• "Mistrzynie w szkołach"

      Uczennice naszej Szkoły wzięły udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego z medalistkami igrzysk olimpijskich. W ramach akcji "Mistrzynie w szkołach" w hali sportowej katowickiego IV LO im. gen. Maczka razem z naszymi uczennicami ćwiczyły Otylia Jędrzejczak, jedyna polska mistrzyni olimpijska w pływaniu, Justyna Święty–Ersetic mistrzyni olimpijska w lekkoatletycznej sztafecie 4x400 m, Agnieszka Kobus-Zawojska medalistka olimpijska w wioślarstwie oraz Natalia Czerwonka, medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim. Lekcja wychowania fizycznego prowadzona była przez popularną trenerkę personalną Katrin Kargbo.
      zdjęcia...

     • To już trzeci Task w wykonaniu szkolnej grupy wolonariuszy😉

      Bardzo chętnie i z dużym zapałem grupa wolontariuszy skupiona wokół Polichromu przystąpiła do wykonania kolejnego Tasku. Przy jego powstawaniu pomagała nam duża część naszej społeczności szkolnej.
      Jako, że jesteśmy młodymi patriotami staraliśmy się bardzo, aby nasze prace były wyjątkowe i niepowtarzalne!

    • Obchody Święta Niepodległości w Szkole.
     • Obchody Święta Niepodległości w Szkole.

      Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne święto. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia w naszej Szkole odbyły się zajęcia edukacyjne poświęcone wydarzeniom historycznym, uczniowie słuchali polskich pieśni patriotycznych, wykonywali kotyliony i kokardy narodowe, a także wypiekli rogale świętomarcińskie. 
      zdjęcia...

     • Warsztaty kulinarne z kucharzem Sebastianem Gołębiewskim

      Za nami drugi dzień warsztatów w ramach innowacji i projektu "Eko-logika. Sztuka roślinnego gotowania". Nasi uczniowie pod czujnym okiem szefa kuchni @Sebastian Gołębiewski przygotowali zestaw potraw składający się z:
      spaghetti z surowej cukinii z pesto z suszonych pomidorów z wegańskim parmezanem,
      zupa z pieczonej dyni z mozaiką z pieczonej papryki i smażonych boczniaków,
      pieczony seler z piklowaną cebulą czerwoną, pikantnym sojonezem, olejem z pora, marynowaną rzodkiewką oraz z ziemniaczanym puree z gorczycą i czarnuszką, rozmarynowy vege creme brulee😊.

      #POPOJUTRZE_zawodowo 
      @SENSEconsulting
      #EkoLogika

    • Czas na herbatę!
     • Czas na herbatę!

      Podczas czwartkowych długich przerw uczniowie naszej Szkoły mogą degustować różnorodne herbaty. Co czwartek polecamy inną "herbatę dnia". Zapraszamy do sali nr 4 wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli na chwilę relaksu przy herbatce😊.
      zdjęcia...

     • Dzień Owsianki😊

      Owsianka to jedno z najzdrowszych śniadań.To doskonały pomysł na pożywny posiłek rozpoczynający dzień. Uczniowie klas gastronomicznych Branżowej Szkoły I Stopnia przygotowywali owsiankowe wariacje w postaci deserów, ciastek i kulek mocy. Kogo w tym dniu nie było w Szkole, niech żałuje😊

     • Wyniki Konkursu "Dyniowe Inspiracje"

      W miniony piątek, 4 listopada odbył się szkolny Konkurs "Dyniowe Inspiracje Kulinarne", w którym wzięli udział młodzi kucharze z naszej szkoły. Rywalizacja była wyrównana, a uczniowie wykazali się dużą inwencją twórczą. Do Konkursu przystąpiło 7 uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia. Pierwsze 3 osoby otrzymały nagrody, a każdy z uczestników dyplom udziału w Konkursie.
      Wyniki Konkursu: 
      I miejsce - Gabriel Ch. z klasy III b, II miejsce - Kamil Sz. z klasy IIIc, III miejsce - Justyna W. z klasy IIIc oraz Kuba H. z klasy Id. Gratulujemy serdecznie zwycięzcom!

     • W trosce o zdrowie i zdrowy tryb życia...

      W Szkole Przysposabiającej do Pracy kontynuujemy działania dotyczące promocji zdrowia i zdrowgo trybu życia. Realizujemy projekt dotyczący przygotowania zdrowych posiłków. Na zajęciach z przysposobienia do pracy uczniowie przygotowują zdrowe śniadania w klasach. Wazne jest dla nich, aby śniadanie obfitowało w zdrowe składniki: świeże warzywa i owoce. Uczniowie przygotowują, a następnie wspólnie spożywają śniadania. Na stolikach znalajdują się kolorowe kanapki, sałata oraz owoce😊.
      Aby poszerzać wiedzę i umiejętności przygotowania smacznych, a przede wszystkim zdrowych posiłków, zorganizowaliśmy również spotkanie z dietetykiem, który opowiedział nam o zasadach zdrowego żywienia, podpowiedział jak zrzucić zbędne kilogramy i odpowiadał na nasze pytania.
      zdjęcia...

     • Rusza GÓRA GROSZA😉

      Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów, nauczycieli i chętne osoby do wzięcia udziału w akcji Góra Grosza. Pomagając innym możemy wygrać super nagrody dla nas!😉🌹🦋. Zbiórka trwa do 28.02. przyszłego roku. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z opiekunami szkolnego Samorządu Uczniowskiego, czyli pani Asi i pana Arka. Zapraszamy!

     • Zajęcia z udziałem rodziców w naszej Szkole😊.

      Lekcja, na którą zaprosiliśmy rodziców odbyła się 26 października br. w klasie 3a Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Podczas wspólnych zajęć nauczyliśmy się, jak można przygotować wiązanki ze świeżych roślin, które położyliśmy na grobach zmarłych przed kilkoma dniami. Wspólna praca dostarczyła nam pozytywnych wrażeń, a powstałe wiązanki były piękne! 
      zdjęcia...

    • Jesienne inspiracje😊.
     • Jesienne inspiracje😊.

      Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy podczas zajęć w szkole chętnie podejmują temat jesieni i wykorzystują jej dary w swoich działaniach. We wrześniu i październiku przygotowywali jesienne stroiki, dekoracje, uwieczniali barwy jesieni w pracach plastycznych, a także wypiekali przepyszne ciasta z owocami jesieni. W szkole pachniało szarlotką, rogalikami z jabłkami, gruszkami. Przed dniem 1 i 2 listopada pamiętaliśmy o zmarłych, uczniowie zapalili znicze na grobach poległych harcerzy w Parku Kościuszki.
      zdjęcia...

    • II zadanie konkursowe za nami...
     • II zadanie konkursowe za nami...

      W ramach szkolnego Konkursu "Chcę być pracownikiem" dla uczniów Szkoły Przyspsabiającej do Pracy przystąpiliśmy do kolejnego zadania. Estetyczne nakrycie stołu, odpowiednie ułożenie sztućców, ułożenie szklanek, dekoracyjne złożenie serwetek to naprawdę zadanie, do którego należy się dobrze przygotować! 
      zdjęcia...

     • Uczestniczyliśmy w wykładzie "Finanse w restauracji"

      28 września 2022 roku uczniowie klas uczących się w zawodzie kucharz Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczyli w kolejnym wykładzie z Akademią Inspiracji Makro. Temat październikowego spotkania to: Finanse w restauracji. Bardzo ważny temat, bez którego firma na może istnieć i się rozwijać. Wykładowca to Maciej Możejko – Doradza Klienta HoReCa w MAKRO Polska. Dziękujemy za przekazanie nam cennych informacji nie tylko finansowych😉.

     • Wyprawa do zabytkowej dzielnicy Katowic - Nikiszowca.

      W środę, 26 października br. uczniowie Szkoly Przysposabiającej do Pracy wybrali się na romantyczny spacer po zabytkowej dzielnicy Katowic – Nikiszowcu. Jesienna, słoneczna pogoda dostarczyła dodatkowych, kolorowych wrażeń. Zwiedziliśmy Muzeum Hustorii Katowic. Miła przewodniczka opowiedziała uczestnikom o architektach, którzy zaprojektowali Nikiszowiec oraz o nowoczesnych pomysłach ułatwiających życie mieszkańcom. Zobaczyliśmy zabytkową pralnię oraz wystrój mieszkania robotniczego z początku XX wieku.
      Na deser poszliśmy do kawiarni Byfyj na gorące kakao oraz rogala świętomarcińskiego😊.
      zdjecia...

     • Biorożnorodność. Uczniowie wzięli udział w warsztatach w terenie.

      26 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach dotyczących bioróżnorodności. Ciekawy temat zaangażował wszystkich uczestników do działania. Badania terenowe umożliwiły połączenie wiedzy i umiejętności i praktyczne dzialanie. Wyciągnęliśmy z zajęć taki wniosek: wszyscy się różnimy, każdy z nas jest inny, ale też jesteśmy powiązani ze sobą i potrzebujemy się nawzajem. 

     • Webinar #ZdrowoNakręcamy!

      25 października 2022r. uczniowie klas gastronomicznych Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczyli w webinarze #ZdrowoNakręcamy! w ramach projektu EIT Food #AnnualFoodAgenda organizowanego przez Uniwersytet Warszawski, Instytut Żywności i Żywienia PAN w Olsztynie oraz grupę Maspex.Wykład poruszał zasady niemarnowania żywności i opowiadał o tym, czy da się żyć w czasach nadmiernego konsumpcjonizmu z zasadami #ZeroWaste czy #LessWaste. Ponadto poruszany był temat: Dlaczego konsumenci marnują jedzenie, „Mięsni macho”, „wrażliwi ekolodzy”, „seniorzy tradycjonaliści” - postawy Polaków wobec ekologii, zdrowego odżywiania i jedzenia mięsa. Ciekawym zagadnieniem poruszanym podczas webinaru było też jedzenie przyszłości czyli alternatywy mięsa, produkty na bazie owadów, mięso hodowane w laboratoriach.