• 22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi 🌍

• Uczniowie naszej Szkoły systematycznie włączają się w różne akcje towarzyszące obchodom Dnia Ziemi.  Wszyscy wiemy, że o naszą planetę Ziemię musimy zadbać również dlatego, aby była domem także dla przyszłych pokoleń.
              Podczas zajęć w szkole uczniowie poszerzali wiedzę na temat historii obchodów Dnia Ziemi i wiedzą już, że inicjatorem obchodów Dnia Ziemi byli amerykańscy ekolodzy, którzy zainicjowali obchody już w 1970r. Przejęci postępująca degradacją środowiska naturalnego zaczęli oni domagać się większej troski o kondycję planety i jej bogactwo przyrodnicze. Od ponad pół wieku, kwietniowe obchody są okazją do zwrócenia uwagi na problemy związane z degradacją środowiska, a w ostatnich latach także ze zmianami klimatycznymi. Obecnie Dzień Ziemi obchodzony jest w ponad 190 krajach. I w tym roku, uczniowie Szkoły zabrali worki, włożyli rękawice ochronne i wybrali się na spacer, by okolicę wokół szkoły uwolnić od śmieci.
              🌞🌱 🌿 🐞 🐜 🦗🌼 🌝

• Wróć do aktualności