• Branżowa Szkoła I stopnia kształci w zawodach:

• KUCHARZ

• ŚLUSARZ

• PRACOWNIK POMOCNICZY OBSŁUGI HOTELOWEJ

• SPRZEDAWCA

• Kształcenie w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej w Branżowej Szkole I Stopnia przeznaczone jest dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.
        • Po ukończeniu Branżowej Szkoły I stopnia uczeń otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły zawodowej, a po zdaniu egzaminu zawodowego z kwalifikacji HGT.05. Wykonywanie prac pomocniczych w obiektach świadczących usługi hotelarskie otrzymuje otrzymuje dyplom zawodowy i posiada kwalifikacje w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.
        • Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej wykonuje proste czynności w hotelach i innych obiektach, świadczących usługi hotelarskie: wykonuje prace pomocnicze związane z obsługą gości, wykonuje prace porządkowe w pokojach dla gości i w pomieszczeniach ogólnodostępnych, wykonuje prace gospodarcze oraz dba o estetykę budynku hotelu i jego otoczenia. Najczęściej wspomaga innych pracowników hotelu przy wykonywaniu zadań, zgodnie ze specyfiką obiektu hotelarskiego.
        • Absolwent znajdzie pracę w hotelach, pensjonatach, motelach, domach wycieczkowych, schroniskach i innych obiektach noclegowych.
        • Przedmioty nauczania z zakresu kształcenia ogólnego w Szkole:
          • język polski
          • język obcy (język angielski, język niemiecki)
          • historia
          • wiedza o społeczeństwie
          • podstawy przedsiębiorczości
          • geografia
          • biologia
          • matematyka
          • informatyka
          • edukacja regionalna
          • doradztwo zawodowe
          • wychowanie fizyczne
          • edukacja dla bezpieczeństwa
          • wychowanie do życia w rodzinie
          • religia
        • Przedmioty zawodowe:
          • technologia prac w obiektach hotelarskich
          • prace pomocnicze w otoczeniu hotelu
          • kompetencje personalne i społeczne
          • język obcy zawodowy
          • zajęcia praktyczne
        • Zajęcia praktyczne organizowane przez Szkołę odbywają się w hotelach na terenie miasta Katowice.

• Zajęcia praktyczne w obiekcie hotelowym
        2021/2022

Praktyczna nauka zawodu uczniów kształcących się w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej...

Uczniowie podczas zajęć praktycznych w obiekcie hotelowym porządkują zaplecze, magazyny i pomieszczenia ogólnodostępne.

• Uczniowie kształcący się w zawodzie pracownik obsługi hotelowej podczas zajęć praktycznych uczą się dekoracyjnie składać ręczniki i serwetki. Nasi uczniowie wiedzą już, że oryginalne dekoracje to ciekawy sposób na to jak zaskoczyć gości i umilić im czas spędzany w obiekcie hotelowym.

• Uczniowie podczas zajęć praktycznych wykonują prace porządkowe w pokojach dla gości oraz w pomieszczeniach ogólnodostępnych.

• Z Nowym Rokiem - nowym krokiem😊

Uczniowie klas uczących się w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej Branżowej Szkoły I stopnia rozpoczęli Nowy Rok w świetnym nastroju, pełni zapału do pracy i gotowi na nowe wyzwania.