• "Moja Pierwsza Rozmowa Kwalifikacyjna"

      17 maja br. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu "Moja Pierwsza Rozmowa Kwalifikacyjna”. W czasie tej rozmowy uczniowie mogli zmierzyć się z realnymi warunkami, jakie panują podczas procesu rekrutacji do pracy. Wszyscy uczestnicy wybrali stanowiska pracy o które chcieliby się starać, przygotowali dokumenty aplikacyjne oraz zaprezentowali się podczas rozmowy. Wszystkim serdecznie gratulujemy udanych prezentacji i życzymy sukcesów podczas prawdziwych rozmów kwalifikacyjnych na rynku pracy.

     • Uczestniczyliśmy w wykładzie online.

      18 maja br. uczniowie klas gastronomicznych Branżowej Szkoły I stopnia uczestniczyli w wykładzie zorganizowanym przez Naukowców z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. Wykład poszerzył wiedzę uczniów o bakteriach, uświadomił nam, że są one wszędzie. Zobaczcie krótki kolaż prezentujący wirtualne spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie wraz z nauczycielami szkoły😊

    • logo konkursu
     • Kolejne sukcesy naszych uczniów!

      Cieszymy się ogromnie, bo otrzymaliśmy wiadomość o kolejnych sukcesach naszych uczniów! 
      W ogólnopolskim Konkursie "Oligoimpresje – wizja nieba i piekła" organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy im. Jana Pawła II w Jaworznie nasi uczniowie otrzymali nagrody, w tym nagrodę specjalną i wyróżnienia. Tematem przewodnim były, jak sama nazwa wskazuje, wizje nieba i piekła. Nasi uczniowie wzięli udział w tym konkursie nie po raz pierwszy, jednak tegoroczne sukcesy są imponujące
      😊

      Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta oraz Przewodniczącego Rady miejskiej T.Kaczmarka otrzymał uczeń klasy 3c Szkoły Przysposabiającej do Pracy - Adam Kasza.
      Nagrody w Konkursie otrzymały również uczennice klasy 1a Szkoły Przysposabiającej do Pracy: Magdalena Sitek oraz Aleksandra Borowska. Wyróżnienie w Konkursie otrzymał także uczeń klasy 2b - Adrian Zarzycki. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz nauczycielom, pod których kierunkiem powstały nagrodzone prace!

    • baner akcji
     • Science SOS - porozmawiajmy o żywności.

      We wtorek 18 maja br. o godzinie 11:40 uczniowie klas gastronomicznych naszej Szkoły będa uczestniczyć w spotkaniu on-line z Naukowcami z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN z Olsztyna.

      Temat wtorkowego spotkania brzmi: Biofilmy, czyli w grupie raźniej.

      Macie czasem poczucie, że w pojedynkę niewiele zdziałacie, ale w grupie czujecie siłę? Bakterie mają podobnie! Grupując się, tworzą tzw. biofilm. Znajdziemy go na przykład na naszych zębach po 12 godzinach snu, ale również na ranach czy implantach chirurgicznych. Biofilm występuje praktycznie wszędzie – od kratek ściekowych po korzenie roślin, a jego tworzeniu sprzyja kontakt z wodą. Doktor Aleksandra Kocot opowie nam o tym, czego potrzebują bakterie, żeby stworzyć drużynę i po co właściwie to robią. Porozmawiamy o sytuacjach, kiedy grupowe działanie bakterii jest korzystne, a kiedy stwarza zagrożenie.

      Już nie możemy się doczekać spotkania😊

      Pozostałe klasy, które chcą również wziąć udział spotkaniu on-line proszone są o kontakt z p. Kariną Gaj-Woźniak.

      Akcja Science SOS jest finansowana przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii w obszarze żywności - EIT Food, który ma na celu podniesienie wiedzy konsumentów na temat zdrowego odżywiania i bezpieczeństwa żywności.
      Zapraszamy do udziału w spotkaniu!

    • logo eTwinning
     • Dzień Europy – Dzień eTwinning

      9 maja obchodzony jest Dzień Europy i Dzień eTwinning!

      Jesteśmy członkiem społeczności szkolnej gromadzącej szkoły z całej Europy (i nie tylko) i współpracującej za pomocą mediów elektronicznych. W naszej Szkole realizujemy projekt eTwinning "Chcę być pracownikiem" we współpracy z innymi szkołami, także z zagranicy. To dla nas nowe i ciekawe doświadczenie. Zachęcamy do przyłączenia się do tego projektu oraz do wszystkich kolejnych projektów w przyszłości! 

    • zdjęcie kawy
     • Innowacja "Kawowy design – praktyka czyni mistrza" w naszej Szkole.

      Wprowadzamy innowację, w ramach której uczniowie klas Ib, Ic i Id Branżowej Szkoły I stopnia zdobędą umiejętności w zakresie parzenia i podawania kawy, zasad obsługi konsumenta oraz technik artystycznego przygotowania kawy. Zapoznają się z różnymi sposobami parzenia kawy, np. espresso, cappuccino, flat white. Innowacja obejmie nie tylko sposoby parzenia ale również podania kawy i zawierać będzie techniki artystycznego przygotowania kawy (ozdoby na piance z mleka), które zachwycać będą swoim wyglądem. Uczniowie nauczą się jak ze zwykłej kawy z mlekiem uczynić prawdziwe artystyczne cudo, dekorując ją pianką ze spienionego mleka i tworząc na jej powierzchni dekoracje (latte art). Poszerzą również znajomość zasad prawidłowej obsługi gościa. Innowacja będzie realizowana cyklicznie, zawsze w środy, podczas aktywnych przerw w naszej Szkole. W tym czasie będzie również możliwość degustacji wyrobów cukierniczych przygotowanych przez uczniów, między innymi tortu ziemniaczanego, szarlotki, kulebiaka czy kremu bawarskiego.                                                                                                          


      zdjęcia...