• Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 w naszej Szkole

      Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowaliśmy w Szkole zajęcia, które miały na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu młodzieży do zasobów internetowych. Rozmawialiśmy o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, w ramach akcji "Zostań czarodziejem haseł i stwórz wymyślne, mocne hasło" uczniowie tworzyli hasła internetowe według wskazówek i reguł podanych przez organizatorów. Opiekunowie tegorocznej akcji zaproponowali nam mini grę terenową "Zostańcie poszukiwaczami zagadek" w ramach której wykonywaliśmy zadania poruszając się po szkole, poszukując wskazówek i odczytując hasła. Był też quiz o bezpieczeństwie w sieci, układaliśmy puzzle online. Celem tegorocznych działań pod hasłem "DBI 2021 - Działajmy razem!" było także zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania zasobów sieci internetowej. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w zajęciach, do tematu wrócimy za rok, w kolejnym, przyszłorocznym Dniu Bezpiecznego Internetu - 2022.
                                                                                                                                                                

      zdjęcia...

    • Walentynki w naszej Szkole.
     • Walentynki w naszej Szkole.

      Walentynki wpisały się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Jest to dla nas przede wszystkim okazja do okazania sobie serdeczności i życzliwości.
      W tym roku  zorganizowaliśmy „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanych pudełek. Rozstrzygnięty został konkurs walentynkowy. Miłym akcentem były walentynkowe słodkości przygotowane specjalnie na tę okazję przez uczniów klasy IIIc Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Słodkie serduszka były przepyszne!

      zdjęcia...

    • WALENTYNKOWE ŻYCZENIA
     • Życzenia na Walentynki

      Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć
      i zjawiła się miłość trzeba marzyć...
      Szczęśliwych Walentynek życzy szkolny Samorząd Uczniowski.

     • Walentynkowy poczęstunek

      Dzisiaj klasa 3c Szkoły Przysposabiającej do Pracy na zajęciach przysposobienia do pracy przygotowała walentynkowy poczęstunek dla uczniów i nauczycieli naszej Szkoły. Pracy było dużo, ale miło jest sprawiać innym przyjemność. Dziękujemy!

    • w przygotowaniu faworki w wykonaniu uczniów klas pierwszych
     • Przygotowania do tłustego czwartku w Branżowej Szkole I stopnia

      Klasy pierwsze gastronomiczne Branżowej Szkoły I stopnia przygotowały słodki poczęstunek z okazji tłustego czwartku. Uczniowie rozpoczęli od zapoznania się z przepisem - przy wykorzystaniu tabletów, a potem zaczęło się prawdziwe szaleństwo - ważenie, przesiewanie, zarabianie, wyrabianie, zbijanie, wałkowanie, wycinanie, no i smażenie. Efekt ich pracy każdy mogł docenić częstując się faworkami i oponkami - w kształcie serca z okazji nadchodzących Walentynek.

      zdjęcia...

     • Tłusty czwartek w naszej Szkole.

      Tłusty czwartek to ulubione święto miłośników słodkości. Według tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się, a każdy kto zje chociaż jednego pączka albo odrobinę faworków może dzisiaj liczyć na dostatek i powodzenie. W naszej Szkole łasuchów nie brakuje, było więc u nas dzisiaj i smacznie i słodko:)

     • Kulinarne tradycje Tłustego Czwartku w naszej Szkole.

      Już w czwartek... TŁUSTY CZWARTEK. W naszej Szkole też mamy swoje tradycje związane z tym dniem. Szkolny Samorząd Uczniowski zaprasza do przesyłania na szkolnego Facebook`a zdjęć, filmików, przepisów, rysunków związanych z obchodzeniem tradycji tłustoczwartkowej... Zapraszamy!

     • 9 luty - Dzień Bezpiecznego Internetu

      W naszej Szkole Dzień Bezpiecznego Internetu będziemy obchodzić w dniach od 15 do 19 lutego 2021 roku. Nie będzie to jeden dzień, lecz cały tydzień zajęć poświęconych bezpiecznemu korzystaniu z sieci.
      Tegoroczne hasło tych dni to „Dzień bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem!”.
      Szczegóły podamy wkrótce.

     • Konkurs Walentynkowy.

      Oto pytania w pierwszym zadaniu konkursowym z okazji nadchodzących Walentynek. Odpowiedz na pytania, zapisz je na kartce i wrzuć do różowej skrzynki w Szkole.

    • Wkrótce Walentynki...
     • Wkrótce Walentynki...

      Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprasza do wysyłania Walentynkowych pocztówek, także muzycznych... Są i konkursy! Szczegóły znajdziecie na plakatach w Szkole oraz na naszym Facebook`u!