• Śniadanie wielkanocne w naszej Szkole🐤 🐰🐣 🐰🐥

28.03.2024 18:20

W miniony wtorek, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zapanowała w Szkole wyjątkowa i świąteczna atmosfera. Od rana uczniowie uczący się w zawodzie kucharz oraz nauczyciele przedmiotów gastronomicznych przygotowywali uroczyste śniadanie wielkanocne. Na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się baby wielkanocne, jaja i inne świąteczne smakołyki. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali spektakl słowno - muzyczny, w wesoły sposób mówiący o najważniejszych wartościach w życiu człowieka.
            Spotkanie było wspaniałą okazją do umacniania szkolnych więzi, kultywowania tradycji i obrzędowości polskiej związanej z przeżywaniem Świąt Wielkiej Nocy.

• Rekolekcje wielkopostne w naszej Szkole.

27.03.2024 22:02

Nasze rekolekcje wielkopostne miały w tym roku wyjątkowa formę. Ksiądz Tomasz, wikary parafialnego kościoła zaprosił uczniów do wspólnych przygotowań do wyprawy w rejs statkiem. Uczniowie gromadzili sprzęty i rzeczy, które mogłyby się im w czasie takiej wyprawy przydać. Ale tak naprawdę chodziło o podróż do nieba i o to, co trzeba mieć przy sobie, jakim być człowiekiem aby do nieba się dostać. Rekolekcje zakończyły się mszą św. podczas której ksiądz Tomasz powtórzył raz jeszcze, że w życiu nie ważne są dobra materialne, lecz wartości uniwersalne i ponadczasowe, takie jak akceptacja, miłość, wiara, troska o bliźniego, relacje z innymi, przyjaźń.
          • Samorząd Uczniowski zaprasza.

25.03.2024 09:50

Samorząd ogłasza zbiórkę maskotek, przytulanek, małych poduszek dla Centrum Zdrowia Dziecka i Rodziny w Sosnowcu.

• Dzień otwarty w naszej Szkole.

25.03.2024 21:47

Przedostatni tydzień marca… wiosna puka do drzwi… a w naszej Szkole odbył się Dzień otwarty. Właśnie 20 marca drzwi Szkoły Przysposabiającej do Pracy otworzyły się dla wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć naukę w naszej Szkole. Nasi goście - uczniowie, nauczyciele, rodzice, opiekunowie mogli w tym dniu szczegółowo zapoznać się z ofertą edukacyjną Szkoły. W tym dniu mogli także uczestniczyć w zajęciach kulinarnych, krawieckich, rękodzielniczych, ogrodniczych oraz sportowych. Na zakończenie spotkania zaprosiliśmy naszych gości do otwartej na tę okoliczność kawiarenki, gdzie serwowaliśmy  przygotowane przez uczniów smakołyki.

Przyszli absolwenci szkół podstawowych! Mamy nadzieję, że spotkamy się w progach naszej Szkoły ponownie we wrześniu😊Zapraszamy😊