• W naszej Szkole stanęła nowa, piękna i bardzo wysoka choinka😊
     • W naszej Szkole stanęła nowa, piękna i bardzo wysoka choinka😊

      To znak, że Święta tuż, tuż. W związku z tym Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do wspólnej świątecznej zabawy – odnajdywania swojego upominku na choince i uzupełnianiu pustego miejsca własnoręcznie wykonaną ozdobą. Zobacz zaproszenie do wspólnej zabawy oraz relacje ze wspólnego dekorowania świątecznego drzewka na naszym szkolnym Facebook`u.

    • Podziękowania dla nas😊
     • Podziękowania dla nas😊

      Otrzymaliśmy podziękowania za pomoc i wsparcie jakim było przygotowanie świątecznego upominku dla pana Krzysztofa. To dla niego przygotowaliśmy świąteczną paczkę w ramach akcji Szlachetna paczka. Słowa podziękowania w imieniu pana Krzysztofa skierował do nas wolontariusz i opiekun pana Krzysztofa. 
       

    • Festiwal Pieczenia Pierników
     • Festiwal Pieczenia Pierników

      Tradycyjnie w grudniu nasza Szkoła przeżywa Festiwal Pieczenia Pierników Świątecznych. W bieżącym roku chcieliśmy zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa. W związku z tym pieczenie pierników odbywało się w zespołach klasowych. Kilka klas SPP zorganizowało akcję pieczenia pierników dla pacjentów katowickiej kliniki.

      zdjęcia...

    • Wizyta studyjna w restauracji Dobra Karma.
     • Wizyta studyjna w restauracji Dobra Karma.

      16 grudnia uczniowie klasy 2b Branżowej Szkoły wzięli udział w wizycie studyjnej w restauracji Dobra Karma w Katowicach. Podczas tej wycieczki mieli okazję poznać wegetariańską kuchnię w restauracji. Szybko okazało się, że bezmięsne pepperoni jest bardzo smaczne! Uczniowie mogli także przyjąć i wykonać zamówienie dla gości restauracji oraz wcielić się w rolę baristy. Dziękujemy Dobrej Karmie za możliwość praktycznego poznania funkcjonowania restauracji, obsługi gości, a przede wszystkim za miłe przyjęcie.

      zdjęcia...

     • Uczestniczyliśmy w Biegu Pamięci 9 Górników...

      W dniu 16 grudnia 2021r. uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w IX Biegu 9 Górników z Wujka. W tym roku przypada 40 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego i tragicznych wydarzeń ne terenie kopalni Wujek, w wyniku których dziewięciu górników straciło życie. Patronem tegorocznego Biegu był Zbigniew Wilk. Udział w Biegu ma na celu upamiętnienie poległych górników.
      zdjęcia...

    • Sukces ucznia w Konkursie Kulinarnym!
     • Sukces ucznia w Konkursie Kulinarnym!

      Miło nam poinformować o sukcesie naszych uczniów kształcących się w zawodzie kucharz. W listopadzie wzięli oni udział w I Ogólnopolskim Karpiowym Konkursie Kulinarnym.
      Laureatem Konkursu został uczeń klasy IIIa Branżowej Szkoły I Stopnia Dawid J.Gratulujemy!!!

    • Wewnątrzszkolny Konkurs na kartkę bożonarodzeniową (grafika komputerowa) rozstrzygnięty.
     • Wewnątrzszkolny Konkurs na kartkę bożonarodzeniową (grafika komputerowa) rozstrzygnięty.

      Wyniki Konkursu:
      I miejsce – Magdalena S. kl.2a SPP
      II miejsce – Michał M. kl.3e SPP
      III miejsce – Sandra G. kl.2a SPP i Mateusz Sz. kl.1a BS


      Wyróżnienia:
      Karolina R. kl.3e SPP
      Sylwester G. kl.3a SPP
      Adrian P. kl.1b SPP
      Łukasz O. kl.1a BS
      Marcin D. kl.1b BS.

      Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy za udział w Konkursie otrzymali pochwałę, dyplom oraz upominek od organizatorów Konkursu. Uczniowie Branżowej Szkoły otrzymali pochwałę, dyplom i upominek od organizatorów Konkursu, dodatkowo uczniowie klasy pierwszych otrzymali bardzo dobrą ocenę z informatyki.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie, a autorom najlepszych prac gratulujemy!

      Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych prac wewnątrzszkolnego Konkursu na kartkę Bożonarodzeniową.

     • Szlachetna paczka

      Zakończyliśmy w naszej Szkole akcję związaną z przygotowaniem SZLACHETNEJ PACZKI. Dziękujemy wszystkim darczyńcom! ❤️🎁❤️🎁❤️🎁❤️🎁❤️🎁

    • Turniej badmintonowy...
     • Turniej badmintonowy...

      JAK WIECIE MIESIĄC LISTOPAD BYŁ MIESIĄCEM BADMINTONOWYM. UCZNIOWIE BRANŻOWEJ SZKOŁY I SZKOŁY PRZYSPOSABIAJĄCEJ DO PRACY NA LEKCJACH WYCHOWANIA FIZYCZNEGO DOSKONALILI GRĘ W BADMINTONA😊

      PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY WYNIKI TURNIEJU BADMINTONOWEGO:

      Dziewczęta:
      I miejsce: Klaudia G.  kl. 1b BS
      II miejsce: Katarzyna G. kl 3d SPP
      III miejsce: Natalia K. kl. 1b BS

      Chłopcy:
      I miejsce: Dawid J. kl 3a BS
      II miejsce: Piotr D. kl. 3d BS
      III miejsce: Kamil S. kl. 2c BS

      Uczniowie Szkoły Przysposabiającej Do Pracy za udział w turnieju otrzymali pochwałę, dyplom oraz drobne gadżety od organizatorów turnieju, natomiast uczniowie Branżowej Szkoły otrzymali pochwałę, dyplom, ocenę celującą z wychowania fizycznego oraz gadżety od organizatorów.

      Wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju bardzo dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom GRATULUJEMY😊😊😊
      zdjęcia...

    • Katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy
     • Katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy

      Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 w Katowicach już trwa. W miniony piątek uczniowie klas Branżowej Szkoły I Stopnia wybrali się tam, by poczuć i zachwycić się świąteczną aurą, skorzystać z atrakcji i być może zrobić świąteczne zakupy. Na stoiskach podziwiali świąteczne ozdoby, bombki ręcznie malowane, świeczniki, anioły, artystyczne wyroby z drewna, szkła, ceramiki, itp. Była to również doskonała okazja do skosztowania tradycyjnych świątecznych przysmaków. Smakowały wyśmienicie! Uczniowie podziwiali także kolorowe pierniki ręcznie zdobione, lizaki, czekoladowe figurki. W powietrzu unosił się zapach gorącej czekolady, a w oddali radośnie rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Niepowtarzalny klimat zbliżających się świat...

     • Lekcja z Akademią Inspiracji MAKRO.

      W ramach programu Szef dla młodych talentów, 29 listopada br. uczniowie klas pierwszych i drugich Branżowej Szkoły I Stopnia uczących się w zawodzie kucharz dostali zaproszenie na lekcję z Akademią Inspiracji MAKRO. Program uwzględnia organizację bezpłatnych wydarzeń kulinarnych dla uczniów szkół o profilu gastronomicznym. Temat spotkania to Szef kuchni – zakres obowiązków i odpowiedzialności. Spotkanie prowadziła Główny Szef Kuchni Akademii Inspiracji MAKRO pan Rafał Zaręba. Czy nasi uczniowie będą kiedyś szefami kuchni? Czas pokaże czego życzymy im z całego serca😊

    • Mikołajki w Szkole
     • Mikołajki w Szkole

      Święty Mikołaj i jego drużyna odwiedzili nas dzisiaj wcześnie rano. Mikołaj długo mierzył, odmierzał, a następnie oznajmił nam, która z klas wykonała najdłuższy łańcuch choinkowy. Pierwsze miejsce zajęłą klasa 1b z Branżowej Szkoły, II miejsce klasa 3b również ze Szkoły Branżowej a III miejsce klasa 3e ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Nagrodę za najlepszy stroj mikołajkowy Mikołaj podarował uczennicy klasy 3e Karolinie R. Elfy pomogły Mikołajowi rozdać słodkie upominki. Pełna relacja z tego, co wydarzyło się dzisiaj w naszej Szkole dostępna jest na naszym fanpage na Facebooku😊 Zapraszamy!

      zdjęcia...

     • Na szlaku tradycji śląskich...

      W ramach innowacji „Śląsk moja mała ojczyna” i obchodami tak ważnego święta na Śląsku jakim jest BARBÓRKA przygotowaliśmy w szkole słowniczek ślonkiej godki na grubie, wice po Ślonsku, a każdy kto chciał mógł sobie zrobić zdjęcie z naszym grubiorzem a także z Frelkom i Karlusem z Rolnej. Wszystkim gónikom życzymy oby ich robota było lżejszo, oby pinydzy boło wincy, oby zdrowie im dopisało i oby św. Barbara nad nimi czuwała...

    • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami 3 grudnia 2021r. 
     • Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami 3 grudnia 2021r. 

      Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych przypada 3 grudnia. Niech stanie się on szczególną okazją do refleksji o sytuacji osób z niepełnosprawnościami. Celem dnia ustanowionego w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ jest tworzenie świadomości społecznej, sprzyjającej kształtowaniu u osób sprawnych akceptujących postaw wobec ludzi z rozmaitymi dysfunkcjami.