• Turniej badmintonowy...
     • Turniej badmintonowy...

      JAK WIECIE MIESIĄC LISTOPAD BYŁ MIESIĄCEM BADMINTONOWYM. UCZNIOWIE BRANŻOWEJ SZKOŁY I SZKOŁY PRZYSPOSABIAJĄCEJ DO PRACY NA LEKCJACH WYCHOWANIA FIZYCZNEGO DOSKONALILI GRĘ W BADMINTONA😊

      PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY WYNIKI TURNIEJU BADMINTONOWEGO:

      Dziewczęta:
      I miejsce: Klaudia G.  kl. 1b BS
      II miejsce: Katarzyna G. kl 3d SPP
      III miejsce: Natalia K. kl. 1b BS

      Chłopcy:
      I miejsce: Dawid J. kl 3a BS
      II miejsce: Piotr D. kl. 3d BS
      III miejsce: Kamil S. kl. 2c BS

      Uczniowie Szkoły Przysposabiającej Do Pracy za udział w turnieju otrzymali pochwałę, dyplom oraz drobne gadżety od organizatorów turnieju, natomiast uczniowie Branżowej Szkoły otrzymali pochwałę, dyplom, ocenę celującą z wychowania fizycznego oraz gadżety od organizatorów.

      Wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju bardzo dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom GRATULUJEMY😊😊😊
      zdjęcia...

    • Katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy
     • Katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy

      Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 w Katowicach już trwa. W miniony piątek uczniowie klas Branżowej Szkoły I Stopnia wybrali się tam, by poczuć i zachwycić się świąteczną aurą, skorzystać z atrakcji i być może zrobić świąteczne zakupy. Na stoiskach podziwiali świąteczne ozdoby, bombki ręcznie malowane, świeczniki, anioły, artystyczne wyroby z drewna, szkła, ceramiki, itp. Była to również doskonała okazja do skosztowania tradycyjnych świątecznych przysmaków. Smakowały wyśmienicie! Uczniowie podziwiali także kolorowe pierniki ręcznie zdobione, lizaki, czekoladowe figurki. W powietrzu unosił się zapach gorącej czekolady, a w oddali radośnie rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Niepowtarzalny klimat zbliżających się świat...

     • Lekcja z Akademią Inspiracji MAKRO.

      W ramach programu Szef dla młodych talentów, 29 listopada br. uczniowie klas pierwszych i drugich Branżowej Szkoły I Stopnia uczących się w zawodzie kucharz dostali zaproszenie na lekcję z Akademią Inspiracji MAKRO. Program uwzględnia organizację bezpłatnych wydarzeń kulinarnych dla uczniów szkół o profilu gastronomicznym. Temat spotkania to Szef kuchni – zakres obowiązków i odpowiedzialności. Spotkanie prowadziła Główny Szef Kuchni Akademii Inspiracji MAKRO pan Rafał Zaręba. Czy nasi uczniowie będą kiedyś szefami kuchni? Czas pokaże czego życzymy im z całego serca😊

    • Mikołajki w Szkole
     • Mikołajki w Szkole

      Święty Mikołaj i jego drużyna odwiedzili nas dzisiaj wcześnie rano. Mikołaj długo mierzył, odmierzał, a następnie oznajmił nam, która z klas wykonała najdłuższy łańcuch choinkowy. Pierwsze miejsce zajęłą klasa 1b z Branżowej Szkoły, II miejsce klasa 3b również ze Szkoły Branżowej a III miejsce klasa 3e ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Nagrodę za najlepszy stroj mikołajkowy Mikołaj podarował uczennicy klasy 3e Karolinie R. Elfy pomogły Mikołajowi rozdać słodkie upominki. Pełna relacja z tego, co wydarzyło się dzisiaj w naszej Szkole dostępna jest na naszym fanpage na Facebooku😊 Zapraszamy!

      zdjęcia...

     • Na szlaku tradycji śląskich...

      W ramach innowacji „Śląsk moja mała ojczyna” i obchodami tak ważnego święta na Śląsku jakim jest BARBÓRKA przygotowaliśmy w szkole słowniczek ślonkiej godki na grubie, wice po Ślonsku, a każdy kto chciał mógł sobie zrobić zdjęcie z naszym grubiorzem a także z Frelkom i Karlusem z Rolnej. Wszystkim gónikom życzymy oby ich robota było lżejszo, oby pinydzy boło wincy, oby zdrowie im dopisało i oby św. Barbara nad nimi czuwała...

    • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami 3 grudnia 2021r. 
     • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami 3 grudnia 2021r. 

      Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych przypada 3 grudnia. Niech stanie się on szczególną okazją do refleksji o sytuacji osób z niepełnosprawnościami. Celem dnia ustanowionego w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ jest tworzenie świadomości społecznej, sprzyjającej kształtowaniu u osób sprawnych akceptujących postaw wobec ludzi z rozmaitymi dysfunkcjami.

       

     • 20 listopada „Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka”

      W ramach obchodów Dnia Praw Dziecka związanych z rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka w naszej Szkole zorganizowano lekcje z wykorzystaniem materiałów zamieszczonych na stronie Unicef. Uczniowie Branżowej Szkoły nagrali filmik dotyczący tego dnia, a w Szkole Przysposabiającej do Pracy zorganizowano konkurs plastyczny pod hasłem "Prawa dziecka - moja interpretacja". Prace uczniów będzie można oglądać na korytarzu szkolnym do 1 grudnia br. Zachęcamy wszystkich do głosowania na najlepszą interpretację. Trzy zwycięskie prace zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Rzecznika Praw Dziecka😊.

    • Światowy Dzień Rzucania Palenia.
     • Światowy Dzień Rzucania Palenia.

      19 listopada w Branżowej Szkole odbyły się prelekcje dotyczące szkodliwości palenia papierosów w związku z obchodzonym w tym dniu Światowym Dniem Rzucania Palenia. Uczniowie podczas przerw mogli wysłuchać wielu specjalistów, którzy odradzali palenia również papierosów elektronicznych.
      Przeczytaj więcej...

       

    • Uczestniczymy w akcji "BohaterON"
     • Uczestniczymy w akcji "BohaterON"

      W tym roku po raz pierwszy nasza Szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
      Organizatorzy projektu wyjaśniają, iż nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia na lekcjach historii pogłębiali wiedzę o Powstaniu Warszawskim i poznali losy Powstańców Warszawskich - Bohaterów 1944 roku.
      12 listopada wysłuchaliśmy też koncertu poetycko – muzycznego podczas którego aktorzy znani polskiej publiczności z ról filmowych oraz serialowych - których akcja osadzona jest w czasie II wojny śwaitowej i Powstania Warszawskiego - zaprezentowali poezję Pokolenia Kolumbów.
      Na zajęciach z rękodzieła uczniowie wykonali piękne kartki-laurki z życzeniami, które wyślemy do Bohaterów Powstania Warszawskiego. 


      zdjęcia...

    • Ogólnopolski Karpiowy Konkurs Kulinarny
     • Ogólnopolski Karpiowy Konkurs Kulinarny

      Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia klasy IIIa i IIIb wzięli udział w Ogólnopolskim Karpiowy Konkursie Kulinarnym przygotowując potrawy: filet sauté w salsie z pomidorów i cukinii podany z puree ziemniaczano- szafranowym, roladę z karpia z pianką chrzanową i chipsem z marchewki, karpia w porach, galantynę z karpia z pistacjami i papryką w galaretce pomarańczowej.
      Naszym kucharzom życzymy sukcesów w Konkursie!

      zdjęcia...

    • Wycieczka dydaktyczna do hotelu Novotel w Katowicach
     • Wycieczka dydaktyczna do hotelu Novotel w Katowicach

      Uczniowie klasy 2d uczący się w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, aby lepiej przygotować się do ogłoszonego w Szkole Konkursu „Hotel moich marzeń” wybrali się na wycieczkę dydaktyczną do hotelu 4* Novotel w centrum Katowic. Była to okazja do zwiedzania hotelu, poznania poszczególnych stanowisk pracy w tym obiekcie. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda wyposażenie standardowego pokoju hotelowego oraz pokoju Superrior. Poznali ofertę oraz usługi, które swoim klientom oferuje hotel, byli także w barze i restauracji hotelowej serwującej potrawy tradycyjnej kuchni polskiej i międzynarodowej.

    • Seans filmowy w kinie "Światowid"
     • Seans filmowy w kinie "Światowid"

      W dniu 5 listopada uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia wybrali się do kina na film "Poufne lekcje perskiego". Historia opowiedziana w filmie inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Fabuła opowiada o losach młodego człowieka w niemieckim obozie koncentracyjnym. Film ukazujący realia tamtych czasów spodobał się naszym uczniom i z pewnością pomógł im zrozumieć trudną tematykę II wojny światowej.