• plakat fundacji
     • "Myślę, więc nie śmiecę!"

      Tradycją w Szkole stał się już udział uczniów w akcji Sprzątania Świata - Polski, która w tm roku przypadła w trzeci weekend września i którą Szkoła podejmuje z inicjatywy Fundacji Nasza Ziemia. W tym roku odbyła się ona pod nazwą: „Myślę, więc nie śmiecę”. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, zaangażowani w nią byli wszyscy uczniowie i nauczyciele. Poza terenową akcją sprzątania (która odbyła się w ograniczonym składzie) uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy dyskutowali na zajęciach dlaczego nie wolno śmiecić, a także wykonali plakaty, które powiesili na szkolnych korytarzach. Uczniowie Branżowej Szkoły uczestniczyli w przedstawieniu szkolnym oraz rywalizowali ze sobą w rozwiązaniu zadania o tematyce ekologicznej. Wygrały uczennice z klasy Ib, którym serdecznie gratulujemy!

      zdjęcia... filmik..

    • plakat imprezy łączy nas chleb
     • "Łączy nas chleb"

      W piątek, 10 września wzięliśmy udział w wydarzeniu, którego głównym tematem był chleb w tradycji różnych kultur, narodów i wyznań. Festyn pod hasłem „Łączy nas chleb” był lokalną inicjatywą Miasta Katowice 2021 w ramach Festiwalu Miast Partnerskich. W  naszej szkole chleb wypiekamy już od wielu lat. Uczniowie wypiekają różne chleby - pszenne, razowe, które w swoim składzie mają nie tyko ziarna słonecznika, dyni lub sezamu ale także siemię lniane, czarnuszkę, płatki róż z kruszonką z mielonymi migdałami i wiele innych składników. Nasze bochenki prezentowaliśmy podczas tego wydarzenia. Do kromki chlebka podaliśmy konfiturę z aronii z jabłkiem, gruszką i śliwką, którą przygotowali uczniowie na zajęciach praktycznych w szkole, a która także zachwyciła odwiedzających nasze stoisko w Amfiteatrze w Parku Zadole. Kto nie był niech żałuje…
      W ramach projektu „Łączy nas chleb” wzięliśmy udział w minionym roku szkolnym w konkursie, na który przygotowaliśmy prezentacje i filmiki prezentujące nasze doświadczenia w wypiekaniu chleba w szkole. Zapraszamy do obejrzenia!
      Klasa 1b Branżowa Szkoła I stopniaKlasa 1c Branżowa Szkoła I stopniaKlasa 3a Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Klasa 2c Branżowa Szkoła I stopnia.

    • na peronie
     • Wycieczka do Krakowa

      Kolejny raz uczniowie naszej Szkoły odwiedzili dawną stolicę Polski. Dzięki wsparciu Kolei Śląskich podróżowali pociągiem nieodpłatnie. Dopisała pogoda, był ciepły, słoneczny dzień. Zwiedzali miasto, a o historii najważniejszych zabytków Krakowa opowiadał nauczyciel języka polskiego pan Krzysztof Lasocki. Wrócili z wyprawy zadowoleni i pełni wrażeń!                                                                                          
      zdjęcia...

    • zdjęcie z pikniku
     • Spotkaliśmy się na pikniku

      Wrześniowe spotkanie piknikowe na stałe wpisało się w kalendarz imprez obchodzonych w naszej Szkole. To dobra okazja do bliższego poznania rówieśników, zwłaszcza uczniów klas pierwszych, jak również wychowawców i nauczycieli. Tańce przy muzyce, gry i zawody sportowe zorganizowali dla nas nauczyciele wychowania fizycznego. Dla uczestników pikniku przygotowany był również smaczny i aromatyczny poczęstunek. Zapach ciasta drożdżowego ze śliwkami i grilowanych kiełbasek unosił się dookoła. To był naprawdę miło i sympatycznie spędzony czas!

      Zdjęcia...

    • Informacje o szczepieniach przeciw COVID-19
     • Informacje o szczepieniach przeciw COVID-19

      Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki informacje dla uczniow i rodzicow w tej sprawie umieszczamy na naszej stronie. Przekazujemy również rekomendacje Ministerstwa Zdrowia oraz MEiN dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie informacje dostępne są w zakładce DLA RODZICÓW. 

    • kucharze na stanowisku pracy
     • Ostanie już w tym roku warsztaty gastronomiczne...

      Odbyly się 24 czerwca br. w zaprzyjaźnionej ze Szkołą uczelni - Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Przyszli kucharze przygotowali tajemniczo brzmiące potrawy - ramen, mule po marynarsku z nutką szafranu, curry ramen, browni z malinami oraz pasty smakowe do pieczywa - jajeczna z awokado, nutella z awokado oraz pasta pomidorowa.
      Ten rok szkolny był dla kucharzy w naszej Szkole bardzo pracowity. A jak widać smażą, pieką do ostatniego dnia!

     • Piknik integracyjny w Parku Kościuszki

      Piknik szkolny w Parku Kościuszki był kolejną szkolną imprezą, którą zorganizowali dla uczniów nauczyciele wychowania fizycznego. Aby dotrzeć na miejsce pikniku, uczniowie otrzymali mapy. Posługując się nimi, bez najmniejszych problemów dotarli do miejsca, które należało odnaleźć. A tam już atrakcji nie brakowało, zwłaszcza sportowych.                                                                                                                            zdjęcia...

     • Odwiedziliśmy Gospodarstwo Ogrodnicze Kapias.

      W czwartek, 17 czerwca, grupa uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy odwiedziła ogród botaniczny w Goczałkowicach Zdroju. Spędziliśmy tam miło czas, bo ogrody które tam zwiedzaliśmy są jak z bajki!
                                                                                                                                                                       zdjęcia...

     • Wycieczka do Krakowa

      W piątek, 11 czerwca, uczniowie dwóch klas naszej Szkoły wraz ze swoimi wychowawcami  udali się na długo planowaną wycieczkę do Krakowa.  Dzięki spotkaniu z zaprzyjaźnionymi mieszkańcami  grodu Kraka poczuliśmy prawdziwą magię tego wyjątkowego miejsca.  Pogoda była wspaniała, humory dopisywały uczestnikom wyprawy. Zobaczcie relację  z pierwszego spaceru po dawnej stolicy Polski.

    • kolaż zdjęć z imprezy
     • Dzień Dziecka, Dzień Sportu.

      Tradycyjnie 1 czerwca świętowaliśmy w naszej Szkole Dzień Dziecka i Dzień Sportu. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami oraz nauczycielami wychowania fizycznego przygotował dla uczniów Branżowej Szkoły i Szkoły Przysposabiającej do Pracy wspaniałą sportową zabawę. Na sali gimnastycznej odbywały się konkurencje zręcznościowo – zwinnościowe, a na świeżym powietrzu, wokół Szkoły wiele innych atrakcji: tańce, malowanie twarzy,  gra w badmintona, gra w BULE, skakanie przez linę. Dodatkowo odbył się Konkurs „Zgadnij, kto to”. Polegał on na rozpoznaniu nauczycieli na ich fotografiach z dzieciństwa. Samorząd Uczniowski zorganizował również grilla dla wszystkich uczestników imprezy. Podczas spotkania towarzyszyła nam miła atmosfera i wszyscy cieszyli się, że mogli aktywnie, na świeżym powietrzu spędzić czas. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tym spotkaniu😊.

      zdjęcia...