• Branżowa Szkoła I stopnia kształci w zawodach:

• KUCHARZ

• ŚLUSARZ

• PRACOWNIK POMOCNICZY OBSŁUGI HOTELOWEJ

• SPRZEDAWCA

• Kształcenie w zawodzie ślusarz w Branżowej Szkole I Stopnia przeznaczone jest dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, dla uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, afazją i niepełnosprawnościami sprzężonymi.
        • Ślusarza określa się jako rzemieślnika, którego zadaniem jest ręczna lub ręczno - maszynowa obróbka metalu. Ślusarz wytwarza proste konstrukcje metalowe, konserwuje i naprawia mechanizmy i wyroby. Zasadniczym wyposażeniem ślusarskiego stanowiska pracy jest stół warsztatowy z imadłem, narzędziami do obróbki metali oraz przyrządami pomiarowymi.
        • Po ukończeniu Branżowej Szkoły I Stopnia uczeń otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły zawodowej, a po zdaniu egzaminu zawodowego z kwalifikacji MEC.08 Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi absolwent uzyskuje  dyplom zawodowy i posiada kwalifikacje w zawodzie ślusarz.
        • Po ukończeniu Branżowej Szkoły I Stopnia absolwent może kontynuować naukę w branżowej szkole II stopnia w zawodzie technik mechanik.
        • Przedmioty nauczania z zakresu kształcenia ogólnego w Szkole:
          • język polski
          • język obcy (język angielski, język niemiecki)
          • historia
          • wiedza o społeczeństwie
          • podstawy przedsiębiorczości
          • geografia
          • biologia
          • matematyka
          • informatyka
          • edukacja regionalna
          • doradztwo zawodowe
          • wychowanie fizyczne
          • edukacja dla bezpieczeństwa
          • wychowanie do życia w rodzinie
          • religia
        • Przedmioty zawodowe
          • podstawy technik wytwarzania
          • podstawy konstrukcji maszyn
          • technologia napraw elementów maszyn
          • kompetencje personalne i społeczne
          • język obcy zawodowy
          • zajęcia praktyczne
        • Ślusarze znajdują zatrudnienie w zakładach przemysłu maszynowego, warsztatach samochodowych, na budowach, firmach sanitarnych i instalacyjno - grzewczych, serwisach naprawy sprzętu domowego, pracowniach ślusarstwa artystycznego.
        • Zajęcia praktyczne uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia odbywają się w warsztatach ślusarskich na terenie zakładów znajdujących się na terenie miasta Katowice.