• Maraton pieczenia pierników

• W dobie wszechobecnej komercjalizacji i nieustającego pośpiechu dostrzegamy zanik „prawdziwego ducha” świąt Bożego Narodzenia z jego rodzinną atmosferą i otwarciem na drugiego człowieka. Od wielu lat w naszej Szkole prowadzimy szereg działań, by zatrzymać i odwrócić ten smutny stan rzeczy. Jedną z naszych tradycji, która integruje pokolenie dziadków, rodziców i dzieci jest Festiwal pieczenia pierników świątecznych zwany także Maratonem pieczenia pierników świątecznych. Rodziny uczniów podczas wypieku i dekorowania pierniczków mogą się bliżej poznać i zaprzyjaźnić. Podczas jednego z dni Maratonu gościmy w naszej Szkole uczniów szkół podstawowych. Mają oni okazję zapoznać się z atmosferą naszej Szkoły,  która w tym dniu jest szczególnie miła. Cała Szkoła przepełniona jest zapachem miodu i przypraw korzennych, a pracowici jak pszczółki uczniowie dwoją się i troją, by wytworzyć prawdziwe arcydzieła sztuki piekarniczej.

Maraton pieczenia pierników w roku 2022...

• Podróże kulinarne po Europie

• Uczniowie klas pierwszych Branżowej Szkoły kształcący się w zawodzie kucharz wraz z nauczycielami rozpoczeli innowację Przystanki Kulinarne Europy. W tracie zajęć praktycznych przygotowują charakterystyczne potrawy poszczególnych kuchni państw Europy. Na lekcjach języka angielskiego poznają nowe słownictwo związane z produkcją dań kuchni innych narodów. Przygotowanymi potrawami, ich charakterystyką dzielą się ze swoimi kolegami w czasie przerw lekcyjnych.

Podróże kulinarne po Europie

• Ceramika naścienna

• Co roku na wiosnę dla uczniów SPP oraz Branżowej Szkoły i chętnych nauczycieli organizowany jest "piknik ceramiczny" - innowacyjna akcja w formie warsztatów, podczas których uczestnicy wykonują elementy mozaiki ceramicznej, które będą dekorować wybrane ściany na zewnątrz budynków szkoły. Podczas warsztatów ceramicznych uczestnicy poznając techniki ceramiczne  integrują się we wspólnych działaniach twórczych.

• Projekt "Chcę być pracownikiem"

• Projekt realizowany w roku szkolnym 2020/2021.
          "Projekt „Chcę być pracownikiem” ma na celu możliwienie uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi zidentyfikowanie i wyrażanie swoich zainteresowań zawodowych, aktywności zadaniowych, czynności pracy. Działania podejmowane przez uczniów w ramach projektu mają im pomóc w tworzeniu i realizowaniu planów życiowych oraz motywować do osobistego zaangażowania. Uczniowie – za pomocą dostępnych im sposobów komunikacji, także za pomocą środków artystycznego wyrazu – zaprezentują siebie, jako przyszłego pracownika".

Podsumowanie projektu "Chcę być pracownikiem"