• Wyniki Konkursu na najpiękniejszy, wykonany własnoręcznie różaniec.

      Konkurs na „Najpiękniejszy różaniec” ogłoszony w naszej Szkole na początku października został rozstrzygnięty. Przez cały miesiąc uczniowie naszej Szkoły oddawali swoje prace wykonane z najróżniejszych materiałów. Gratulujemy uczestnikom, którzy podjęli trud tworzenia różańca. Wszystkie różańce zostały nagrodzone. Prace możemy podziwiać w górnym holu Szkoły i zachęcamy do ciągłej modlitwy różańcowej.

     • Koncert i warsztaty w Sali Koncertowej NOSPR w Katowicach.

      Każdy, kto tu przyjdzie, zobaczy coś, czego nie ma nigdzie na świecie”.
                                                                                                           
      Yasuhisa Toyota

      Nie tylko zobaczy ale i usłyszy! Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy mieli przyjemność wysłuchać koncertu edukacyjnego orkiestry dętej, który odbył się w sali koncertowej NOSPR w Katowicach. Uśmiech na twarzy publiczności wywoływały szczególnie znane utwory filmowe, grane przez dzieci i młodzież. Poza spotkaniem z muzyką uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących kina. Wrażenia z koncertu były niesamowite😊
      zdjęcia...

     • Wewnątrzszkolny Konkurs na kartkę urodzinową rozstrzygnięty.

      Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy zostali nagrodzeni w Wewnątrzszkolnym Konkursie na kartkę urodzinową. Ich zadaniem było wykonanie kartki urodzinowej w programie graficznym PAINT. Oto wyniki Konkursu:
      I miejsca:
      Grzegorz P., Michał M.
      II miejsca:
      Mateusz D., Julia S.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie, a autorom najlepszych prac jeszcze raz gratulujemy!

      Zapraszamy do obejrzenia prac z Wewnątrzszkolnego Konkursu na kartkę urodzinową.

    • kibice
     • Strefa kibica w naszej Szkole!

      Pierwszy mecz reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej KATAR 2022 nasza młodzież obejrzała w Strefie kibica, którą Samorząd Uczniowski zorganizował w Szkole. Razem przeżywali emocje obserwując zmagania naszych Orłów w meczu Polska - Meksyk. Atmosfera szkolnej Strefy Kibica była fantastyczna, warto było razem razem spędzić to jesienne popołudnie.
      Dalej trzymamy kciuki za NASZYCH.

    • Zapraszamy na Festiwal Pieczenia Pierników Świątecznych
     • Zapraszamy na Festiwal Pieczenia Pierników Świątecznych

      W dobie wszechobecnej komercjalizacji i nieustającego pośpiechu dostrzegamy zanik „prawdziwego ducha” świąt Bożego Narodzenia z jego rodzinną atmosferą i otwarciem na drugiego człowieka. Od wielu lat w naszej Szkole prowadzimy szereg działań, by zatrzymać i odwrócić ten smutny stan rzeczy. Jedną z naszych tradycji, która integruje pokolenie dziadków, rodziców i dzieci jest Festiwal Pieczenia Pierników Świątecznych.

      5 grudnia br. zapraszamy wszystkich chętnych rodziców na spotkanie, podczas którego będziemy mogli porozmawiać, nacieszyć się swoją obecnością i oczywiście wypiec pierniki. 7 grudnia gościmy w naszej Szkole uczniów klas ósmych, z którymi będziemy wspólnie wypiekać pierniki oraz rozwiązywać zadania konkursowe z wiedzy na temat historii piernika.
      ZAPRASZAMY !!!

     • "Mistrzynie w szkołach"

      Uczennice naszej Szkoły wzięły udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego z medalistkami igrzysk olimpijskich. W ramach akcji "Mistrzynie w szkołach" w hali sportowej katowickiego IV LO im. gen. Maczka razem z naszymi uczennicami ćwiczyły Otylia Jędrzejczak, jedyna polska mistrzyni olimpijska w pływaniu, Justyna Święty–Ersetic mistrzyni olimpijska w lekkoatletycznej sztafecie 4x400 m, Agnieszka Kobus-Zawojska medalistka olimpijska w wioślarstwie oraz Natalia Czerwonka, medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim. Lekcja wychowania fizycznego prowadzona była przez popularną trenerkę personalną Katrin Kargbo.
      zdjęcia...

     • To już trzeci Task w wykonaniu szkolnej grupy wolonariuszy😉

      Bardzo chętnie i z dużym zapałem grupa wolontariuszy skupiona wokół Polichromu przystąpiła do wykonania kolejnego Tasku. Przy jego powstawaniu pomagała nam duża część naszej społeczności szkolnej.
      Jako, że jesteśmy młodymi patriotami staraliśmy się bardzo, aby nasze prace były wyjątkowe i niepowtarzalne!

    • Obchody Święta Niepodległości w Szkole.
     • Obchody Święta Niepodległości w Szkole.

      Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne święto. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia w naszej Szkole odbyły się zajęcia edukacyjne poświęcone wydarzeniom historycznym, uczniowie słuchali polskich pieśni patriotycznych, wykonywali kotyliony i kokardy narodowe, a także wypiekli rogale świętomarcińskie. 
      zdjęcia...

     • Warsztaty kulinarne z kucharzem Sebastianem Gołębiewskim

      Za nami drugi dzień warsztatów w ramach innowacji i projektu "Eko-logika. Sztuka roślinnego gotowania". Nasi uczniowie pod czujnym okiem szefa kuchni @Sebastian Gołębiewski przygotowali zestaw potraw składający się z:
      spaghetti z surowej cukinii z pesto z suszonych pomidorów z wegańskim parmezanem,
      zupa z pieczonej dyni z mozaiką z pieczonej papryki i smażonych boczniaków,
      pieczony seler z piklowaną cebulą czerwoną, pikantnym sojonezem, olejem z pora, marynowaną rzodkiewką oraz z ziemniaczanym puree z gorczycą i czarnuszką, rozmarynowy vege creme brulee😊.

      #POPOJUTRZE_zawodowo 
      @SENSEconsulting
      #EkoLogika

    • Czas na herbatę!
     • Czas na herbatę!

      Podczas czwartkowych długich przerw uczniowie naszej Szkoły mogą degustować różnorodne herbaty. Co czwartek polecamy inną "herbatę dnia". Zapraszamy do sali nr 4 wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli na chwilę relaksu przy herbatce😊.
      zdjęcia...

     • Dzień Owsianki😊

      Owsianka to jedno z najzdrowszych śniadań.To doskonały pomysł na pożywny posiłek rozpoczynający dzień. Uczniowie klas gastronomicznych Branżowej Szkoły I Stopnia przygotowywali owsiankowe wariacje w postaci deserów, ciastek i kulek mocy. Kogo w tym dniu nie było w Szkole, niech żałuje😊