• Drużyna Polichromu zawsze czujna😊

      Miesiąc grudzień - ostatni miesiąc w roku obfituje w wiele przedsięwzięć, które mają jeden wspólny mianownik. Mówi się, że jest to miesiąc magiczny. I to jest prawda. Magia tworzy się przez wiele inicjatyw i przedsięwzięć, które stawiają sobie altruistyczne i szlachetne cele. W tym miesiącu każdy chce kogoś obdarować czymś pięknym, wartościowym i wyjątkowym. Często są to prezenty materialne, jeszcze częściej jest to dar z samego siebie, dzielenie się swoim czasem, talentami, umiejętnościami. Każdy ma coś, co może podarować drugiemu, by pomnażać dobro, tę grudniową magię. Nasza drużyna wraz z wieloma kolegami i koleżankami z naszej Szkoły dołożyła swoje światełko, by świat stawał się milszy i przyjazny. Co zrobiliśmy? Poruszyło nas hasło: Hospicjum umiera powoli. Usłyszeliśmy to wołanie, by pomóc osobom w tak trudnej sytuacji. Zorganizowaliśmy zbiórkę potrzebnych w Hospicjum Cordis artykułów. Jak zwykle w takiej sytuacji, wszyscy się zaangażowali i mieliśmy wiele darów do przekazania. Hospicjum Cordis organizowało imprezę Mecz Charytatywny. Pomogliśmy w organizacji, piekąc ciasteczka, babeczki, pizzerinki oraz przekazując prace na akcję. Od wielu lat angażujemy się w różny sposób w pomoc w przygotowaniu katowickiej akcji - Metropolitarnej Wigilii dla samotnych. Jest to ogromne przedsięwzięcie. W poprzednich latach, z powodu pandemii pomoc organizowana była w formie mobilnej. Prezenty oraz jedzenie dowożone było do potrzebujących. W tym roku można nareszcie pomóc osobom samotnym poprzez zapewnienie im towarzystwa. Impreza ta wymaga jednak wielu przygotowań. Najpierw przygotowaliśmy przepiękne kartki świąteczne, które zostały podarowane osobom samotnym uczestniczącym w Wigilii. Nasi koledzy uczący się na kierunku kucharz oraz pracownik pomocniczy obsługi hotelowej z entuzjazmem pracowali na kuchni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, by nikt w Katowicach nie czuł się pominięty i niekochany w ten grudniowy, pełen magii czas.
      Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej Szkoły wraz z nauczycielami włączyli się w przygotowanie tak wielu inicjatyw.
      Rolniacy zawsze chętni i pomocni do działania😊

      Filmik Misja 1 Polichrom

     • Sukces uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia!

      W ogólnopolskim Konkursie Cukierniczym uczniowie klasy Id kształcący się w zawodzie kucharz, otrzymali wyróżnienie za najpiękniej udekorowane muffiny piernikowe. Cieszymy się sukcesem młodych kucharzy😊Gratulujemy im serdecznie!

     • Poligloci z Polichromu🎄

      Wszyscy pewnie wiedzą, że wolontariusz powinien posiadać wyjątkowe cechy. Na pewno powinien kierować się empatią i solidarnością z każdym człowiekiem. Dzisiaj odkrywaliśmy kolejną ważną zaletę wolontariusza. Jest nią gościnność oraz otwartość na kogoś innego, na przykład na kogoś, kto mówi w innym języku. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia uczyliśmy się składać życzenia świąteczne w różnych językach. Przedstawiamy filmik z efektami naszej pracy. Przy okazji życzymy wszystkim, po polsku: wesołych, zdrowych i pełnych miłości świąt Bożego Narodzenia.

    • Tradycje i zwyczaje świąteczne w naszej Szkole🎄.
     • Tradycje i zwyczaje świąteczne w naszej Szkole🎄.

      W naszej Szkole chętnie kultywujemy tradycje i zwyczaje świąteczne. W tym roku rozpoczęliśmy od spotkania ze świętym Mikołajem i wspólnego wypiekania pierników. W klasach organizowaliśmy Mikołajki obdarzając się wzajemnie prezentami i klasowe spotkania wigilijne. Przygotowywaliśmy ozdoby i dekoracje świąteczne, które pokazaliśmy podczas kiermaszu świątecznego; stroiki z igliwia oraz uczestniczyliśmy we wspólnej szkolnej wigilii. Nie zapomnieliśmy o samotnych i ubogich włączając się w akcje charytatywne, wolontariat i projekt "Polichrom". Święta w naszej Szkole to naprawdę piękny i radosny czas🎄🎁🎄.
      zdjęcia...

    • IV zadanie konkursowe w Konkursie "Chcę być pracownikiem" za nami.
     • IV zadanie konkursowe w Konkursie "Chcę być pracownikiem" za nami.

      Grudniowe zadanie dało uczniom Szkoły Przysposabiającej do Pracy radość tworzenia i satysfakcję z samodzielnie wykonanego stroika świątecznego. Z igliwia, gałązek ostrokrzewu, mahoni i innych krzewów uczniowie wykonywali stroiki świąteczne. W tym zadaniu ocenie podlegała umiejętność pracy w grupie, samodzielność, kreatywność i przestrzeganie zasad BHP😊.
      zdjęcia...

    • Wyniki szkolnego Konkursu wiedzy o hotelarstwie😊
     • Wyniki szkolnego Konkursu wiedzy o hotelarstwie😊

      Serdecznie gratulujemy uczniom kształcącym się w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy w miniony czwartek wzięli udział w szkolnym Konkursie wiedzy hotelarskiej. 
      Pierwsze miejsce w Konkursie zajął Mateusz M. z klasy IIId, drugie miejsce należało do Tomasza K. z klasy IIId, a nagrodę za trzecie miejsce otrzymał Maciej G. również z klasy IIId. Gratulujemy serdecznie sukcesu😊!

    • X Bieg Dziewięciu Górników z "Wujka" w rocznicę pacyfikacji strajku w KWK „Wujek”.
     • X Bieg Dziewięciu Górników z "Wujka" w rocznicę pacyfikacji strajku w KWK „Wujek”.

      W dniu 16 grudnia 2022r. uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w X Biegu 9 Górników z "Wujka". W tym roku przypada 41 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego i tragicznych wydarzeń na terenie kopalni "Wujek" w Katowicach, w wyniku których dziewięciu górników straciło życie. Patronem tegorocznego, jubileuszowego Biegu był Jan Stawisiński. Celem imprezy - w której nie po raz pierwszy już uczestniczą uczniowie naszej Szkoły - jest upamiętnienie tragicznej pacyfikacji kopalni “Wujek” 16 grudnia 1981r. oraz oddanie hołdu zastrzelonym wówczas górnikom.

     • Dziękujemy❤️

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wsparli szkolną zbiórkę na rzecz Hospijum Cordis. Udało nam się zebrać sporą ilość artykułów spożywczych, chemicznych i kosmetycznych. Z pewnością sprawią one radość w Placówce.

      Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach akcji na rzecz Hospicjum upiekli babeczki pizzowe, babeczki czekoladowe oraz ciasteczka, które były sprzedawane w trakcie charytatywnego meczu hokejowego, dochód zostanie przeznaczony Hospicjum. Dodatkowo klasa 3b Szkoły Przysposabiającej do Pracy przekazała wytwory uczniów na licytację, która także wesprze tą szczytną akcję❤️❤️❤️.

    • „STOP OTYŁOŚCI DZIECIĘCEJ”
     • „STOP OTYŁOŚCI DZIECIĘCEJ”

      Nauczyciele Szkoły wzięli udział w szkoleniu przeznaczonym dla nauczycieli oraz rodziców. Zespół Palety Diet postanowił działać profilaktycznie i stworzyć bezpłatne szkolenie online, mające na celu pomoc w radzeniu sobie z problemem otyłości. Podczas szkolenia poruszony został temat konsekwencji otyłości dla zdrowia fizycznego i psychicznego, rola rodziny i nauczycieli w motywowaniu do zmiany nawyków żywieniowych oraz podane zostały praktyczne wskazówki do tworzenia jadłospisów dzieci i młodzieży.
      @paletadietdietetyk

     • Maraton pieczenia pierników.

      Od wielu lat tradycją naszej Szkoły było grudniowe spotkanie z rodzicami podczas Maratonu Pieczenia Pierników Świątecznych. Po okresie pandemii, z radością wróciliśmy do tego miłego, rodzinnego zwyczaju. W poniedziałek, 5 grudnia wspólnie z chętnymi rodzicami wypiekaliśmy i ozdabialiśmy pierniki. Było dużo radości, śmiechu, rozmów. Mogliśmy się lepiej poznać, a tym samym lepiej w przyszłości rozumieć naszych uczniów. W środę, 7 grudnia zaprosiliśmy do naszej Szkoły uczniów klas ósmych, którzy tak jak my posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Przyszło 27 uczniów z pięciu szkól podstawowych. Zużyliśmy 5 kilogramów maki, 20 jajek, 2 kilogramy cukru, 1 kilogram cukru pudru, 2 litrowe słoiki miodu, 3 paczki kakao, 5 kostek masła, 2 paczki sody oczyszczonej oraz mnóstwo posypek i przyprawy do pierników, którą przygotowaliśmy samodzielnie według przepisu odszukanego w Internecie. Wspólnie z naszymi koleżankami i kolegami wypiekliśmy naprawdę dużo pierników (nie dało się ich nawet policzyć). Przeżyliśmy piękne spotkanie, pełne życzliwości i koleżeństwa. Być może koleżeństwo przerodzi się w przyszłości w przyjaźń. To wszystko dzięki wspólnemu działaniu. Nie dałoby się tego zrobić w pojedynkę. Aby stworzyć odpowiednią atmosferę Maratonu, pięknie ustroiliśmy sale, przygotowaliśmy poczęstunek oraz wystawę naszych prac nawiązujących do tematyki Bożego Narodzenia. Odpowiednia muzyka podkreślała nastrój naszego spotkania. Wszyscy byliśmy rozgrzani pracą, ciepłem piekarników oraz gorącem naszych serc śpieszących się pomagać innym. Upieczone pierniki wspólnie postanowiliśmy przekazać na wigilię organizowaną dla samotnych oraz do hospicjum. Część zaproszonych gości zmierzyła się z wyzwaniem jakim był udział w Konkursie: „Czy znasz historię piernika?”. Uczniowie byli świetnie przygotowani. Zwycięzcy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II odpowiedzieli na wszystkie pytania. Uczniowie naszej Szkoły zdobyli II miejsce. III miejsce zdobyli ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 61 w Katowicach. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu😊
      zdjęcia...

    • 6.Festiwal Nauki w Katowicach.
     • 6.Festiwal Nauki w Katowicach.

      Po raz kolejny już wzięliśmy udział w święcie śląskiej nauki – byliśmy obecni w szóstej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Nasza Szkoła przygotowała w tej edycji stoisko "Śląska kuchnia jest zdrowa" – zapraszając wszystkich uczestników Festiwalu na pyszny chleb, wegański smalec oraz śląski gorący kubek. Był również quiz o zwyczajach i śląskiej kuchni. W drugim dniu Festiwalu na scenie zaprezentowała się nasza szkolna grupa taneczna ROLNA DANCE SHOW. Uczniowie zagrali na bębnach djembe i zatańczyli przed festiwalową publicznością. Za swój występ zostali nagrodzeni dużymi brawami😊Uczniowie, którzy wzięli udział w imprezie, mogli także uczestniczyć w wielu proponowanych im aktywnościach, warsztatach, pokazach, doświadczeniach. To były fantastyczne lekcje😊!
      zdjęcia...

    • Chcemy oddychać czystym powietrzem! #polichromstopsmog!
     • Chcemy oddychać czystym powietrzem! #polichromstopsmog!

      Wiemy, jak ważny jest problem zanieczyszczenia środowiska przez stosowanie nieodpowiedniego opału. Grając w wolontariat uczyliśmy się o tym mówić i wiemy też, co możemy zrobić we własnym zakresie, by jak najlepiej chronić swoje zdrowie. W Szkole przeprowadziliśmy panele dyskusyjne na ten temat. Rozmowy były bardzo burzliwe. Wielu z naszych kolegów swoje emocje przeniosło na papier, tworząc oryginalne prace plastyczne. Przedstawiamy niektóre z nich😊
      zdjęcia...

    • Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie.
     • Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie.

      W piątek, 2 grudnia br. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy odwiedzili Muzeum Chleba w Radzionkowie. Uczniowie poznali historię bochenka chleba i etapy jego powstawania, wzięli udział w prelekcji o szacunku do chleba. Samodzielnie wykonali plecionkę z ciasta drożdżowego oraz wykrawali świąteczne pierniczki. Atrakcją była również lekcja w dawnej klasie szkolnej, podczas której uczniowie siedzieli w dawnych, drewnianych ławkach szkolnych. Pani przewodnik opowiedziała o zwyczajach panujących przed laty w szkołach, pokazała dawne książki, materiały piśmiennicze, stroje oraz przybory, a każdy z uczestników mógł spróbować pisania rysikiem na kamiennej tabliczce. 

      zdjęcia...

    • Wyniki Konkursu "Moje wymarzone miejsce pracy."
     • Wyniki Konkursu "Moje wymarzone miejsce pracy."

      Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Katowicach wzięli udział w Konkursie "Moje wymarzone miejsce pracy". Mieli za zadanie stworzyć pracę plastyczną lub literacką o swoim wymarzonym miejscu pracy. Uczniowie poradzili sobie doskonale i powstały ciekawe prace.
      Oto wyniki Konkursu:

      - w kategorii plastycznej:
      I miejsce: Łukasz O.
      II miejsce: Kacper K.
      III miejsce: Szymon L.
      - w kategorii literackiej:
      I miejsce: Tomasz K. 
      II miejsce: Magdalena S.
      III miejsce: Jakub P.
      Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!

      Prace uczniów...

    • Wycieczka do Palmiarni w Gliwicach.
     • Wycieczka do Palmiarni w Gliwicach.

      Żywe kamienie? Owady wyglądające jak liście? Gekon biegający na dwóch tylnych nogach? Takie i inne znakomitości przyrodnicze oglądali uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia podczas wycieczki do gliwickiej Palmiarni. Dobry humor i świetna atmosfera sprawiły, że wyprawa ta była cudownym przeżyciem i wspaniałą lekcją przyrody!
      zdjęcia...