• KOLAŻ ZDJĘĆ Z kONKURSU
          • Konkurs "Najsprawniejszy w zawodzie" - edycja 2022.

Znamy już wyniki tegorocznego Konkursu „Najsprawniejszy w zawodzie” dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia. Celem Konkursu jest zwiększenie zaangażowania uczniów w naukę oraz zwiększenie motywacji do uzyskania kwalifikacji zawodowych, rozwijanie współzawodnictwa pomiędzy uczniami i klasami zawodowymi; pobudzanie rozwoju ucznia, jego uzdolnień i zainteresowań; przygotowanie uczniów do egzaminu zawodowego. Uczestnikami konkursu są wszyscy uczniowie klas II i III uczący się w zawodach:

•  ślusarz
            •  kucharz
            •  pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.

Konkurs składa się

• z części teoretycznej, w której uczniowie rozwiązują test wiedzy na komputerze
            • oraz części praktycznej, która ma na celu sprawdzenie umiejętności praktycznych uczniów.

Poznajmy zatem Najsprawniejszych w zawodzie 2022.

Najsprawniejszy w zawodzie ŚLUSARZ  – Szymon M. z klasy IIIb
            Najsprawniejszy w zawodzie KUCHARZ – Adam P. z klasy IIIb
            Najsprawniejszy w zawodzie PRACOWNIK POMOCNICZY OBSŁUGI HOTELOWEJ - Martina R. z klasy IIIe.

• III szkolny Konkurs Wielkanocny rozstrzygnięty.

Cieszy nas, że Konkurs Wielkanocny organizowany w naszej Szkole już po raz trzeci zyskuje coraz większe grono sympatyków. Udało się rozdać wszystkim dyplomy i oczywiście nagrodę główną ciasto pomarańczowe🍪Zwycięzcą tegorocznej edycji Konkursu została uczennica klasy 2b Szkoły Przysposabiającej do Pracy -  Ewelina T. Gratulujemy umiejętności i zapału do kulinarnych przygód i do udziału w Konkursie zapraszamy za rok.

• Akademia z okazji świąt majowych.

29 kwietnia odbyła się w naszej Szkole uroczysta akademia z okazji świąt majowych, podczas której wspominaliśmy uchwalenie Konstytucji 3 Maja, III Powstanie Śląskie a także poznaliśmy sposoby obchodzenia Święta Pracy na świecie oraz Święta Flagi Rzeczypospolitej przez Polaków.
            Podczas akademii z okazji świąt majowych zostały ogłoszone wyniki konkurów wewnątrzszkolnych.

Konkurs "Moje wymarzone miejsce pracy" (praca plastyczna):

1. Magdalena Sitek klasa 2a SPP
            2. Michał Muszik klasa 3e SPP
            3. Grzegorz Przybyła klasa 1c SPP

Wyróżnienie: Krzysztof Klanowski klasa 2a BS

Praca literacka:

1. Maciej Gorgoń klasa 2d BS

Wyróżnienie: Szymon Lachowski 3e SPP

Konkurs wiedzy o rynku pracy:

1. miejsce Karolina Raczyńska

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursach wszystkim uczestnikom.

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików, które z okazji świat majowych przygotowali uczniowie naszej Szkoły:

1 Maja Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy
            2 maja Święto Flagi
            Konstytucja 3 maja
            Powstanie Śląskie
            .

zdjęcia...

• Sukces ucznia w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym.

W XXII Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia naszym Patronem”, który w tym roku odbył się pod hasłem : „KOBIETA I MĘŻCZYZNA DAREM DLA…” nagrodę specjalną otrzymał uczeń klasy 3a Szkoły Przysposabiającej do Pracy Sylwester Grudziecki. Serdecznie gratulujemy Sylwestrowi sukcesu!