• Pożegnalny grill

      23 czerwca br. w ramach podsumowania całorocznej pracy klas uczących się w zawodzie kucharz Branżowej Szkoły I Stopnia zorganizowały wspólnego grilla. Wspomnień i śmiechu nie brakowało. W tajemnicy zdradzimy, że od września klasy gastro ruszają z dużym projektem z kuchnią roślinną. Oj, będzie się działo😊.

    • Wycieczka do Powiatowego Urzędu Pracy
     • Wycieczka do Powiatowego Urzędu Pracy

      Już za parę dni uczniowie klas trzecich ukończą szkołę i otrzymają świadectwo i dyplom zawodowy. Stąd w ostatnim tygodniu nauki hotelarze z klasy 3e BS postanowili odwiedzić Powiatowy Urząd Pracy licząc, że w niedalekiej przyszłości uda im się za jego pośrednictwem znaleźć pracę.

    • kolaż zdjęć
     • Dyskoteka szkolna.

      Po lekcji podsumowującej Projekt "Odpowiedzialni z Korczakiem" Samorząd Uczniowski zorganizował chwilę wspólnej zabawy w Szkole. Zatańczył każdy, kto tylko miał na to ochotę😊

      zdjęcia...

    • kolaż zdjęć
     • "Odpowiedzialni z Korczakiem" - podsumowaliśmy projekt.

      W środę, 15 czerwca br., w naszej Szkole odbyła się nietypowa lekcja: Sąd nad patronem szkoły. Było to podsumowanie całorocznego projektu: „Odpowiedzialni z Korczakiem”. W rolę prokuratora i obrońcy wcielili się uczniowie klasy IIIc Branżowej Szkoły I Stopnia. Sędzią został zdobywca I miejsca w szkolnym Konkursie znajomości książki B. Ostrowickiej: "Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku”. Lekcję prowadzili głównie uczniowie wspomagani przez nauczyciela historii, polonistkę, psychologa szkolnego oraz panią  bibliotekarkę. Nasz patron, Janusz Korczak udzielił nam dzisiaj kolejnej cennej i ważnej lekcji.

      zdjęcia...

    • Warsztaty profilaktyki dla uczniów Szkoły.
     • Warsztaty profilaktyki dla uczniów Szkoły.

      10 czerwca br. w naszej Szkole odbyły się warsztaty dotyczące profilaktyki uzależnienia od środków psychoaktywnych oraz nowoczesnych technologii dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Szkoły Branżowej I stopnia, które zorganizowali nauczyciele Szkoły. Dopalacze, napoje energetyczne i nowoczesne technologie to często przyczyny uzależnień współczesnej młodzieży. Dlatego uświadamianie młodzieży jest bardzo istotne w dzisiejszym świecie.

    • Podsumowaliśmy innowację pedagogiczną😊.
     • Podsumowaliśmy innowację pedagogiczną😊.

      Dnia 7 czerwca br. w ramach podsumowania innowacji “Nowatorskie  metody pracy z wykorzystaniem dźwięku i zapachu podczas zajęć z uczniami “odbył się koncert relaksacyjny z wizualizacją wyobrażeniową prowadzoną głosem, dla uczniów klas Ib, IIa i IIIe Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy biorących w niej udział. Uczniowie wsłuchiwali się  w dźwięki gongu, mis dźwiękowych, kamertonów (biorezonans), hang drum, dzwonka koshi, kijów deszczowych, grzechotek, glinianych gwizdków. Całym ciałem odczuwali dobroczynne i rozluźniające dla organizmu wibracje dźwięków. Utrwalili nazwy poznanych przez cały rok instrumentów.   

     • Dzień Sportu i Dzień bez plecaka w naszej Szkole.

      Na sportowo, na wesoło spędziliśmy czas w minioną środę w naszej Szkole. Samorząd Uczniowski zaproponował nam w tym dniu dzień pełen sportowych aktywności. Od gry w "Dwa ognie" rozpoczęły się zmagania sportowe. Następnie odbyły się zabawy z chustą Klanzy, biegi drużynowe i inne konkurencje sportowe. Z okazji Dnia bez plecaka postanowiliśmy pokazać, z czym do szkoły w tym dniu można przyjść. Pomysły były ciekawe...😉

       

    • Dzień Matki i Ojca w naszej Szkole.
     • Dzień Matki i Ojca w naszej Szkole.

      Opisywaliśmy już, jak świętowaliśmy Dzień Matki i Ojca. Spotkanie, które odbyło się w naszej Szkole 30 maja br. jest wciąż wspominane przez uczestników, którzy wyrażają słowa uznania dla organizatorów.
      Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia na szkolnym facebooku😊.

    • Seans filmowy i ciekawa prelekcja w kinie.
     • Seans filmowy i ciekawa prelekcja w kinie.

      W piątek, 3 czerwca uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia wybrali się do kina "Helios" na film pt. "Za duży na bajki". Film wzbudził bardzo pozytywne emocje, jednak jeszcze większego poruszenia dokonała prelekcja dotycząca szkodliwości substancji psychoaktywnych, tzw. dopalaczy, którą wygłosili przed seansem filmowym funkcjonariusze KMP w Katowicach. Mamy nadzieję, że po tym wykładzie nikt nie ma już wątpliwości, że dopalacze są ogromnym zagrożeniem dla zdrowia i życia.

    • kolaż zdjęć
     • Dzień Matki i Ojca w naszej Szkole.

      Tegoroczne spotkanie z okazji Dnia Matki i Ojca odbyło się 31 maja br. Swoją obecnością ucieszyli nas rodzice naszych uczniów i mili goście, których przywitaliśmy w naszej szkole... po śląsku.
      W tym roku spotkanie zostało przygotowane w klimacie śląskiej biesiady, jako że realizowaliśmy w szkole innowację pedagogiczną pod hasłem "Śląsk - moja mała Ojczyzna". 
      Zatańczyliśmy Trojaka, Owczareczka, Gołąbka, Kozierajkę, Mietlorza, Kogutka, Grożonego, a nawet Kankana. Zaśpiewaliśmy "Szła dzieweczka do laseczka", "Przy piecu stoła", "Dzieweczko ze Śląska", "Wodzionkę" i inne śląskie piosenki i przyśpiewki. Był wierszyk "Pan Hilary" po śląsku i konkurs znajomości gwary śląskiej. Nasi goście otrzymali od nas książki kucharskie, które przygotowaliśmy na zajęciach w szkole.
      Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w spotkaniu za wspólne biesiadowanie, wspaniałą atmosferę, słowa uznania i podziękowań. Było nam bardzo miło gościć Państwa w naszej szkole. Zapraszamy na kolejne spotkanie za rok!

      Wystawa prac plastycznych...
      Album wszystkich zdjęć...

    • kolaż zdjęć ze spotkania
     • "Piękno bez filtra"

      27 maja br. w ramach innowacji „Piękno bez filtra” odbyło się w naszej szkole spotkanie, podczas którego uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia wzięli udział w dyskusji o tym, jak presja mediów społecznościowych potrafi obniżyć samoocenę. Uczniowie żywo dyskutowali o tym, co to jest ideał piękna, co powinno być dla nas ważne, jakimi wartościami powinniśmy się w życiu kierować? Dzięki temu spotkaniu mieli okazję także  przekonać się, że piękno jest w nas. Na koniec spotkania dzięki uprzejmości Drogerii HEBE, uczniowie otrzymali materiały, dzięki którym mogą przekonać się jak w naturalny sposób dbać o siebie i o swoją skórę😊

    • kolaż zdjęć z wycieczki
     • Wycieczka do Ustronia😊

      W miniony poniedziałek uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia wybrali sie na wycieczkę do Ustronia. Największą atrakcją wyprawy było zwiedzanie Muzeum Ustrońskiego, ktore gromadzi i udostępnia zbiory związane z historia Śląska Cieszyńskiego, dotyczące historii miejscowego hutnictwa i kuźnictwa, etnografii i sztuki oraz ustrońskiego lecznictwa uzdrowiskowego. Uczniowie zobaczyli bogate zbiory przedmiotów życia codziennego oraz maszyny kuźnicze. Zapoznali się z życiem codziennym mieszkańców dawnego Ustronia i Śląska Cieszyńskiego. Obejrzeli stroje ludowe, wspaniałe hafty i koronki oraz kolekcję ręcznie zdobionej dawnej bielizny, a także eksponaty związane z higieną sanitarną, sprzęty służące do prania i prasowania, interesujące i zapomniane już dawne naczynia i przedmioty kuchenne. I na koniec wyprawy przyjemnie odpoczywali nad brzegiem Wisły😊

      zdjęcia...