• Opłata za obiady w szkole.

      Drodzy Państwo,

      Bardzo prosimy nie dokonywać wpłat  za obiady na stary numer konta.

      Od 1 stycznia 2023r. obiady przygotowywane są przez Szkołę Podstawową nr 65,

           obowiązuje nowy numer konta 15102023130000350205151628

      WAŻNE!!!

      Zgodnie z regulaminem miesięczną opłatę za obiady należy wpłacać (z wyprzedzeniem) do 27 dnia każdego miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym uczeń będzie korzystał z posiłku.

      Brak wpłaty w wyżej wymienionym terminie będzie traktowany jako rezygnacja z dalszego korzystania z posiłków (regulamin znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce W NASZEJ SZKOLE…/Stołówka szkolna).

      Nr konta: PKO BP 15102023130000350205151628

      W przelewie należy podać:
      nazwę szkoły -  ZSZS nr 6
      nazwisko i imię ucznia
      tytuł wpłaty: obiady za miesiąc …/2023r.

      np. ZSZS nr 6, Jan Kowalski, obiady Luty 2023

     • Pampuchy, pampuszki, pyzy, kluski, parzaki, parowce...

      Pampuchy (pampuszki, pyzy drożdżowe, kluski na parze, kluski parowe, parzaki, parowańce, parowce, ruchańce, paruchy, buchty) to nazwa tradycyjnych klusek na parze, które występują właściwie w każdym miejscu w Polsce. W zależności od regionu, danie to przyjmuje nie tylko różne określenia. Odmienne są także sposoby jego podawania, stosowane nadzienia lub ich brak oraz dodatki. Przepis na pampuchy pochodzi z Kujaw. A od roku 2017 pyzy drożdżowe wpisane są na listę produktów tradycyjnych. Na zajęciach praktycznych wykonywali je uczniowie klasy 1d Branżowej Szkoły I Stopnia. Zapraszamy do galerii zdjęć😊

     • Podziwialiśmy Szopkę w Panewnickiej Bazylice.

      Do 2 lutego można było zwiedzać Bożonarodzeniową Żywą Szopkę w Panewnickiej Bazylice. Choć od zakończenia ferii czasu było niewiele, uczniom klasy 3d Szkoły Branżowej I Stopnia się to udało. I absolutnie nie żałują takiego wyjścia 🙂.

    • Na zajęciach u ślusarzy.
     • Na zajęciach u ślusarzy.

      Podczas styczniowej lekcji uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia uczący się w  zawodzie ślusarz przeprowadzali demontaż łożysk tocznych za pomocą ściągacza i śrubokrętu. Sprawdzali czy dany element nadaje się do naprawy czy do wymiany. Wykonywali naprawę czyli napawanie i obróbkę poprzez skrawanie. Przyszli ślusarze doprowadzali elementy do wyznaczonych wymiarów i po dokonaniu ich oceny zamontowali łożyska na wale.

    • V zadanie konkursowe w ramach Konkursu "Chcę być pracownikiem" za nami😊
     • V zadanie konkursowe w ramach Konkursu "Chcę być pracownikiem" za nami😊

      Czy do szkoły można wyjść bez śniadania? Czy należy unikać słodkich i słonych przekąsek? Na takie i inne pytania odpowiadali uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którzy w piątek przystąpili do V zadania konkursowego w ramach tegorocznej edycji szkolnego Konkursu "Chcę być pracownikiem". Zadanie miało formę quizu online. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące zdrowia i nawyków prozdrowotnych. 
      Należy przyznać, że uczniowie mają dużą wiedzę na temat zdrowego żywienia i dobrych nawyków prozdrowotnych. Quiz bezbłędnie rozwiązali uczniowie z klasy Ia oraz IIc oraz Oliwia z klasy Ic. Gratulujemy!
      zdjęcia...

     • Świąteczne spotkanie opłatkowe🎄

      W dniu 22.12.2022r. w naszej Szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczniowie wraz z nauczycielami spędzili ten czas w miłej, przedświątecznej atmosferze, kultywując bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje świąteczne. Nie zabrakło łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń oraz poczęstunku, przy muzyce kolęd i pastorałek. W trakcie spotkania miało miejsce przedstawienie zainspirowane sztuką Zofii Kossak-Szczuckiej pt.„Gość Oczekiwany” oraz wspólne kolędowanie, podczas którego mieliśmy okazję podziwiać przepiękne kreacje aktorskie oraz talenty wokalne naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali to spotkanie. Wszystkim życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!🎄

      Zapraszamy do obejrzenia filmu z przedstawienia zainspirowanego sztuką Zofii Kossak-Szczuckiej pt.Gość Oczekiwany":

     • Drużyna Polichromu zawsze czujna😊

      Miesiąc grudzień - ostatni miesiąc w roku obfituje w wiele przedsięwzięć, które mają jeden wspólny mianownik. Mówi się, że jest to miesiąc magiczny. I to jest prawda. Magia tworzy się przez wiele inicjatyw i przedsięwzięć, które stawiają sobie altruistyczne i szlachetne cele. W tym miesiącu każdy chce kogoś obdarować czymś pięknym, wartościowym i wyjątkowym. Często są to prezenty materialne, jeszcze częściej jest to dar z samego siebie, dzielenie się swoim czasem, talentami, umiejętnościami. Każdy ma coś, co może podarować drugiemu, by pomnażać dobro, tę grudniową magię. Nasza drużyna wraz z wieloma kolegami i koleżankami z naszej Szkoły dołożyła swoje światełko, by świat stawał się milszy i przyjazny. Co zrobiliśmy? Poruszyło nas hasło: Hospicjum umiera powoli. Usłyszeliśmy to wołanie, by pomóc osobom w tak trudnej sytuacji. Zorganizowaliśmy zbiórkę potrzebnych w Hospicjum Cordis artykułów. Jak zwykle w takiej sytuacji, wszyscy się zaangażowali i mieliśmy wiele darów do przekazania. Hospicjum Cordis organizowało imprezę Mecz Charytatywny. Pomogliśmy w organizacji, piekąc ciasteczka, babeczki, pizzerinki oraz przekazując prace na akcję. Od wielu lat angażujemy się w różny sposób w pomoc w przygotowaniu katowickiej akcji - Metropolitarnej Wigilii dla samotnych. Jest to ogromne przedsięwzięcie. W poprzednich latach, z powodu pandemii pomoc organizowana była w formie mobilnej. Prezenty oraz jedzenie dowożone było do potrzebujących. W tym roku można nareszcie pomóc osobom samotnym poprzez zapewnienie im towarzystwa. Impreza ta wymaga jednak wielu przygotowań. Najpierw przygotowaliśmy przepiękne kartki świąteczne, które zostały podarowane osobom samotnym uczestniczącym w Wigilii. Nasi koledzy uczący się na kierunku kucharz oraz pracownik pomocniczy obsługi hotelowej z entuzjazmem pracowali na kuchni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, by nikt w Katowicach nie czuł się pominięty i niekochany w ten grudniowy, pełen magii czas.
      Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej Szkoły wraz z nauczycielami włączyli się w przygotowanie tak wielu inicjatyw.
      Rolniacy zawsze chętni i pomocni do działania😊

      Filmik Misja 1 Polichrom

     • Sukces uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia!

      W ogólnopolskim Konkursie Cukierniczym uczniowie klasy Id kształcący się w zawodzie kucharz, otrzymali wyróżnienie za najpiękniej udekorowane muffiny piernikowe. Cieszymy się sukcesem młodych kucharzy😊Gratulujemy im serdecznie!

     • Poligloci z Polichromu🎄

      Wszyscy pewnie wiedzą, że wolontariusz powinien posiadać wyjątkowe cechy. Na pewno powinien kierować się empatią i solidarnością z każdym człowiekiem. Dzisiaj odkrywaliśmy kolejną ważną zaletę wolontariusza. Jest nią gościnność oraz otwartość na kogoś innego, na przykład na kogoś, kto mówi w innym języku. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia uczyliśmy się składać życzenia świąteczne w różnych językach. Przedstawiamy filmik z efektami naszej pracy. Przy okazji życzymy wszystkim, po polsku: wesołych, zdrowych i pełnych miłości świąt Bożego Narodzenia.

    • Tradycje i zwyczaje świąteczne w naszej Szkole🎄.
     • Tradycje i zwyczaje świąteczne w naszej Szkole🎄.

      W naszej Szkole chętnie kultywujemy tradycje i zwyczaje świąteczne. W tym roku rozpoczęliśmy od spotkania ze świętym Mikołajem i wspólnego wypiekania pierników. W klasach organizowaliśmy Mikołajki obdarzając się wzajemnie prezentami i klasowe spotkania wigilijne. Przygotowywaliśmy ozdoby i dekoracje świąteczne, które pokazaliśmy podczas kiermaszu świątecznego; stroiki z igliwia oraz uczestniczyliśmy we wspólnej szkolnej wigilii. Nie zapomnieliśmy o samotnych i ubogich włączając się w akcje charytatywne, wolontariat i projekt "Polichrom". Święta w naszej Szkole to naprawdę piękny i radosny czas🎄🎁🎄.
      zdjęcia...

    • IV zadanie konkursowe w Konkursie "Chcę być pracownikiem" za nami.
     • IV zadanie konkursowe w Konkursie "Chcę być pracownikiem" za nami.

      Grudniowe zadanie dało uczniom Szkoły Przysposabiającej do Pracy radość tworzenia i satysfakcję z samodzielnie wykonanego stroika świątecznego. Z igliwia, gałązek ostrokrzewu, mahoni i innych krzewów uczniowie wykonywali stroiki świąteczne. W tym zadaniu ocenie podlegała umiejętność pracy w grupie, samodzielność, kreatywność i przestrzeganie zasad BHP😊.
      zdjęcia...

    • Wyniki szkolnego Konkursu wiedzy o hotelarstwie😊
     • Wyniki szkolnego Konkursu wiedzy o hotelarstwie😊

      Serdecznie gratulujemy uczniom kształcącym się w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy w miniony czwartek wzięli udział w szkolnym Konkursie wiedzy hotelarskiej. 
      Pierwsze miejsce w Konkursie zajął Mateusz M. z klasy IIId, drugie miejsce należało do Tomasza K. z klasy IIId, a nagrodę za trzecie miejsce otrzymał Maciej G. również z klasy IIId. Gratulujemy serdecznie sukcesu😊!

    • X Bieg Dziewięciu Górników z "Wujka" w rocznicę pacyfikacji strajku w KWK „Wujek”.
     • X Bieg Dziewięciu Górników z "Wujka" w rocznicę pacyfikacji strajku w KWK „Wujek”.

      W dniu 16 grudnia 2022r. uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w X Biegu 9 Górników z "Wujka". W tym roku przypada 41 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego i tragicznych wydarzeń na terenie kopalni "Wujek" w Katowicach, w wyniku których dziewięciu górników straciło życie. Patronem tegorocznego, jubileuszowego Biegu był Jan Stawisiński. Celem imprezy - w której nie po raz pierwszy już uczestniczą uczniowie naszej Szkoły - jest upamiętnienie tragicznej pacyfikacji kopalni “Wujek” 16 grudnia 1981r. oraz oddanie hołdu zastrzelonym wówczas górnikom.

     • Dziękujemy❤️

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wsparli szkolną zbiórkę na rzecz Hospijum Cordis. Udało nam się zebrać sporą ilość artykułów spożywczych, chemicznych i kosmetycznych. Z pewnością sprawią one radość w Placówce.

      Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach akcji na rzecz Hospicjum upiekli babeczki pizzowe, babeczki czekoladowe oraz ciasteczka, które były sprzedawane w trakcie charytatywnego meczu hokejowego, dochód zostanie przeznaczony Hospicjum. Dodatkowo klasa 3b Szkoły Przysposabiającej do Pracy przekazała wytwory uczniów na licytację, która także wesprze tą szczytną akcję❤️❤️❤️.

    • „STOP OTYŁOŚCI DZIECIĘCEJ”
     • „STOP OTYŁOŚCI DZIECIĘCEJ”

      Nauczyciele Szkoły wzięli udział w szkoleniu przeznaczonym dla nauczycieli oraz rodziców. Zespół Palety Diet postanowił działać profilaktycznie i stworzyć bezpłatne szkolenie online, mające na celu pomoc w radzeniu sobie z problemem otyłości. Podczas szkolenia poruszony został temat konsekwencji otyłości dla zdrowia fizycznego i psychicznego, rola rodziny i nauczycieli w motywowaniu do zmiany nawyków żywieniowych oraz podane zostały praktyczne wskazówki do tworzenia jadłospisów dzieci i młodzieży.
      @paletadietdietetyk

     • Maraton pieczenia pierników.

      Od wielu lat tradycją naszej Szkoły było grudniowe spotkanie z rodzicami podczas Maratonu Pieczenia Pierników Świątecznych. Po okresie pandemii, z radością wróciliśmy do tego miłego, rodzinnego zwyczaju. W poniedziałek, 5 grudnia wspólnie z chętnymi rodzicami wypiekaliśmy i ozdabialiśmy pierniki. Było dużo radości, śmiechu, rozmów. Mogliśmy się lepiej poznać, a tym samym lepiej w przyszłości rozumieć naszych uczniów. W środę, 7 grudnia zaprosiliśmy do naszej Szkoły uczniów klas ósmych, którzy tak jak my posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Przyszło 27 uczniów z pięciu szkól podstawowych. Zużyliśmy 5 kilogramów maki, 20 jajek, 2 kilogramy cukru, 1 kilogram cukru pudru, 2 litrowe słoiki miodu, 3 paczki kakao, 5 kostek masła, 2 paczki sody oczyszczonej oraz mnóstwo posypek i przyprawy do pierników, którą przygotowaliśmy samodzielnie według przepisu odszukanego w Internecie. Wspólnie z naszymi koleżankami i kolegami wypiekliśmy naprawdę dużo pierników (nie dało się ich nawet policzyć). Przeżyliśmy piękne spotkanie, pełne życzliwości i koleżeństwa. Być może koleżeństwo przerodzi się w przyszłości w przyjaźń. To wszystko dzięki wspólnemu działaniu. Nie dałoby się tego zrobić w pojedynkę. Aby stworzyć odpowiednią atmosferę Maratonu, pięknie ustroiliśmy sale, przygotowaliśmy poczęstunek oraz wystawę naszych prac nawiązujących do tematyki Bożego Narodzenia. Odpowiednia muzyka podkreślała nastrój naszego spotkania. Wszyscy byliśmy rozgrzani pracą, ciepłem piekarników oraz gorącem naszych serc śpieszących się pomagać innym. Upieczone pierniki wspólnie postanowiliśmy przekazać na wigilię organizowaną dla samotnych oraz do hospicjum. Część zaproszonych gości zmierzyła się z wyzwaniem jakim był udział w Konkursie: „Czy znasz historię piernika?”. Uczniowie byli świetnie przygotowani. Zwycięzcy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II odpowiedzieli na wszystkie pytania. Uczniowie naszej Szkoły zdobyli II miejsce. III miejsce zdobyli ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 61 w Katowicach. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu😊
      zdjęcia...