści” - postawy Polaków wobec ekologii, zdrowego odżywiania i jedzenia mięsa. Ciekawym zagadnieniem poruszanym podczas webinaru było też jedzenie przyszłości czyli alternatywy mięsa, produkty na bazie owadów, mięso hodowane w laboratoriach.

     • Obejrzeliśmy historię, która wzrusza i inspiruje...

      Uczniowie klasy 1c i 3d Branżowej Szkoły I Stopnia  w dniu 26 października udali się do kina na film "Johnny". Film opowiada o przyjaźni i stawianiu czoła przeciwnościom losu, empatii, śmierci i miłości... Mimo kilku wylanych łez podczas seansu, wyszliśmy z kina radośni i z rozbrzmiewającymi w naszych głowach słowami ks. Jana Kaczkowskiego "Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż ci się wydaje."

    • Jesteśmy w Programie...😊
     • Jesteśmy w Programie...😊

      Miło nam poinformować Was, że...😊
      Udało nam się dostać do programu Kulczyk Foundation i marki Rossmann „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”. Kulczyk Foundation wspiera projekty mające na celu wzmocnienie pozycji kobiet i dziewczynek w obliczu dyskryminacji i stygmatyzacji, jakich doświadczają w różnych sferach życia zawodowego i społecznego. Fundacja kładzie szczególny nacisk na walkę z ubóstwem i wykluczeniem menstruacyjnym.Fundacja zapewni naszej szkole roczny zapas podpasek dla uczennic.
      Opis projektu...

     • Działamy na rzecz bezdomnych i porzuconych zwierząt👍

      Los bezdomnych i porzuconych zwierząt nie jest nam obojętny. Dlatego też już po raz kolejny w naszej Szkole zorganizowaliśmy charytatywną zbiórkę karmy i innych akcesoriów potrzebnych dla zwierząt. Zebraliśmy dla naszych czworonożnych przyjaciół karmę, koce, akcesoria. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspomóc bezdomne i porzucone zwierzęta. Dziękujemy za okazaną pomoc psim i kocim podopiecznym w Schronisku dla Zwierząt w Chorzowie. 

    • 1 Task Polichrom-u
     • 1 Task Polichrom-u

      Gra Polichrom ruszyła👍Przed nami pierwszy TASK czyli prezentacja naszej polichromowej drużyny.
      Cześć!
      To my, Rolniacy ze Śląska. Jesteśmy młodzieżą uczącą się w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach. W Branżowej Szkole I Stopnia kształcimy się na kucharzy, hotelarzy oraz ślusarzy. W Szkole Przysposabiającej do Pracy uczymy się pracy na różnych stanowiskach pracy. Każdy z nas jest inny, każdy z nas mieszka w innej dzielnicy, mamy różne hobby i zainteresowania. Ale jest coś, co nas wszystkich łączy! To wyzwania i chęć pomagania innym. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania, bo lubimy jak coś dobrego dzieje wokół nas.Pozdrawiamy😊                                                                                                                                                                         Rolniacy

      p.s.Nazwa naszej grupy pochodzi od ulicy, przy której mieści się nasza szkoła (ul.Rolna).
      @Polichrom

    • Konkurs kulinarny! Zapraszamy!
     • Konkurs kulinarny! Zapraszamy!

      Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia kształcących się w zawodzie kucharz do wzięcia udziału w szkolnym konkursie "Dyniowe Inspiracje Kulinarne". Wystarczy w dniu Konkursu przygotować przez siebie jedno danie, w którym głównym składnikiem będzie dynia🎃
      Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie. Na zgłoszenia chętnych uczniów czekamy do 28.10.2022r.
      Regulamin Konkursu Dyniowe Inspiracje

    • Gra "Zagraj w wolontariat!" wystartowała!
     • Gra "Zagraj w wolontariat!" wystartowała!

      W końcu nadszedł dzień na który wszyscy czekaliśmy ☀️
      Ogłaszamy, że Gra "Zagraj w wolontariat!" wystartowała. Już nie ma odwrotu 😉 więc wszystkie ręce na pokład! Mamy nadzieję, że polubiliście osobę Profesora, bo to on będzie nas prowadził przez całą grę🧐.

      Nazywam się Eugeniusz Składkowski – więcej już nie usłyszycie tego nazwiska.
      Byłem szefem Polskiej Agencji Syntezy Polichromu, która walczyła o lepszy świat opierający się na relacjach laboratoryjnie badając skutki syntezy Polichromu. Działaliśmy aktywnie wśród ludzi. To był szereg zwycięstw i sukcesów. Polichrom powstawał w trakcie spotkań, warsztatów, akcji charytatywnych, dzięki grupom szybkiego reagowania. Kiedy sukces był już blisko, a Monochrom, grożący dobrobytowi ludzkości pierwiastek, został praktycznie wyeliminowany z atmosfery, rozwiązano nas. Ale zagrożenie epidemiologiczne pozostało. Nie chcemy tego więcej! Chcemy budować więzi, pomagać, czuć, że jesteśmy w tym razem!


      To tylko początek fabuły gry “Polichrom”.
      Czekamy na pierwsze zadanie😉

     • „EKO-LOGIKA. Sztuka roślinnego gotowania".

      Nauczyciele Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczą obecnie w szkoleniu „EKO-LOGIKA. Sztuka roślinnego gotowania", będącym wstępem do projektu #POPOJUTRZE_zawodowo. Oprócz zajęć teoretycznych nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych ćwiczą praktykę pod okiem Szefa Kuchni pana Sergiusza Hieronimczaka w Poznaniu. Projekt #POPOJUTRZE_zawodowo jest skierowany do uczniów klas uczących się w zawodzie kucharz. Nasi uczniowie zakwalifikowani do projektu będą poszerzać tajniki kuchni roślinnej. Już od 8 listopada br. podczas trzydniowych warsztatów w pracowni gastronomicznej będą realizować innowację  „EKO-LOGIKA. Sztuka roślinnego gotowania".

      #POPOJUTRZE_zawodowo
      SENSE consulting
      #EkoLogika

      Zdjęcia...

    • Dzień Edukacji Narodowej.
     • Dzień Edukacji Narodowej.

      Dzień Edukacji Narodowej w naszej Szkole obchodziliśmy w czwartek 13 października br. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego, po czym poznaliśmy wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Kolejnym punktem programu było przedstawienie w wykonaniu nauczycieli Szkoły zatytułowane "Długa przerwa", które wszystkich nas rozbawiło i wprowadziło w dobry nastrój. W czasie przedstawienia także uczniowie zaprezentowali swój występ artystyczny, dedykując społeczności szkolnej serdeczne życzenia z okazji święta Edukacji Narodowej. Na zakończenie spotkania Pani dyrektor Marzena Machoń wyraziła swoją wdzięczność za przygotowanie programu artystycznego oraz zorganizowanie tego świątecznego dnia. To był bardzo miły dzień!
      zdjęcia...

    • Szkolne rozgrywki w ramach Międzynarodowego Dnia Gier Planszowych.
     • Szkolne rozgrywki w ramach Międzynarodowego Dnia Gier Planszowych.

      W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Gier Planszowych odbył się maraton gier planszowych i karcianych. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy grali m.in w "Wirusa", "Sen", "Chińczyka", "UNO", "Osadników z Catanu" czy w szachy. Rozgrywce towarzyszyła dobra zabawa i mnóstwo pozytywnych emocji. Zwycięzcami Turnieju zostali: I miejsce Roksana z klasy 1cBS, II miejsce Darek z klasy 1 b BS i III miejsce Kacper z klasy 1a BS. Serdecznie gratulujemy wygranej i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach😊
      zdjęcia...

    • Odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego...
     • Odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego...

      We wtorek, 11 października 2022r. odbyły się w naszej Szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybierali rónież Rzecznika praw ucznia. Ogłoszenie wyników odbędzie sie podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 13 paździenika br.
      zdjęcia...

     • Prelekcja na temat odpowiedzialności karnej.

      W dniu 27.09.2022 odbyły się w Branżowej Szkole I Stopnia i Szkole Przysposabiającej do Pracy prelekcje na temat odpowiedzialności karnej. Spotkanie poprowadziły funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Katowicach. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących ich praw i obowiązków wynikających ze roli ucznia, syna/ córki, uczestnika ruchu drogowego i komunikacji miejskiej.

    • Październik miesiącem bibliotek!
     • Październik miesiącem bibliotek!

      W ramach obchodów miesiąca bibliotek, filia Biblioteki Miejskiej nr 32 w Katowicach oraz nasza szkolna biblioteka "Pod Aniołem" zaprasza na wystawę malarstwa "Wewnętrzny świat" przedstawiającą prace Pauliny Troncik. Uczniowie naszej Szkoły obrazy artystki podziwiali w zeszły piątek, 7 października br.