• Szkolenie branżowe nauczycieli Branżowej Szkoły I Stopnia.
     • Szkolenie branżowe nauczycieli Branżowej Szkoły I Stopnia.

      Nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych oraz języków obcych Branżowej szkoły I Stopnia podnosili swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w szkoleniu branżowym w jednej z jaworznickich restauracji pod okiem znakomitego szefa kuchni Marcina Sochy. Nauczyciele zapoznali się z tematyką finger food, slow food, plating food. Doświadczenia zdobyte podczas szkolenia wkrótce przekażą swoim uczniom na zajęciach w szkole.

      zdjęcia...

     • Zajęcia praktyczne uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia kształcący się w zawodzie ślusarz.

      Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia kształcący się w zawodzie ślusarz na zajęciach praktycznych zawsze coś wycinają, tworzą i konserwują. A co robili tym razem? Już wyjaśniamy😊
      C
      hłopcy z klasy Ia Branżowej Szkoły I stopnia wykonywali:
      - wiercenie przelotowe wiertłem ø 11 i ø 13 wkładki segmentu  SET-200
      - fazowanie wkładki segmentu  SET-200 na wiertarce słupowej fazą 2x450
      - konserwacja środkiem konserwującym wkładki segementowej.

    • Jak zrobić profesjonalne skrzynki lęgowe i podpałkę K-Lumet?
     • Jak zrobić profesjonalne skrzynki lęgowe i podpałkę K-Lumet?

      Na to pytanie pomogli nam odpowiedzieć uczestnicy i terapeuci Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES w Katowicach. Podczas warsztatów uczniowie klasy 3b i 3c Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod czujnym okiem uczestników WTZ składali skrzynki lęgowe i ekologiczną podpałkę. Dzięki wizycie w tej placówce nasi uczniowie mogli rozwinąć swoje umiejętności majsterkowania i pracy z drewnem, a także poznać WTZ, który może być ich miejscem aktywności po zakończeniu edukacji w naszej Szkole. Dziękujemy za miłe przyjęcie naszych uczniów.

      zdjęcia...

    • Z wizytą w Pracowni rzemieślniczej "Szewska pasja"
     • Z wizytą w Pracowni rzemieślniczej "Szewska pasja"

      Do zakładu rzemieślniczego wybrała się klasa 3b Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Dla uczniów była to bardzo ciekawa lekcja, podczas której poznali zawód szewca i kaletnika. W bezpośrednim kontakcie z czeladnikiem zobaczyli czym się zajmuje, jak pracuje, jaki materiałów i narzędzi używa podczas swojej codziennej pracy. To była bardzo ciekawa wycieczka!

      zdjęcia...

    • KOLAŻ ZDJĘĆ Z kONKURSU
     • Konkurs "Najsprawniejszy w zawodzie" - edycja 2022.

      Znamy już wyniki tegorocznego Konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie” dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia. Celem Konkursu jest zwiększenie zaangażowania uczniów w naukę oraz zwiększenie motywacji do uzyskania kwalifikacji zawodowych, rozwijanie współzawodnictwa pomiędzy uczniami i klasami zawodowymi; pobudzanie rozwoju ucznia, jego uzdolnień i zainteresowań; przygotowanie uczniów do egzaminu zawodowego. Uczestnikami konkursu są wszyscy uczniowie klas II i III uczący się w zawodach:

      •  ślusarz
      •  kucharz
      •  pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.

      Konkurs składa się

      • z części teoretycznej, w której uczniowie rozwiązują test wiedzy na komputerze
      • oraz części praktycznej, która ma na celu sprawdzenie umiejętności praktycznych uczniów.

      Poznajmy zatem Najsprawniejszych w zawodzie 2022.

      Najsprawniejszy w zawodzie ŚLUSARZ  – Szymon M. z klasy IIIb
      Najsprawniejszy w zawodzie KUCHARZ – Adam P. z klasy IIIb 
      Najsprawniejszy w zawodzie PRACOWNIK POMOCNICZY OBSŁUGI HOTELOWEJ - Martina R. z klasy IIIe.

     • III szkolny Konkurs Wielkanocny rozstrzygnięty.

      Cieszy nas, że Konkurs Wielkanocny organizowany w naszej Szkole już po raz trzeci zyskuje coraz większe grono sympatyków. Udało się rozdać wszystkim dyplomy i oczywiście nagrodę główną ciasto pomarańczowe🍪Zwycięzcą tegorocznej edycji Konkursu została uczennica klasy 2b Szkoły Przysposabiającej do Pracy -  Ewelina T. Gratulujemy umiejętności i zapału do kulinarnych przygód i do udziału w Konkursie zapraszamy za rok.

    • Akademia z okazji świąt majowych.
     • Akademia z okazji świąt majowych.

      29 kwietnia odbyła się w naszej Szkole uroczysta akademia z okazji świąt majowych, podczas której wspominaliśmy uchwalenie Konstytucji 3 Maja, III Powstanie Śląskie a także poznaliśmy sposoby obchodzenia Święta Pracy na świecie oraz Święta Flagi Rzeczypospolitej przez Polaków.
      Podczas akademii z okazji świąt majowych zostały ogłoszone wyniki konkurów wewnątrzszkolnych.

      Konkurs "Moje wymarzone miejsce pracy" (praca plastyczna):

      1. Magdalena Sitek klasa 2a SPP
      2. Michał Muszik klasa 3e SPP
      3. Grzegorz Przybyła klasa 1c SPP

      Wyróżnienie: Krzysztof Klanowski klasa 2a BS

      Praca literacka:

      1. Maciej Gorgoń klasa 2d BS

      Wyróżnienie: Szymon Lachowski 3e SPP

      Konkurs wiedzy o rynku pracy:

      1. miejsce Karolina Raczyńska

      Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursach wszystkim uczestnikom. 

      Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików, które z okazji świat majowych przygotowali uczniowie naszej Szkoły:

      1 Maja Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy
      2 maja Święto Flagi
      Konstytucja 3 maja
      Powstanie Śląskie
      .

      zdjęcia...

    • Sukces ucznia w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym.
     • Sukces ucznia w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym.

      W XXII Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem”, który w tym roku odbył się pod hasłem : „KOBIETA I MĘŻCZYZNA DAREM DLA…” nagrodę specjalną otrzymał uczeń klasy 3a Szkoły Przysposabiającej do Pracy Sylwester Grudziecki. Serdecznie gratulujemy Sylwestrowi sukcesu!

     • Wywieś flagę na majówkę i dołącz do akcji #mojaflaga!

      2 maja obchodzimy Dzień Flagi, który w tym trudnym czasie toczącej się wojny na Ukrainie uzmysławia nam wartość i symboliczne znaczenie prostego gestu wywieszenia flagi narodowej. 
      Zachęcamy uczniów, nauczycieli do  przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji #mojaflaga i wywieszenia 2 maja polskiej flagi, zrobienia zdjęcia z biało-czewrwoną i opublikowania go w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga. Zdjęcia zrobione przez naszą szkolną spoleczność opublikujemy również na naszym Facebook`u😊.

     • Wycieczka zawodowa - kucharze

      22 kwietnia 2022 roku uczniowie klas uczących się w zawodzie kucharz Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do 4-gwiazdkowego hotelu w samym centrum Katowic. Uczniowie zapoznali się ze strukturą organizacyjną działu gastronomicznego, poznali serce hotelu – kuchnię wraz z magazynami i olbrzymią salę restauracyjną. Bardzo dziękujemy kierownikowi gastronomii i szefowi kuchni za prezentację restauracji i kuchni hotelowej.

     • Dzień Ziemi w naszej Szkole.

      22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Głównym celem tego dnia jest motywowanie innych do dbania o naszą planetę i pokazanie, że nawet najmniejsze zmiany w życiu codziennym, mogą pozytywnie wpłynąć na poprawę stanu naszego środowiska. Światowy Dzień Ziemi to dzień, który jednoczy wszystkich kochających naszą planetę. W tym dniu w wielu miejscach w Polsce i na świecie odbywa się sprzątanie lasów i ulic. Uczniowie naszej Szkoły postanowili w tym dniu posprzątać teren wokół szkoły i najbliższą okolicę. W ten sposób chcą promować dbanie o planetę i utrwalać proekologiczne zachowania😊.

      zdjęcia...

    • Wycieczka do Muzeum Śląskiego
     • Wycieczka do Muzeum Śląskiego

      W ramach realizowanej w Szkole innowacji "Śląsk - moja mała Ojczyzna" klasy IIc i IIIc Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrały się do Muzeum Śląskiego.Wystawa "Światło historii.Górny Śląsk na przestrzeni dziejów" - ukazuje historię Górnego Śląska, a to wszystko w otoczeniu śląskiego języka, tradycji i kultury.Uczniowie mieli możliwość zobaczenia zrekonstruowanego mieszkania na Nikiszowcu, malucha z tyskiej fabryki Fiata, zaglądali przez okna do mieszkań itp. Wystawa w całości poświęcona jest Śląsku. Ta wystawa to pięknie opowiedziana - dość trudna - historia naszego regionu. Podczas naszej wizyty w Muzeum towarzyszyła nam i dzieliła się swoją wiedzą bardzo sympatyczna Pani przewodnik.


      zdjęcia...

     • Sukces naszych uczniów w VII Wojewódzkim Konkursie "WIEM I POTRAFIĘ"!

      Uczniowie klasy 3d Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w VII Wojewódzkim Międzyszkolnym Konkursie „Wiem i potrafię” dla Szkół Specjalnych Przysposabiających do Pracy organizowanym przez Szkołę z Mysłowic. Konkurs miał charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej w której brały udział cztery zespoły i składał się z dwóch etapów: części teoretycznej – quizu online oraz części praktycznej. Druga część polegała na przygotowaniu zaproszenia na przyjęcie urodzinowe, przygotowania poczęstunku na przyjęcie urodzinowe oraz aranżacji stołu na przyjęcie urodzinowe.

      Nasi uczniowie zajęli w tej rywalizacji III miejsce! Cieszymy się ich sukcesem i serdecznie im gratulujemy!

      zdjęcia...

    • Z wizytą w Centrum Aktywności Młodzieżowej...
     • Z wizytą w Centrum Aktywności Młodzieżowej...

      W piątek, 22 kwietnia br. uczniowie klas trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia  odwiedzili Centrum Aktywności Młodzieżowej prowadzone przez Stowarzyszenie MOST. Zapoznali się z ofertą działań prozawodowych i środowiskowych. Uczestniczyli także w warsztatach rękodzielniczych podczas, których okazało się, że żelazko służy nie tylko do prasowania materiału, ale przy jego pomocy można także "wyprasować" piękne rysunki😃. Spotkaliśmy tam naszego absolwenta, który jest uczestnikiem CAM. Pozdrawiamy Konrada! 

      zdjęcia...

    • Warsztaty w SWSM w Katowicach.
     • Warsztaty w SWSM w Katowicach.

      Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia kształcący się w zawodzie kucharz wzięli udział warsztatach przygotowanych przez Śląską Wyższą Szkołę Medyczną w Katowicach. W programie były liczne atrakcje, zabiegi kosmetyczne, pokazy kulinarne, prelekcje, spotkania z wykładowcami i zdolnymi studentami. Najbardziej naszym uczennicom przypadły do gustu zabiegi na twarz i pokazy makijażu wykonane przez przyszłe panie kosmetolog.

      zdjęcia...

     • Tradycje i zwyczaje wielkanocne w naszej Szkole.

      W naszej Szkole staramy się kultywować polskie tradycje i zwyczaje, zwłaszcza te świąteczne. Święta Wielkanocne są dla nas okazją do wspólnych spotkań klasowych przy wypieczonych przez nas babach drożdżowych, sałatkach, białym barszczu i jajkach. Szukamy zajączków, przygotowujemy dekoracje wielkanocne i składamy sobie świąteczne życzenia.
      zdjęcia...

     • Zwiedzamy Jarmark Wielkanocny na katowickim rynku...

      Od 1 do 15 kwietnia Katowicki Rynek gościł wystawców z całej Polski i z zagranicy. Zwiedzając w tym czasie centrum miasta uczniowie zarówno Szkoły Przysposabiającejdo Pracy, jak i Branżowej Szkoły I stopnia mogli zobaczyć stoiska wypełnione regionalnymi przysmakami, rękodziełem i ozdobami świątecznymi. Była to również doskonała okazja, aby spróbować różnych specjałów prezentowanych na Jarmarku, co dla naszych przyszłych kucharzy z klas 2b i 2c Branżowej Szkoły I stopnia było ważnym punktem wycieczki.

      zdjęcia...

     • Wewnątrzszkolny Konkurs na plastyczny „Dbam o zdrowie” rozstrzygnięty.

      Wyniki Konkursu:

      I miejsca:

      Magdalena S. kl.2a SPP

      Maria D. kl. 1a SPP

      II miejsca:

      Karolina R. kl.3e SPP

      Przemysław M. kl. 3c SPP

      III miejsca:

      Kacper K. kl. 2c SPP

      Bartosz Z. kl. 2b SPP

      Wyróżnienia:

      Julia R. kl. IIa SPP

      Sandra G. kl. IIa SPP

      Jessica S. kl. Ib SPP

      Paulina P. kl. IIIb SPP

      Marek Ż. kl. Ia SPP

      Daniel E. kl. III e SPP

      Sylwester G. kl. IIIa SPP

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym „Dbam o zdrowie”, a autorom najlepszych prac plastycznych jeszcze raz gratulujemy!


      zdjęcia...

      Zapraszamy do obejrzenia prac wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego "Dbam o zdrowie"