• Sukcesy naszych uczniów w Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"
     • Sukcesy naszych uczniów w Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

      W XX edycji ŚRODOWISKOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 60 im. Marii Grzegorzewskiej Specjalna w Zespole Szkół nr 3 w Katowicach sukcesy zdobyli uczniowie klasy 3d Szkoły Przysposabiającej do Pracy - Maciej K. zajął III miejsce w kategorii wiekowej powyżej 16r.ż, a uczniowie Kasia G. oraz Adam K. otrzymali wyróżnienia w tym Konkursie. Gratulujemy serdecznie sukcesu! 

      https://www.facebook.com/media/set/?vanity=618573624825468&set=a.5520281611321287

    • kolaż pizzy
     • Warsztaty gastronomiczne dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia.

      Pomimo, że Międzynarodowy Dzień Pizzy obchodzony był na całym świecie 17 stycznia (u nas w Szkole również) klasy gastronomiczne - Ib, Ic, IIb i IIIc Branżowej Szkoły wybrały się 18 stycznia na warsztaty gastronomiczne do Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Tam pod czujnym okiem szefa kuchni przygotowały ciasto i sos. Szef zaplanował różne dodatki, a nasi uczniowie dali radę i wszyscy mogliśmy zjeść pyszną własnoręcznie zrobioną pizzę 🍕🏐🧅🧄🍅🌶🌽🧀. 

      zdjęcia...

    • Wolontariusz WOŚP - uczeń naszej Szkoły zachęca do udziału w zbiórce pieniędzy.
     • Wolontariusz WOŚP - uczeń naszej Szkoły zachęca do udziału w zbiórce pieniędzy.

      30 stycznia 2022 roku odbędzie się 30 Finał zbiórki organizowanej przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do udziału w zbieraniu funduszy na cele charytatywne zachęca uczeń klasy Ia Szkoły Przysposabiającej do Pracy - Marek Żyła, który od lat jest wolontariuszem Fundacji. Dziękujemy Markowi, że chce grać z Orkiestrą i w czasie najbliższego Finału zbierać będzie pieniądze dla najmłodszych😊

    • Międzynarodowy Dzień Pizzy
     • Międzynarodowy Dzień Pizzy

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy i realizacji szkolnej innowacji „Nietypowe Święta” 17 stycznia br. uczennice klasy Ib Branżowej Szkoły przygotowały dwa pyszne wypieki. Kto z nas nie zna smaku i zapachu pizzy? Dodatkowo wykonana przez naszych uczniów szybko zniknęła ze stołu, za to zapach unosił się długo na szkolnym korytarzu.Ten kto nie zdążył, nich żałuje…😊

      Według historii pizza to  – szybki posiłek biedoty, który trafił na królewskie stoły. A Wy jak uważacie? To szybkie czy królewskie danie?

      zdjęcia...

    • Wystawa prac plastycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
     • Wystawa prac plastycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej

      Prace naszych uczniów można zobaczyć na wystawie w filii nr 32 Biblioteki Publicznej w Katowicach. Wystawę, na której prezentowane są aktualne prace plastyczne uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy można zwiedzać do końca stycznia. Prac uczniów jest jednak tak dużo, że kolejne będą zaprezentowane w następnym miesiącu😊.

      zdjęcia...

     • VI Wojewódzki Konkurs Kulinarny „Smacznie, zdrowo, kolorowo...” dla uczniów Szkół Przysposabiających do Pracy rozstrzygnięty.

      Tematem tegorocznego Konkursu kulinarnego było danie obiadowe: kluski śląskie, sos pieczarkowy, warzywa (do wyboru). Uczniowie, mimo iż zadanie do wykonania przez trzyosobowy zespół reprezentujący szkołę było trudne, poradzili sobie bardzo dobrze.

      Wyniki:
      I miejsce: Zespół Szkół Specjalnych nr 7 w Rudzie Śląskiej
      II miejsce: Zespół Szkół Specjalnych im. K. I. Gałczyńskiego w Bielsku-Białej oraz Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych im. J. Korczaka w Gliwicach
      III miejsce: Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach
      Wyróżnienie: Zespół Szkół Specjalnych w Siemianowicach Śląskich
      oraz Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6 w Katowicach.
      Nagroda Organizatora: Zespół Szkół Nr 3 Specjalnych im. J. Korczaka w Pszczynie

      Wyróżnienia otrzymują również uczniowie:
      - Mirek Aleksandra
      - Świętochowska Karolina
      - Kolany Patryk
      - Misiak Monika
      - Kowalska Natalia
      - Szklarski Piotr
      Serdecznie gratulujemy!

    • W naszej Szkole stanęła nowa, piękna i bardzo wysoka choinka😊
     • W naszej Szkole stanęła nowa, piękna i bardzo wysoka choinka😊

      To znak, że Święta tuż, tuż. W związku z tym Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do wspólnej świątecznej zabawy – odnajdywania swojego upominku na choince i uzupełnianiu pustego miejsca własnoręcznie wykonaną ozdobą. Zobacz zaproszenie do wspólnej zabawy oraz relacje ze wspólnego dekorowania świątecznego drzewka na naszym szkolnym Facebook`u.

    • kolaż zdjęć ze spotkania
     • „GOZ, Zero Waste – czy wiesz co oznaczają te pojęcia?” - webinar dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia.

      3 grudnia 2021r. uczniowie klas 1b i 1c Branżowej Szkoły uczestniczyli w webinarze pod tytułem: „GOZ, Zero Waste – czy wiesz co oznaczają te pojęcia?” Organizatorem webinaru był Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie oraz Grupy Maspex.

      Uczniowie zapoznali się z pojęciem GOZ – Gospodarka o Obiegu Zamkniętym (Circular Economy), czyli koncepcji gospodarczej, w której produkty, materiały oraz surowce powinny pozostawać w gospodarce tak długo, jak jest to możliwe, a wytwarzanie odpadów powinno być jak najbardziej zminimalizowane. Idea ta uwzględnia wszystkie etapy cyklu życia produktu, czyli projektowanie, produkcję, konsumpcję, zbieranie odpadów, aż do ich zagospodarowania. Ponadto uczestnikom wyjaśniono znaczenie zasady 3R – REDUCE, REUSE, RECYCLE oraz zaprezentowano dane dotyczące skali marnowania żywności, zachęcając do postawy Zero Waste. Zasady zero waste mogą wydawać się dość trudne do wykonania w praktyce, jednak ich wprowadzenie daje wiele korzyści, w tym także materialne (oszczędzanie na jedzeniu). Warto więc przemyśleć każdy zakup 😊.

    • Podziękowania dla nas😊
     • Podziękowania dla nas😊

      Otrzymaliśmy podziękowania za pomoc i wsparcie jakim było przygotowanie świątecznego upominku dla pana Krzysztofa. To dla niego przygotowaliśmy świąteczną paczkę w ramach akcji Szlachetna paczka. Słowa podziękowania w imieniu pana Krzysztofa skierował do nas wolontariusz i opiekun pana Krzysztofa. 
       

    • Festiwal Pieczenia Pierników
     • Festiwal Pieczenia Pierników

      Tradycyjnie w grudniu nasza Szkoła przeżywa Festiwal Pieczenia Pierników Świątecznych. W bieżącym roku chcieliśmy zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa. W związku z tym pieczenie pierników odbywało się w zespołach klasowych. Kilka klas SPP zorganizowało akcję pieczenia pierników dla pacjentów katowickiej kliniki.

      zdjęcia...

    • Wizyta studyjna w restauracji Dobra Karma.
     • Wizyta studyjna w restauracji Dobra Karma.

      16 grudnia uczniowie klasy 2b Branżowej Szkoły wzięli udział w wizycie studyjnej w restauracji Dobra Karma w Katowicach. Podczas tej wycieczki mieli okazję poznać wegetariańską kuchnię w restauracji. Szybko okazało się, że bezmięsne pepperoni jest bardzo smaczne! Uczniowie mogli także przyjąć i wykonać zamówienie dla gości restauracji oraz wcielić się w rolę baristy. Dziękujemy Dobrej Karmie za możliwość praktycznego poznania funkcjonowania restauracji, obsługi gości, a przede wszystkim za miłe przyjęcie.

      zdjęcia...

     • Uczestniczyliśmy w Biegu Pamięci 9 Górników...

      W dniu 16 grudnia 2021r. uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w IX Biegu 9 Górników z Wujka. W tym roku przypada 40 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego i tragicznych wydarzeń ne terenie kopalni Wujek, w wyniku których dziewięciu górników straciło życie. Patronem tegorocznego Biegu był Zbigniew Wilk. Udział w Biegu ma na celu upamiętnienie poległych górników.
      zdjęcia...

    • Sukces ucznia w Konkursie Kulinarnym!
     • Sukces ucznia w Konkursie Kulinarnym!

      Miło nam poinformować o sukcesie naszych uczniów kształcących się w zawodzie kucharz. W listopadzie wzięli oni udział w I Ogólnopolskim Karpiowym Konkursie Kulinarnym.
      Laureatem Konkursu został uczeń klasy IIIa Branżowej Szkoły I Stopnia Dawid J.Gratulujemy!!!

    • Wewnątrzszkolny Konkurs na kartkę bożonarodzeniową (grafika komputerowa) rozstrzygnięty.
     • Wewnątrzszkolny Konkurs na kartkę bożonarodzeniową (grafika komputerowa) rozstrzygnięty.

      Wyniki Konkursu:
      I miejsce – Magdalena S. kl.2a SPP
      II miejsce – Michał M. kl.3e SPP
      III miejsce – Sandra G. kl.2a SPP i Mateusz Sz. kl.1a BS


      Wyróżnienia:
      Karolina R. kl.3e SPP
      Sylwester G. kl.3a SPP
      Adrian P. kl.1b SPP
      Łukasz O. kl.1a BS
      Marcin D. kl.1b BS.

      Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy za udział w Konkursie otrzymali pochwałę, dyplom oraz upominek od organizatorów Konkursu. Uczniowie Branżowej Szkoły otrzymali pochwałę, dyplom i upominek od organizatorów Konkursu, dodatkowo uczniowie klasy pierwszych otrzymali bardzo dobrą ocenę z informatyki.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie, a autorom najlepszych prac gratulujemy!

      Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych prac wewnątrzszkolnego Konkursu na kartkę Bożonarodzeniową.

     • Szlachetna paczka

      Zakończyliśmy w naszej Szkole akcję związaną z przygotowaniem SZLACHETNEJ PACZKI. Dziękujemy wszystkim darczyńcom! ❤️🎁❤️🎁❤️🎁❤️🎁❤️🎁