• Rekolekcje wielkopostne w naszej Szkole.

Nasze rekolekcje wielkopostne miały w tym roku wyjątkowa formę. Ksiądz Tomasz, wikary parafialnego kościoła zaprosił uczniów do wspólnych przygotowań do wyprawy w rejs statkiem. Uczniowie gromadzili sprzęty i rzeczy, które mogłyby się im w czasie takiej wyprawy przydać. Ale tak naprawdę chodziło o podróż do nieba i o to, co trzeba mieć przy sobie, jakim być człowiekiem aby do nieba się dostać. Rekolekcje zakończyły się mszą św. podczas której ksiądz Tomasz powtórzył raz jeszcze, że w życiu nie ważne są dobra materialne, lecz wartości uniwersalne i ponadczasowe, takie jak akceptacja, miłość, wiara, troska o bliźniego, relacje z innymi, przyjaźń.
            • Wróć do aktualności